PDA

View Full Version : گفتگو: يك دور ي 40 ساعته سي شارپ و لينكيو چه سرفصلهايي بايد داشته باشه؟

rahe behtari hast
سه شنبه 05 دی 1391, 16:33 عصر
سلام دوستان

من ميخوام يواش يواش چيزهايي كه ياد گرفتم رو جمع و جور كنم تا يك كلاس بردارم و يك پولي به جيب بزنم!
يك دوره ي متوسط سي شارپ 40 ساعته و يك دوره ي لينكيو 30 ساعت
من ميخوام مطالب اضافه رو حذف كنم و يك دوره ي 40 ساعته براي هر دو تا كلاس بذارم

ميشه دوستان يك سرفصل بهم پيشنهاد بدن؟ كه هم كامل و جامع باشه هم مطلب اضافي نداشته باشه. در حد يك كلاس 40 ساعته فشرده و كاربردي

مثلا به نظر شما گفتن پروسيجرهاي SQL واجبه؟ با توجه به اين كه با لينكيو به تنهايي ميشه تمام كارها رو انجام داد آيا لازمه در مورد پروسيجرها هم مطلبي بگم؟

AmirGhasemi
سه شنبه 05 دی 1391, 17:21 عصر
سلام بر دوستان
ببينيد من الان قريب به يك ساله كه دارم تدريس هم در كنار برنامه نويسي مي كنم
اينكه پولي به جيب بزنيد خب نمي دونم چي بگم؟ آيا اصلا از برنامه نويسي پولي در اورديد؟؟؟
ببنيد تا زماني كه طرف برنامه نويس حرفه اي نباشد نمي تواند يك مدرس برنامه نويسي خوب باشد!! اينو من به يقين مي گم!! متاسافانه بعضي ها كه نتوانسته اند پروژه هاي برنامه نويسي درست و حسابي بگذرانند رو به تدريس اورده اند كه واويلتا يا مصيبتا!!!
اما نكته بعد اين كه داداش من اون لينكيو نيست!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Linq را همان لينك تلفظ مي كنند!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! البته با لهجه اصفهاني نمي دونم چي ميشه!!! لينكس؟!؟!؟!؟!:قهقهه:
راستي اگر به دانشجو كه اصلا چيزي از SQL نمي دونه يهو بري از Linq حرف بزني قاط مي زنه ميره توي ديوار!!! شما در كلاس هات همون ADO را تدريس كني اصولي تره
واما طول دوره؟ داداش من با 40 ساعت به اين جماعت ديرفهم نمي شه چيزي فهموند!!!! من يك ساله دارم تدريس مي كنم اولش از 60 شروع كردم بعد شد 70 ساعت حالا هم مطالب را با 80 - 90 ساعت هم نمي تونم جمع كنم
اگرمي خواهي خير دنيا و اخرت و خداپدربيامرزي پشت سرت باشه همه چيز را به خلق خدا ياد بده!
اما در اخر توصيه عملي
به نظرم دانشجو بايد برنامه نويسي سي شارپ را با Windows Application‌ شروع كنه وگرنه اگر بخواد مستقيم بره سراغ Web Form بيچاره ميشه!

اما سرفصل كلاس هاي Win App من:
1) آشنايي كلي با مفاهيم OOP - سه ساعت
2- آشنايي با متغيرها و آرايه ها - يك ساعت
3- آشنايي با دستورات اصلي سي شارپ - ده ساعت
4- آشنايي با كلاس ها و متدها - سه ساعت
5- فرم و كنترل هاي اصلي ويندوز و انجام چندين مثال جدي - 15 ساعت
6- ديالوگ ها و IO - چهار ساعت
7- ديتابيس مقدماتي SQL و ADO.Net - ده ساعت
8 - كار با يوزركنترل و سفارشي سازي رويدادها - يك ساعت
9 - اعتبارسنجي - يك ساعت
10 - مفاهيم UML‌و RUP - سه ساعت
11- انجام پروژه واقعي ساده - 10 ساعت و پايان دوره

morteza5358
سه شنبه 05 دی 1391, 18:03 عصر
سلام AmirGhasemi
آقا برنامه نویس...آقا پدر علم سی شارپ...آقا مدرس سی شارپ...آقا.....
حالا این rahe behtari hast یه چیزی گفت...
ببین میتونی کلا از همه چیز منصرفش کنی؟؟؟؟
یه خرده آروم تر بابا....

