PDA

View Full Version : سوال: استفاده از جاوااسکريپت براي وليديشن به جاي Validator هاي Asp.net

bftarane
سه شنبه 05 دی 1391, 17:15 عصر
سلام.
من به دليلي نياز دارم که از وليديشن جاوااسکريپت استفاده کنم براي دکمه هام.
مي خواستم قبلش پرس و جو کنم ببينم چه معايبي اين کار مي تونه داشته باشه؟

AmirGhasemi
سه شنبه 05 دی 1391, 17:28 عصر
سلام
وليديشن دات نت هم خودش در واقع يك وليديشن جاوااسكريپتي است
اما اگر مي خواهي از جي كوئري براي وليديشن استفاده كني كه اون وقت يا خدا................
استفاده از وليديشن جي كوئري امكانات بسيار گسترده تري را به شما خواهد داد

bftarane
سه شنبه 05 دی 1391, 19:06 عصر
اما اگر مي خواهي از جي كوئري براي وليديشن استفاده كني كه اون وقت يا خدا................ استفاده از وليديشن جي كوئري امكانات بسيار گسترده تري را به شما خواهد داد متوجه نشدم بالاخره خوبه وليديشن جي کوئري يا نه؟ اين دو تا جمله که با هم در تناقضن.
وليديشن دات نت هم خودش در واقع يك وليديشن جاوااسكريپتي است من جاواسکريپت رو غيرفعال کردم و امتحان کردم بازم اين وليديتورها کار مي کردن توجيه اين چيه؟ اگه اونا هم دارن از جاوااسکريپت استفاده مي کنن؟

aminmorteza
سه شنبه 05 دی 1391, 21:37 عصر
سلام فرقی نمیکنه که از validator های asp.net استفاده کنید یا اینکه خودتون به جاوااسکریپت اون ها رو چک کنید ولی مزیت validator های asp.net اینه که میتونی سمت سرور چک کنی که آیا جاوااسکریپت مرورگر فعال هست یا نه.این هم یک مثال با جاوااسکریپت ببینید به کارتون میاد برای validate کردن ایمیل هستش در ضمن شما میتونید از custom validator ها هم استفاده کنید که میتونید اون رو شخصی سازی کنید.

function CheckEmail() {
var $email = $("#TxtSubscribe");
var UserStatus = document.getElementById("UserStatus").value;
if (UserStatus == "0") {
ShowErrorBox("خطا", "کاربر گرامی برای عضویت در خبرنامه سایت ابتدا باید ثبت نام نمایید لطفا برای ثبت نام رویه لینک ثبت نام در منوی سایت کلیک نمایید در صورتی که قبلا ثبت نام نموده اید لطفا وارد سیستم شوید.");
return false;
}
else if ($email.val().length) {
if (!IsEmailValid($email.val())) {
ShowErrorBox("خطا", "کاربر گرامی لطفا ایمیل خود را صحیح وارد نمایید");
return false;
}
else {
return true;
}
}
else {
ShowErrorBox("خطا", "کاربر گرامی لطفا ایمیل خود را وارد نمایید.");
return false;
}
}

function IsEmailValid(inputvalue) {
var pattern = /^([A-Za-z0-9_\-\.])+\@([A-Za-z0-9_\-\.])+\.([A-Za-z]{2,4})$/;

if (pattern.test(inputvalue)) {
return true;
}
else {
return false;
}
}

ali9698
سه شنبه 05 دی 1391, 22:08 عصر
این کاری که شما میخوای انجام بدی همون طور که گفتی با غیر فعال کردن جاوا اسکریپت از کار میفته. اما میتونید با جاوا ولیدیتور رو بنویسید اما حتما باید سمت سرور هم اطلاعات رو چک کنید

