PDA

View Full Version : سوال: بهينه سازي وبسايت براي كمترين استفاده از RAM

alialirezaee1
دوشنبه 04 دی 1391, 14:06 عصر
سلام،
چه راهكارهايي براي كمترين استفاده از RAM در يك وب سايت وجود دارد با وجود استفاده از Session

در واقع وقتي وبسايتم را در هاست مانيتور مي كنم RAM سرور وقتي كاربر لاگين نكرده باشد نرمال است ولي وقتي كاربر لاگين ميكند 95 تا 105 مگابايت RAM ميگيرد. چه كار كنم كه اين مقدار كمتر شود؟

درضمن من از Session در سايت زياد استفاده كردم مثلا نام كاربر تاريخ ورود و يوزر آي دي و ....

malloc
دوشنبه 04 دی 1391, 14:11 عصر
منم همین مشکل و دارم . اما تا یه حده کمی تونستم این قضیه رو با آمارو ازقامی که firebug بهم داد کنترل کنم اما بازم سنگینه سایتم.
یعنی لود سایتم 600 کیلو بایته و 60 تا request داره که فکر میکنم زیاد باشه.

هرکسی بلده لطفا کمک کنه

malloc
دوشنبه 04 دی 1391, 17:14 عصر
از دوستان کسی نظری ایده ای چیزی نداره در رابطخ ب اینکه چطور یه سایت و اپتیمایز(Optimize) کنیم

pani.khoram
دوشنبه 04 دی 1391, 17:44 عصر
سلام
این مبحث ها درون سیستم های تحلیل و توسط معمار های برنامه نویسی همیشه مدیریت می شه ولی چند راهکار هست که باید در نظر بگیرید .
زبان برنامه نویسی شما اگر دات نت هست یا همون asp.net حتما مانیتورینگی برای سرور خودتون پیدا کنید تا بیشترین متغییرهایی که دارن از ram کار می گیرند رو پیدا کنید .
معمولا این اتفاق وقتی می افته که شما از متغییر ها به شکل اسپاگتی استفاده کنید ، مثلا استفاده از session ها برای ارسال پارامتر های کم کاربرد .
استفاده از شکل اسپاگتی کد درون سیستم برنامه نویسی شده شما ، سعی کنید از استاندارد های جدید مثل MVC حتما استفاده کنید .
اگر متغییر های ثابت در کل سیستم دارید حتما از GLOBAL VARIABLE ها استفاده کنید .
لازم نیست خروجی هر تابع را درون یک متغیر جدید بریزید ، می تونید تابع را هر وقت لازم داشتید صدا بزنید .
ابجکت های اضافی را حتما بهینه کنید .
و در آخر همیشه فقط کد نیست که کافی برای سرعت بیشتر سایت یا استفاده از RAM این توضیح را در آخر می دم ، واقعیت اینه که بعضی وقت ها لازمه که افزایش RAM یا ... داشته باشید سایتی که در روز نیم میلیون بازدکننده داره ناچار باید از RAM بیشتری استفاده کنید .

موفق باشید

sh-eng
سه شنبه 05 دی 1391, 08:32 صبح
سلام،
چه راهكارهايي براي كمترين استفاده از RAM در يك وب سايت وجود دارد با وجود استفاده از Session

در واقع وقتي وبسايتم را در هاست مانيتور مي كنم RAM سرور وقتي كاربر لاگين نكرده باشد نرمال است ولي وقتي كاربر لاگين ميكند 95 تا 105 مگابايت RAM ميگيرد. چه كار كنم كه اين مقدار كمتر شود؟

درضمن من از Session در سايت زياد استفاده كردم مثلا نام كاربر تاريخ ورود و يوزر آي دي و ....

سلام میشه توضیح بدید چه جوری میزان استفاده از رم رو بفهمم؟

Behrouz_Rad
سه شنبه 05 دی 1391, 09:41 صبح
می تونید از ANTS Memory Profiler (http://www.red-gate.com/products/dotnet-development/ants-memory-profiler/) استفاده کنید.
همچنین Performance Wizard (واقع در منوی Analyze) که در VS Ultimate نیز وجود داره برای مشاهده ی زمان صرف شده توسط هر متد مفید هست.

موفق باشید.

aserfg
سه شنبه 05 دی 1391, 10:42 صبح
در هر کلاس آبجکتهایی که از کلاسها می سازید ابتدا null مقدار دهی اولیه نمایید و سپس در درون متدها و هر جا لازم شد با دستور new نمونه ای از کلاس بسازید .
می توانید برای ذخیره آبجکتها از کش استفاده نمایید . کش در جایی روی حافظه اصلی ذخیره خواهد شد .
استفاده بهینه از متغیرهای static زیرا اینها در دات نت در قسمتی از ram به نام از Heap - High Frequency Heap نگهداری خواهند شد . و آنچه خیلی از توسعه دهندگان دقت ندارند استفاده نابجا از این متغیرهاست که علاوه بر مطلب فوق مشکلات امنیتی نیز خواهند داشت .