uniqueboy_ara
سه شنبه 05 دی 1391, 18:38 عصر
AmirGhasemi جان مرسی، واقعا سر فصل مطالب و ساعتشون خیلی خوب بود، کلی استفاده کردم
فقط یه نکته ای!
به نظرت بهتر نیست که دیگگه دور ADO.net خط بکشیم و واسه آموزش بریم سراغ Entity Framework و LINQ ؟
من تجربه تدریس جفتشو دارم، هنرجو با EF و LINQ خیلی بهتر ارتباط برقرار می کنه تا ADO.net

rahe behtari hast
سه شنبه 05 دی 1391, 22:25 عصر
آيا اصلا از برنامه نويسي پولي در اورديد؟؟؟ ببنيد تا زماني كه طرف برنامه نويس حرفه اي نباشد نمي تواند يك مدرس برنامه نويسي خوب باشد!!

خیر... من یک برنامه نویس مبتدی هستم. راستش به اون صورت دنبال پول هم نیستم! بیشتر میخوام با درس دادن اطلاعاتم رو تکمیل و تصحیح کنم.

داداش من اون لينكيو نيست!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Linq را همان لينك تلفظ مي كنند!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! البته با لهجه اصفهاني نمي دونم چي ميشه!!! لينكس؟!؟!؟!؟!:

یعنی شما بخاطر یک دونه واو ما رو اینجوری ضایع میکنی؟! من خیلی جاها لینکیو شنیدم توی اینترنت هم زیاد میتونید ببینید. اگه به قول شما لینک هم درست باشه باز لینکیو به دلیل این که با link اشتباه گرفته نشه قشنگ تره. اما خب بخاطر گل روی شما چشم همون لینک. راستی من اصفهان زندگی میکنم اما اصفهانی نیستم لهجه هم ندارم!

من يك ساله دارم تدريس مي كنم اولش از 60 شروع كردم بعد شد 70 ساعت حالا هم مطالب را با 80 - 90 ساعت هم نمي تونم جمع كنم
اگرمي خواهي خير دنيا و اخرت و خداپدربيامرزي پشت سرت باشه همه چيز را به خلق خدا ياد بده!

قصد من هم اینه یک دوره ی کوتاه و حرفه ای از آب در بیاد. میخوام کلاسی باشه که خودم دوست دارم سر اون کلاس بشینم. اما کلاس خصوصیه. فکر کنم سرعت کار بره بالا... شاید 50 ساعت کافی باشه. نظرت چیه؟

به نظرم دانشجو بايد برنامه نويسي سي شارپ را با Windows Application‌ شروع كنه وگرنه اگر بخواد مستقيم بره سراغ Web Form بيچاره ميشه!

من خودم وب رو هنوز بلد نیستم! فقط میخوام اپلیکیشن درس بدم.

rahe behtari hast
سه شنبه 05 دی 1391, 22:34 عصر
MORTEZA سخت نگیر پسر یک شوخی بود!
UNIQUEBOY-ARA بخاطر اون جمله ات باید عرض کنم: توهم زدی برادره من(دیدم که میگما!!)

