PDA

View Full Version : نمایش 2 جدول در یک data gride view

ashkan.comp
سه شنبه 05 دی 1391, 00:30 صبح
با سلام خدمت اساتید محترم

من تو فرمم 2 تا rediobutten دارم و یه دیتا گرید

میخوام وقتی ردیوباتن اولی رو تیک میزنم اطلاعات یه جدول از دیتابیسم(sql 2005 express) رو تو دیتا گرید وییو نشون بده اگه ردیوو باتن دوم رو تیک بزنم اطلاعات جدول دیگه از دیتا بیسم رو نشون بده
یکی رو خودم انجام دادم ولی دوتا رو لطفا کمک کنید

با تشکر از همه اساتید محترم

vB.N3T
سه شنبه 05 دی 1391, 01:08 صبح
کاری نداره شما یه qury نوشتی که اطلاعات رو از یه جدول میگیر و تو دیتا گرید نمایش میده
حالا برای rediobutten دوم هم همون کدا هست فقط کوری رو تغیر بده که از جدولی که میخوایی اطلاعات رو استخراج کنه

ashkan.comp
سه شنبه 05 دی 1391, 01:18 صبح
دوست عزیز منمون از توجهتون من کد ننوشتم از ویزارد استفاده کردم حالا کد میخوام

ashkan.comp
پنج شنبه 07 دی 1391, 09:26 صبح
اساتید محترم لطفا کمک کنید

veniz2008
پنج شنبه 07 دی 1391, 09:49 صبح
دوست عزیز منمون از توجهتون من کد ننوشتم از ویزارد استفاده کردم حالا کد میخوام
سلام.
مهندس دور ویزارد رو خط قرمز بکش و "بگذر از این ره که منفعتی در آن نیست". خداییش ویزارد بچه بازیه و آخرشم هیچی یاد نمیگیری چون ویژوال به جای شما کد مینویسه و عملا ذهن و خلاقیت شما به فنا میره جانم.
از این توصیه ها که بگذریم، یعنی چی با ویزارد استفاده کردی؟ یعنی گرید رو مستقیما به یکی از جداول وصل کردی ( بدون نوشتن کد) ؟

ashkan.comp
پنج شنبه 07 دی 1391, 11:43 صبح
سلام.
مهندس دور ویزارد رو خط قرمز بکش و "بگذر از این ره که منفعتی در آن نیست". خداییش ویزارد بچه بازیه و آخرشم هیچی یاد نمیگیری چون ویژوال به جای شما کد مینویسه و عملا ذهن و خلاقیت شما به فنا میره جانم.
از این توصیه ها که بگذریم، یعنی چی با ویزارد استفاده کردی؟ یعنی گرید رو مستقیما به یکی از جداول وصل کردی ( بدون نوشتن کد) ؟

سلام دوست عزیز ممنون از توجهتون
راستش من کد ارتباط دیتابیس به دیتا گرید رو نداشتم و راهی که دیدم این بود که مستقیم جدول رو به دیتا گرید بدم.خودم هم کد نوشتن رو بیشتر دوسدارم اگه کدش رو لطف کنید ممنون میشم

group45
پنج شنبه 07 دی 1391, 12:11 عصر
با سلام
یه راه به ذهنم میرسه ولی انجامش با خودتون
من یه دیتا سورس تعریف میکنم و مقداردهیش میکنم و دیتا سورس دیتاگریدویو رو برابر این دیتا سورس میکنم.و مقادیر به راحتی نشون داده میشه.
حالا
راه اول : به ازای انتخاب هر رادیوباتم بر اساس کوئریتون دیتا سورسش ساخته بشه و در آخر دو تا دیتا سورس رو با هم یکی کنید و به دیتاگریدویو بدید.
راه دوم : واسه هر رادیو باتم یه کوئریداشته باشید و در ایونت چنج هر رادیو دو کوئری مربوط به دو رادیو رو با هم یکی کنید و دیتا سورسش رو به دیتا گریدتون بدید.

ashkan.comp
پنج شنبه 07 دی 1391, 21:26 عصر
با سلام
یه راه به ذهنم میرسه ولی انجامش با خودتون
من یه دیتا سورس تعریف میکنم و مقداردهیش میکنم و دیتا سورس دیتاگریدویو رو برابر این دیتا سورس میکنم.و مقادیر به راحتی نشون داده میشه.
حالا
راه اول : به ازای انتخاب هر رادیوباتم بر اساس کوئریتون دیتا سورسش ساخته بشه و در آخر دو تا دیتا سورس رو با هم یکی کنید و به دیتاگریدویو بدید.
راه دوم : واسه هر رادیو باتم یه کوئریداشته باشید و در ایونت چنج هر رادیو دو کوئری مربوط به دو رادیو رو با هم یکی کنید و دیتا سورسش رو به دیتا گریدتون بدید.

با تشکر از دوست عزیزم
راستش من با توجه به برنامم و کلنجاری که باش رفتم تئوری زیاد دارم الان کد میخوام ، مثلا چطور کوئری بگیرم ؟یا اینکه چطور با کد نوشتن یه جدول از دیتا بیس رو به گرید وصل کنم ؟
با تشکر از دوستان عزیز لطفا اگه کد دارید لطف کنید ممنون میشم

group45
شنبه 09 دی 1391, 01:07 صبح
چطور با کد نوشتن یه جدول از دیتا بیس رو به گرید وصل کنم ؟
با سلام
کدشو براتون میزارم

DataTable dt = new DataTable();
new SqlDataAdapter(s, con).Fill(dt);
dataGridView1.DataSource = dt;

ashkan.comp
شنبه 09 دی 1391, 01:41 صبح
چطور با کد نوشتن یه جدول از دیتا بیس رو به گرید وصل کنم ؟
با سلام
کدشو براتون میزارم

DataTable dt = new DataTable();
new SqlDataAdapter(s, con).Fill(dt);
dataGridView1.DataSource = dt;

ممنون دوست عزیز
یامن بلدیستم ازین کد استفاده کنم یا کد کار نمی کنه
من از دیتا سیت استفاده نکردم

group45
شنبه 09 دی 1391, 10:52 صبح
کاری نداره
خط اول که داره یه دیتا تیبل میسازه
خط دوم داره جواب کوئریتون رو میریزه تو همون دیتا تیبل
خط بعدم که اطلاعات دیتا تیبل نشون داده میشه
منم چیزی از دیتاست نه گفتم و نه جایی استفاده کردم

ashkan.comp
یک شنبه 10 دی 1391, 01:08 صبح
سلام دوست عزیز خیلی ممنون که وقت میذاری
این کد رو من کجا بزنم؟
میشه خیلی ساده بگی چکارکنم

بازم ممنون

group45
یک شنبه 10 دی 1391, 11:02 صبح
با سلام
اول یه کانکشن استرینگ تعریف و مقدار دهی کنید. بعد

dataGridView1.DataSource = NULL;
اینم واسه اینکه جدول خالی شه از اطلاعات قبلی (اگه قبلا چیزی سرچ شده)

حالا هم سه خط کد قبل رو بنویسید.
حالا مقادیر جستجو نشون داده میشه.