aserfg
چهارشنبه 06 دی 1391, 07:45 صبح
کنترلهای اعتبارسنجی ASP.NET بسیار باهوش عمل می کنند ابتدا با شناسایی فعال بودن یا نبودن جاوا اسکریپت در مرورگر نوع تعیین اعتبار رو انتخاب می کنند ، اگر غیر فعال بود از اعتبارسنجی سمت سرور (که بسیار امن تر است) استفاده می کنند و در غیر این صورت سمت کلاینت ، و اما این تنها بخشی از عملکرد این کنترلها است ! آنها حتی در صورت اسفاده از اعتبار سنجی سمت کلاینت بعد از ارسال داده ها آنها را در سمت سرور نیز مورد بررسی قرار خواهند داد . زیرا آنها خوب می دانند که اعتبار سنجی سمت کلاینت را به راحتی می توان دور زد .
موفق باشید .

z_software
چهارشنبه 06 دی 1391, 09:41 صبح
سلام دوستان، اگه بخوام از این کدهای جاوا برای چک کردن کنترل هایی استفاده کنیم که در زمان اجرا در PostBack ساخته میشوند، چی کار باید کرد؟؟
باید کنترل ها رو تو PostBack بسازم، حالا میخوام براشون Validation بزارم، که باید با جاوا اسکریپت این کار رو انجام بدم، فکر میکنم باید از دستور getelementbyid استفاده کنم، ,ولی نمیدونم چه طور ازش استفاده کنم!!

دوستان اگه میشه راهنماییم کنید.

با تشکر فراوان.

ali9698
چهارشنبه 06 دی 1391, 16:45 عصر
سلام دوستان، اگه بخوام از این کدهای جاوا برای چک کردن کنترل هایی استفاده کنیم که در زمان اجرا در PostBack ساخته میشوند، چی کار باید کرد؟؟
باید کنترل ها رو تو PostBack بسازم، حالا میخوام براشون Validation بزارم، که باید با جاوا اسکریپت این کار رو انجام بدم، فکر میکنم باید از دستور getelementbyid استفاده کنم، ,ولی نمیدونم چه طور ازش استفاده کنم!!

دوستان اگه میشه راهنماییم کنید.

با تشکر فراوان.
راستش فکر کنم منظورت رو متوجه نشدم اما اگه سرچ میکردی به جواب میرسیدی
اینم روش استفاده از دستور getelementbyid
https://developer.mozilla.org/en-US/docs/DOM/document.getElementById

mahmood_4246
چهارشنبه 06 دی 1391, 20:08 عصر
منم موافق نوشتن یه چنتا تابع هستم برای بحث validation .. یه کد جی کوئری هم گیر آوردم
حالا علت های من برای استفاده از جی کوئری validation :
1- کدها ثابت و فقط تو هر صفحه فراخونی میشه
2- فایل جاوا کش میشه و تو سرعت تاثیر داره
3- حجم صفحات کم میشه >>> به انتهای صفحه html سایتتون تو مرورگر نگاه بندازید .. تو همه صفحات فقط فراخونی میشه
4- خیلی جای کار داره .. هم زیباتر میشه .. هم امکان تغییر بسیار ساده

website.expert
شنبه 09 دی 1391, 23:16 عصر
منم موافق نوشتن یه چنتا تابع هستم برای بحث validation .. یه کد جی کوئری هم گیر آوردم
حالا علت های من برای استفاده از جی کوئری validation :
1- کدها ثابت و فقط تو هر صفحه فراخونی میشه
2- فایل جاوا کش میشه و تو سرعت تاثیر داره
3- حجم صفحات کم میشه >>> به انتهای صفحه html سایتتون تو مرورگر نگاه بندازید .. تو همه صفحات فقط فراخونی میشه
4- خیلی جای کار داره .. هم زیباتر میشه .. هم امکان تغییر بسیار ساده

با سلام،
ممنون میشم دوست عزیز اگه یه مقدار در مورد جی کوئری ولیدیشن توضیح بدید!
آیا این برتری هایی که گفتید نسبت به ولیدیتورهای دات نت بود؟!