Entity Framework
LINQ
ADO.net

در کل این 3 روش برای ارتباط با پایگاه داده ها وجود داره؟
EF به طور خلاصه چیه؟ چه حسنی نسبت به روشهای دیگه داره؟ بهتر از لینک هست؟

uniqueboy_ara
سه شنبه 05 دی 1391, 22:56 عصر
EF مخفف Entity Framework هستش و تماما حسنه :) تا فردا باید درباره ش حرف بزنیم تا امکانات فوق العاده شو متوجه بشی
این 2تا هیچ ربطی به هم ندارن! LINQ یه زبان برای کوئری گرفتنه، نه تکنولوژی ارتباط با پایگاه داده

rahe behtari hast
چهارشنبه 06 دی 1391, 09:22 صبح
ممنون از دوستان
چند تا سوال ديگه

سوال اول:

من مفهوم اين سه تا كلمه رو نفهميدم RUP-UML-IO

سوال دوم:

اين طرز فكر من رو اصلاح كنيد لطفا
ما (در دات نت) 3 تا روش براي ارتباط با پايگاه داده ها دارم
كه هر كدوم به تنهايي كافي هستند و به تنهايي ميتونن نياز ما رو برطرف كنن
در عين حال براي اتصال به پايگاه داده ها روشهاي مختلفي وجود داره مثلا: كوري ها رو در SQL بنويسي و بعد با linq فراخواني كني... يا اصلا استور پروسيجر ننويسي و فقط از لينك استفاده كني يا... هر كس با يك روشي كار ميكنه كه بستگي به علاقه شخص داره و فرقي نميكنه.

سوال سوم:

اگر بخواهيد براي شروع يك كلاس از يك تصوير گويا استفاده كنيد اون تصوير چيه؟ (نترسيد ها من از الان ميگم كه يك ساله ديگه يك تدريس مختصر رو شروع كنم!)
ميدونم اين عكس بچه گانه است اما خواهشا يكي اين عكس رو با ديد حرفه اي اصلاح كنه

97266
چيزهايي پراكنده اي مثل:

toad كه ابزاري است براي كار با پايگاه داده sql server هم يك محيطه كه توش به زبان sql كار ميشه
pl sql كه يك زباني است غير از زبان sql
wpf كه يك تكنولو‍ژيه كمكيه براي .net
برنامه نويسي تحت وب... اپيليكيشن... براي موبابل...
دات نت يك گروه هست كه بعضي از زبانها توش جا ميشن

اگه ميشه چزهايي كه گفتم رو اصلاح و تا جايي كه ميشه وارد اون تصوير كنيد.
http://barnamenevis.org/images/misc/pencil.png

rahe behtari hast
چهارشنبه 06 دی 1391, 09:54 صبح
اين هم در سايز بزرگ:

97268

rahe behtari hast
چهارشنبه 06 دی 1391, 11:17 صبح
Entity Framework هستش و تماما حسنه

خب مهندس من رفتم توي سايت يك گشت دقيق زدم
و روش كار با Entity Framework رو ياد گرفتم البته هنوز تست نكردم
اما سوال:

* نميفهمم چه حسني نسبت به لينك داره؟ درست عين هم هستند! ديدم كه توي يكي از تاپيكها شما خودتون هم اين سوال رو پرسيده بوديد. جوابي كه به دست اورديد چي بود؟

* چه فرقي ميكنه كه با لينك/EF به صورت مستقيم چهار عمل اصلي رو انجام بديم يا با پروسيجر. كدوم به كدوم برتري داره؟ چرا هر كس يك كاري ميكنه؟

*من با گزارش گيره استميمول مشكل دارم. چون با لينك كار ميكنم هنوز نتونستم پايگاه داده اي رو كه با لينك اوردم به استيمول معرفي كنم. با EF شايد مشكل حل بشه. چون به جاي dataclass1datacontext اينبار testDBEntities1 رو داريم.

uniqueboy_ara
چهارشنبه 06 دی 1391, 11:22 صبح
چند تا نکته:
1. T-Sql پایگاه داده نیست
2. LINQ روش ارتباطی نیست
3. Visual Studio زبان برنامه نویسی نیست

net Framework. یه پکیج شامل توابع و کلاس هاست که کلیه زبانهای net. از اونا استفاده می کنن، و طبق این تعریف، قدرت تمام زبان های net. با هم برابره!

