PDA

View Full Version : ذخیره اطلاعات کاربران هنگام ثبت نام با استفاده از membership

yekta99
دوشنبه 04 دی 1391, 19:14 عصر
سلام دوستان

1- برای ذخیره اطلاعات اضافی کاربران که توی جدول های membership نیستن (مثل نام و نام خانوادگی و ... )چیکار میشه کرد ؟
(اطلاعاتی که با profile اضافه می کنیم )
توی نمونه سایت آقای فتح اللهی که توی سایت بود این اطلاعات رو بعد از ثبت نام توی یه صفحه به اسم edit profile گذاشته بود .

ولی میخوام بدونم راهی هست که این اطلاعات رو هنگام ثبت نام از کاربر گرفت و ذخیره کرد یا نه ؟؟؟؟

2- توی این لینک هم از جدول های دستی استفاده کردن ولی نفهمیدم چجوری اونا رو به جدولهای membership مرتبط می کنن ؟؟؟

http://barnamenevis.org/showthread.php?257287-%D8%A2%D9%85%D9%88%D8%B2%D8%B4%DB%8C-%D8%B3%D8%A7%D8%AE%D8%AA-%D9%84%D8%A7%DA%AF%DB%8C%D9%86&highlight=login

yekta99
سه شنبه 05 دی 1391, 15:24 عصر
کسی نظری نداره در این مورد باید چیکار کنم؟

ali9698
سه شنبه 05 دی 1391, 22:42 عصر
کسی نظری نداره در این مورد باید چیکار کنم؟
من با همین مشکل روبرو بودم. صفحه ثبت نام رو دو مرحله ای ساختم. یه بانک جداگانه ساختم و اطلاعات اضافی رو توی اون نگه میدارم. مرحله اول اطلاعاتی خود membership نیاز داره رو از کاربر میگیرم. بعد از ثبت اطلاعات مرحله اول، یوزر نیم رو توی سشن ذخیره میکنم و مرحله دوم اطلاعات بعدی رو که لازمه توی بانک خودم ذخیره بشه رو از کاربر میگیرم و همراه با یوزر نیم به عنوان کلید اصلی ذخیره میکنم. البته ممکنه به هر دلیلی مثل قطع اینترنت کاربر مرحله دوم رو انجام نده و به همین دلیل این اطلاعات رو باید توی صفحه ای مثل ویرایش پروفایل هم بشه تغییر داد

yekta99
سه شنبه 05 دی 1391, 23:13 عصر
ممنون دوست عزیز ،
خوب اینجور با توجه گفته شما میشه بدون استفاده از جدول جدید هم با Profile فیلد های موردنظر رو برای کاربر در نظر گرفت و اطلاعاتی رو که میخوایم توی یه صفحه بعد از ثبت نام اولیه یا صفحه ای با عنوان ویرایش پروفایل از کاربر بگیریم ( همون روش آقای فتح اللهی) ولی اگه بخوایم مواردی دیگه هم اجبار باشه برای ثبت نام با روش profile نمیشه .

یعنی اگر بخوایم جدول جدید ایجاد کنیم نمیشه به جدولهای ممبرشیپ مرتبط باشن ؟!! درسته ؟

ali9698
چهارشنبه 06 دی 1391, 00:11 صبح
مدیریت جدول های membership به صورت دستی به نظر من یه کمی سخته. اگه میخوای بقیه اطلاعات هم اجباری باشه و البته اگه بخوای مثل من یه بانک دیگه ایجاد کنی میشه بقیه اطلاعات رو هم همزمان با یوزرنیم و رمز و ... بگیری و واسه تکست باکس ها requireFieldValidator استفاده کنی که کاربر رو مجبور کنی اطلاعات رو موقع ثبت نام کامل کنه.
توی بانکی که خود asp واسه کاربرها میسازه هم میتونی جدول اضافه کنی از server explorer استفاده کن. اما کار جالبی نیست چون مجبور میشی که مدیریت بانک اطلاعاتی رو از طریق visual studio انجام بدی. بهتره توی همون بانکی که اطلاعات دیگه سایت (مثل اخبار یا هر چیز دیگه) رو ذخیره میکنی یه جدول هم واسه کاربرها بسازی و اطلاعات اضافی رو اونجا نگهداری کنی