uniqueboy_ara
چهارشنبه 06 دی 1391, 11:27 صبح
شما همه اون مباحثو مطالعه کردی، ولی این پست از دستت در رفته :)
.
.
.
تکنولوژی EF با LINQ to SQLفرق چندانی ندارن و EF یه جورایی نسخه کامل شده LINQ to SQL هستش! پس جای نگرانی نیست، LINQ to SQL دیگه جای خودشو به EF داده :)

پروژه ساخت دفترچه تلفن با استفاده از EF و LINQ (http://barnamenevis.org/showthread.php?347385-%D9%BE%D8%B1%D9%88%DA%98%D9%87-%D8%B3%D8%A7%D8%AE%D8%AA-%D8%AF%D9%81%D8%AA%D8%B1%DA%86%D9%87-%D8%AA%D9%84%D9%81%D9%86-%D8%A8%D8%A7-%D8%A7%D8%B3%D8%AA%D9%81%D8%A7%D8%AF%D9%87-%D8%A7%D8%B2-EF-%D9%88-LINQ)

rahe behtari hast
چهارشنبه 06 دی 1391, 11:50 صبح
شما همه اون مباحثو مطالعه کردی، ولی این پست از دستت در رفته :)

اين رو قبل از اينها خونده بودم! چون اسم تكنولوژي به صورت خلاصه توي عنوان اومده بود توي سرچ جا موند!

تکنولوژی EF با LINQ to SQLفرق چندانی ندارن و EF یه جورایی نسخه کامل شده LINQ to SQL هستش!

همين پس. نه كه شما گفتيد همش حسنه انتظار داشتم با يك چيز عجيب و غريب روبرو بشم!
.
.
.
اون شكلي كه گذاشتم بعد از اون 3 تا تغيير از نظر شما درسته ديگه؟
اون روشهاي ارتباطي ado و EF فقط مال .net هستند. آيا درست اين نيست من فقط زبانهاي برنامه نويسي دات نت رو توي تصوير نشون بدم؟
asp.net silverlight WPF اينها زبان نيستن درسته؟
.
.
.
* چه فرقي ميكنه كه با لينك/EF به صورت مستقيم چهار عمل اصلي رو انجام بديم يا با پروسيجر. كدوم به كدوم برتري داره؟ چرا هر كس يك كاري ميكنه؟

*من با گزارش گيره استميمول مشكل دارم. چون با لينك كار ميكنم هنوز نتونستم پايگاه داده اي رو كه با لينك اوردم به استيمول معرفي كنم. با EF شايد مشكل حل بشه. چون به جاي dataclass1datacontext اينبار testDBEntities1 رو داريم. (ميشه اين طور گفت كه لينك ناقص بوده كه نميشده با استيمول باهاش كار كرد؟)

uniqueboy_ara
چهارشنبه 06 دی 1391, 12:19 عصر
نسبت به ADO.net پدر در بیار :لبخند: خوب EF همش حسنه دیگه
تقریبا بله!
تا جایی که من اطلاع دارم فقط واسه net. هستن ( مطمئن نیستم )
اونا هر کدوم یه تکنولوژین، مثل Consool Application و Windows Form
تا جایی که من اطلاع دارم پروسیجر سرعت بالاتری داره ولی من ترجیح میدم خودم تو برنامه م به صورت مستقیم کوئری بزنم و اطلاعات بگیرم :)
استیمول رو سرچ کنی تو سایتای خارجی جوابتو پیدا می کنی
یه خورده مراحلش زیاده...

AmirGhasemi
چهارشنبه 06 دی 1391, 12:42 عصر
سلام مجدد بر همه دوستان من
آقا به خدا من قصد توهين يا خودبزرگ بيني نداشتم! اونها كه منو از نزديك مي شناسن بنده را تاييد كنن كه اهل قر و قميش نيستم!! بنا به دليل نويسندگي و قلم بدستي كه بشكند دستم نثرم كمي طنزآلود است همين!!!! پس دوباره دوستان شرمنده مخصوصا جماعت اصفهاني و اصفهان نشين!!!!
و اما بعد...
من هم حرف دوستان را تاييد مي كنم كه اين دور و زمونه، زمان Entity Framework است و لاغير!!!! EF كولاكي كرده در ارتباط با پايگاه داده!! معايب كه نه!!! فقط و فقط حسن است به نظر حقير!!! تا فردا كه هيچ!! سالهاي سال در مزاياي EF بايد حرف زد مخصوصا ان دوستاني كه بنا بر پروژه هاشون مجبور هستن هم از SQL استفاده كنن و هم Oracle كه ديگه EF خوراك كارشونه! شما در يك فرآيند ساده نمي تونيد EF و Linq و ساير روشها را با هم مقايسه كني!! ولي وقتي شونصد تا تيبل داري و هفتصدهزار تا View اونوقته كه من مي گم مرد كهن مي خواهد و گاو پيلتن.....
و اما در مورد نقاشي‌ها:
1- ببيند T-SQL پايگاه داده نيست بلكه روشي براي استفاده و ارتباط و صحبت كردن با SQL‌است
2- در روشهاي ارتباطي ميشه به اين موارد اشاره كرد: ADO.Net, Linq To Object, Linq To SQL, T-SQL
3- در زمره زبان هاي برنامه نويسي Visual Studio نيست !!! VS در واقع يك محيط اديتور براي ساير زبان هاي برنامه نويسي است و خودش زبان منحصر بفردي ندارد
4- اما WPF عزيزان اين يك تكنولوژي كمكي براي دات نت نيست!!!!!!!!!! WPF‌در واقع از ابتداي سال 2013 قرار است جايگزين Win APP شود! يعني مايكروسافت كنه ديگه از سال 2013 Windows App را بروز رساني نمي كند و جايش نسخه هاي جديد WPF را مي دهد!!! احتمالا همه ما از كامپوننت هاي گرافيكي مثل تلريك و دات نت بار استفاده كرده ايم!! اين كامپويننت ها خودشون با WPF نوشته مي شوند!! براي يادگيري WPF شما علاوه بر Win APP بايد زبان Xaml (زمل بخوانيد نه مثل بعضي ها ايكس اَمل!!) بلد باشي

morteza5358
چهارشنبه 06 دی 1391, 12:46 عصر
سلام مجدد بر همه دوستان من
آقا به خدا من قصد توهين يا خودبزرگ بيني نداشتم! اونها كه منو از نزديك مي شناسن بنده را تاييد كنن كه اهل قر و قميش نيستم!! بنا به دليل نويسندگي و قلم بدستي كه بشكند دستم نثرم كمي طنزآلود است همين!!!! پس دوباره دوستان شرمنده مخصوصا جماعت اصفهاني و اصفهان نشين!!!!

سلام
من هم همینطور.
ببخشید اگه ناراحتتون کردم.:ناراحت:

rahe behtari hast
چهارشنبه 06 دی 1391, 13:29 عصر
در روشهاي ارتباطي ميشه به اين موارد اشاره كرد: ADO.Net, Linq To Object, Linq To SQL, T-SQL

سوال: يعني ما ميتونيم با سي شارپ برنامه بنويسيم و به جاي اون روشها از T-SQL استفاده كنيم؟ يعني ميخوام بدونم محدوديت نداره؟ اين 4 روش كه گفتيد 3 تاش فقط مخصوصه دات نته؟

سوال: چرا linq to xml را حذف كرديد... اون هم به نوعي پايگاه داده است!

سوال: ببينيد linq يك تكنولو‍ژي بود كه ميتونست كوري بنويسه و تا حدودي با DB ارتباط برقرار كنه. بعد به مرور تكميل شد و الان شده EF كه كاملا جاي ADO رو گرفته. خب چرا اين كار رو جوري انجام ندادن كه توي ورژن 2012 كلا لينك حذف بشه و برنامه هايي كه با لينك نوشته شده خود به خود به EF تبديل بشن؟ همين سوال رو براي WPF هم دارم. من اگر بودم VS2012 رو جوري ميساختم كه توش اصلا Win form app نباشه و اتوماتيك برنامه هاي قديمي رو به WPF تبديل كنه.

سوال: اين linq to object ديقيقا چيه؟

سوال: لينك 3 تا كار ميكنه. ميشه باهاش به SQL دسترسي داشت. ميشه باهاش روي xml كار كرد. و ميشه روي آرايه ها كار كرد. object به همون آرايه بر نميگرده؟!

در زمره زبان هاي برنامه نويسي Visual Studio نيست !!! VS در واقع يك محيط اديتور براي ساير زبان هاي برنامه نويسي است و خودش زبان منحصر بفردي ندارد

ميدونم جان خودم!!
من با فونت كوچيك توي پرانتز نوشتم به اين معني كه از اين محيط استفاده ميكنيم نه اين كه خودش يك زبانه!

اما WPF عزيزان اين يك تكنولوژي كمكي براي دات نت نيست!!!!!!!!!! WPF‌در واقع از ابتداي سال 2013 قرار است جايگزين Win APP شود!

من هميشه برام سوال بوده چرا استادها مستقيم نميان وارد WPF بشن؟ چرا از Win APP شروع ميكنن؟ قبول دارم كه يكم ممكنه سنگين باشه اما به نظر مياد اگر يك استاد خوب درس بده ميتونه از صفر وارد WPF بشه و لقمه رو دوره سرش نچرخونه!
من خودم همين تصميم رو دارم! البته الان هنوز دوره WPF رو شروع نكردم. اگر خدا قبول كنه و تعداد بچه ها تكميل بشه ميخوايم يك كلاس 5 نفره با يك استاد حرفه اي برداريم 50 ساعته (ساعتي 30 تومن) WPF رو برامون تدريس كنه. اگر موفق شدم ميام اطلاعاتم رو اينجا به اشتراك ميذارم.

اين هم نسخه نهايي خيرش رو ببينيد:

97288

AmirGhasemi
چهارشنبه 06 دی 1391, 14:40 عصر
سلام مجدد بر علماي اسلام
ببينيد Linq to XML در واقع چيز جدايي نيست! اول اينكه اينو بگم كه XML خودش يك ديتابيس نيست!!! در واقع راهي براي نگهداري اطلاعاته نه اينكه خودش ديتابيس باشد!!‌ مفهوم نگهداري اطلاعات، مفهوم گسترده تريه كه يكي از راههاش مي تونه ديتابيس باشه يكي اش IO و ديگري هم XML
بنابراين Linq to XML راه جدايي نيست!
در مورد تاريخ تبديل Linqبه EF حرفتون را كاملا قبول دارم اما اينكه مايكروسافت بياد يهو Linq را حذف كنه و جاش EF را بسازه كه من خودم كفن مي پوشم ميرم جلوي در مايكروسافت بسط مي نشينم!!!!!!!
بيل گيتس به ارواح اجدادش خنديده همچين كاري بكنه!!!! اليته اونها هم اينقدر احمق نيستند!!! بابا VB را مگه حذف كردن؟ دلفي را مگه حذف كردن؟ نه حذف كردن يك تكنولوژي كار اشتباهيه!!! بايد اجازه داد كه استفاده كنندگان آن تكنولوژي خودشون تصميم بگيرن كه آيا استفاده كنن يا نه
و اما در مورد تدريس مستقيم WPF بجاي Win APP !!!!!!!
من كه مخالفم هزار در صد!!! شما برو Xaml را باهاش كار كن!!! ما كه خودمون ادعامون در برنامه نويسي تا آسمان هفتم هم ميره و آپولوهامون را روزي هزار بار هوا مي كنيم با WPF‌مشكل داريم!! البته نه به دليل سختي ان!! بيشتر به اين دليل كه زمان بر است!! با اين داشن اموزان خنگ ما، اگه مستقيم بهشون WPF ياد بدهي فحش است كه نثارمان مي كنند!!! پولشون را هم از حلقوممون پس مي گيرن!!!
آقا ما گفته باشيم كه بعدا نگيد نگفتيد........... تدريس مستقيم WPF به جاي Win APP اشتباه اندر اشتباه است

uniqueboy_ara
چهارشنبه 06 دی 1391, 15:17 عصر
اول اينكه اينو بگم كه XML خودش يك ديتابيس نيست!!!
مهند جان یه نگاهی به این لینک بندازی بد نیست :)
XML Database (http://www.amazon.com/s/ref=nb_sb_ss_i_0_5?url=search-alias%3Daps&field-keywords=xml+database&sprefix=xml+d%2Caps%2C619)

مايكروسافت بياد يهو Linq را حذف كنه و جاش EF را بسازه
بیبینید مهندس جان، چرا همه چی رو با هم قاطی می کنید شما؟
چیزی که دیگه توسعه پیدا نمیکنه LINQ to SQL هستش نه LINQ
LINQ یه زبانه واسه کوئری گرفتن، که هرجایی بسته به کاربردش دارای پسوند میشه:
LINQ to SQL
LINQ to XML
LINQ to Entity
LINQ to Object
LINQ to Dataset
و...

من كه مخالفم هزار در صد!!! شما برو Xaml را باهاش كار كن!!! ما كه خودمون ادعامون در برنامه نويسي تا آسمان هفتم هم ميره و آپولوهامون را روزي هزار بار هوا مي كنيم با WPF‌مشكل داريم!! البته نه به دليل سختي ان!! بيشتر به اين دليل كه زمان بر است!! با اين داشن اموزان خنگ ما، اگه مستقيم بهشون WPF ياد بدهي فحش است كه نثارمان مي كنند!!!
WPF که الزاما نیاز به XAML نداره!
XAML برای ساخت اینترفیسه که خیلی به کار میاد ( تو برنامه نویسی معمولی و آماتور ) که من خودم به شخصه هیچوقت به شاگردام طراحی اینترفیس یاد نمیدم!

البته حمل بر بی احترامی نباشه ها، اصلا قصد توهین نداشتم :)

rahe behtari hast
چهارشنبه 06 دی 1391, 15:42 عصر
حذف كردن يك تكنولوژي كار اشتباهيه

منظورم رو بد رسوندم
ميخواستم بگم چرا همون linq يا win app رو تقويت نكردن. به طور مثال شما يك فايل كه با word2003 درست كردي با word2010 هم ميتوني باز كني!
اما توي اين داستان linq براي اين كه به EF تبديل بشه كلا به جاي dataclass1datacontext بايد از testDBEntities1 استفاده كرد. و قبلي كلا از بين ميره در حالي كه كاملا شبيه به هم هستند.

اين معماريه 7 لايه از نظر شما درسته؟
بيشتر منظورم WPF هست و كلاس Program

97300

http://barnamenevis.org/images/misc/pencil.png

rahe behtari hast
چهارشنبه 06 دی 1391, 16:01 عصر
LINQ یه زبانه واسه کوئری گرفتن...

خب ببينيد يك زبان كه فقط كوئري ميگيره كه ديگه عمليات ويرايش و افزودن و حذف رو نبايد انجام بده. درسته؟
يا من بد فهميدم.

در واقع ميخوام بدونم كه linq به وجود اومد تا در گرفتن كوئري به ADO كمك كنه و در عين حال يكم مباحث insert و... رو هم داشت
حالا با اومدن EF ديگه ADO كلا حذف شده و مباحث delete و update و insertr لينك هم حذف شد اما عمليات كوئري رو كماكان با همون Linq انجام ميده.

در واقع با اومدن EF يك ADO كلا حذف شد و Linq هم يك قسمتيش حذف شد!
نگرفتم موضوع رو فكر كنم

كوئري به select ميگيد يا insert و delete و update هم بهش ميگن كوئري؟
بچه ها من رشته ام كامپيوتر نيست الكترونيك خوندم. يكم گيج ميزنم سخت نگيريد!

veniz2008
چهارشنبه 06 دی 1391, 16:19 عصر
سلام. دوست عزیز rahe behtari hast (http://barnamenevis.org/member.php?266494-rahe-behtari-hast) ، یه تدریس موفق شرایطی داره، من فقط چندتاشو میگم :
1. دانش و تجربه بالا. چیزی که من از پست های این چند وقت شما دیدم و با توجه به ابهامات زیادی که هنوز دارید به نظر خودتون هنوز برای تدریس کردن زود نیست؟؟!!!. ببخش که اینو میگم ولی دیگران موش آزمایشگاهی ما نیستن که ما بخوایم روی اونا یاد بگیریم. اینو قبول دارم که بالاخره باید از یه جایی شروع کرد ولی باید زمانی باشه که ما اطلاعات علمی مناسبی داشته باشیم.
2. قدرت بیان بالا. شما اگه بهترین علم دنیا رو داشته باشی ولی قدرت بیان خوبی نداشته باشید بهتره بری سمت برنامه نوشتن تا بری سمت تدریس کردن. مطلب باید به بهترین شکل ممکن واسه مخاطب جا بیفته. معمولا اولین بار واسه همه ما، تجربه خیلی خوبی از آب در نمیاد. به مرور زمان یاد میگیریم که هر مبحث رو چطور و با چه مثال هایی به مخاطب یاد بدیم. آقای قاسمی درست گفتن، یاد دادن به این جماعت باهوش کار فوق العاده سختیه. بنابراین ویژگی سوم شما، صبر و انرژی خیلی زیاد هست. اگر آدم کم حوصله ای هستی بی خیالش شو. فقط ناراحتی اعصاب میگیری، یخورده پول که هیچی گیرت نمیاد باید کلی هم بزاری روش خرج دوا و درمون کنی!! :چشمک:
موفق باشی دوست من.

rahe behtari hast
چهارشنبه 06 دی 1391, 16:40 عصر
اين ديد درسته؟

97307

rahe behtari hast
چهارشنبه 06 دی 1391, 16:44 عصر
نظر خودتون هنوز برای تدریس کردن زود نیست؟؟ دیگران موش آزمایشگاهی ما نیستن که ما بخوایم روی اونا یاد بگیریم.

مهندس حرف شما درست
اما من حد اقل 7 8 ماه ديگه قصد دارم تدريس كنم
تازه يك تدريش چند نفره ي خصوصي
اون هم با قيمت خيلي پايين. شايد هم اصلا پول نگرفتم و رفاقتي اولين دوره رو كار كردم!
همين چيزهايي كه ياد گرفته ام رو ميگم

به تدريس توي موسسات و اينها فكر نكن
من منظورم يك تدريس دوستانه و خونگيه!

uniqueboy_ara
چهارشنبه 06 دی 1391, 18:50 عصر
خب ببينيد يك زبان كه فقط كوئري ميگيره كه ديگه عمليات ويرايش و افزودن و حذف رو نبايد انجام بده. درسته؟
يا من بد فهميدم.

در واقع ميخوام بدونم كه linq به وجود اومد تا در گرفتن كوئري به ADO كمك كنه و در عين حال يكم مباحث insert و... رو هم داشت
حالا با اومدن EF ديگه ADO كلا حذف شده و مباحث delete و update و insertr لينك هم حذف شد اما عمليات كوئري رو كماكان با همون Linq انجام ميده.

در واقع با اومدن EF يك ADO كلا حذف شد و Linq هم يك قسمتيش حذف شد!
نگرفتم موضوع رو فكر كنم

كوئري به select ميگيد يا insert و delete و update هم بهش ميگن كوئري؟
بچه ها من رشته ام كامپيوتر نيست الكترونيك خوندم. يكم گيج ميزنم سخت نگيريد!
ببین دوست من، شما با این شرایط نه تنها به جایی نمیرسی، بلکه گیج تر هم میشی
شما اول باید بری مطالعه کنی و حد اقل کلیات رو یاد بگیری، اینجوری هرچقدر هم که سوال کنی، دوستان نمیتونن به شما کمکی بکنن
شما بشین این کتاب رو بخون، خیلی راحت و روون ef و LINQ رو یاد داده، تمام مشکلاتت حل میشه!

Apress.Pro.Entity.Framework.4.0.Mar.2010