PDA

View Full Version : سوال: مقدار دهی به تعداد خاصی از رکوردهای یک جدول

abdoreza57
سه شنبه 05 دی 1391, 21:13 عصر
سلام

چطور میشه تعداد رکورد خاص از یک جدول را انتخاب و مقدار دهی کرد مثلا در جدولی که چک باکس دارد 20 رکورد اول را مساوی 1 یا 1- نمود؟
در ضمن شرطی برای جدول در نظر گرفت که برای دفعات بعد تعداد رکوردهای بعدی از آخرین رکورد مقدار دهی شده شروع شود ؟

قضیه از این قراره که در واحد بسته بندی هر کدام از بسته های ارسالی دارای کد اختصاصیند و بنابر این هر کدام در یک رکورد ذخیره شدهاند در هر مرحله تعدادی از این بسته ها ارسال میشود برای رهگیری هر بسته سریال بسته ها نیاز است چون برای ارسال 30 بسته 30 رکورد از این جدول انتخاب میشود و در مرحله بعد بسته های
بعدی به تعداد بیشتر یا کمتر تو این برنامه من از اتو نامبر و یک چک باکس استاده کردم منتها انتخاب و علامت زدن مثلا 120 رکود سخته مخصوصا برای دفعات بعد که کار وقت گیری است

من برای انتخاب یا عدم انتخاب تمام رکورد ها از کد ضمیمه استفاده میکردم ولی در شرایط مذکور نمیدونم چکار کنم این در حالی است که فعلا برای نمایش موارد انتخابی جاری هنوز به راهکاری نرسیدم دوستان اگه لطف کرده و راهنمایی کنند ممنون میشم
فی الحال چون کد بسته های ارسالی مد نظره و در هر ارسال سریالها می بایست گزارش شود چه راهی پیشنهاد میکنید یعنی بدونیم تو ارسال مثلاامروز چه بسته هایی ارسال شده ؟ سریال بسته ها را پرینت گرفت

خدا نگهدار

Abbas Amiri
سه شنبه 05 دی 1391, 23:45 عصر
سلام
از آنجا که سریال ها همانطور که ازاسمش پیداست پشت سرهم است ، میتوانید دریک حالت ازسریال شماره .... تا .... کوئری بگیرید و درحالت دیگر هم از تاریخ . درحالی که شاید بخواهید از برحسب تیک هم لحاظ شود

hasanhzd
چهارشنبه 06 دی 1391, 10:18 صبح
درود
باید حلقه بنویسی

do while

abdoreza57
چهارشنبه 06 دی 1391, 16:14 عصر
سلام

ممنون از توجهتون توضیح اینکه: در هر صورت برای ارسال بسته های بعدی بالاخره بسته های ارسال شده قبلی باید متمایز میشد برای همین چک باکس گذاشتم
فیلد تاریخ کارایی نداشت چون در تاریخهای متفاوت تولید انجام میشد ضمن اینکه بسته ها کدینگ هست و با کوئری آنها را فیلتر میکنم سریالها هم به دلایلی مثل قرنطینه و ... عقب جلو میشد بنابراین ID اتو نامبر قرار دادم حجم بانک اصلی زیاد شده و این جدول فرمالیته هست
اما مشکل اصلی همانطور که عرض کردم تو ارسال بسته ها رخ میده مثلا امروز تو یه مرحله 30 بسته و مرحله بعد n بسته ارسال میشه یعنی 30رکورد اول را چطور از بقیه متمایز کنم قطعا با چک باکس اما تیک زدن تک تک بسته ها دشواره برای ارسال 130 بسته بعد چطور و پس از آن ....

مشکل بعد هم اینه که برای پرینت سریالهای هر مرحله چکار کنم ؟ قبلا به صورت دستی یادداشت میشد و سپس تک تک تیک میخورد بنابراین تو کوئری مذکور از تعداد کم میشد !!! همانطور که دیدید کار سخت و مذخرفی بوده ! خلاصه اینکه :

راهی هست که بشه به تعداد رکوردهای مورد نیاز از یک جدول چک باکس را تیک زد همچنین شرطی قرار داد که برای انتخاب تعداد رکورد مورد نیاز بعدی از امتداد چک باکسهای وارد شده قبلی تیک بخوره ؟

hasanhzd
چهارشنبه 06 دی 1391, 17:00 عصر
درود

باید تیک بشه یا هر چیز دیگری که مشخص کننده باشه

چون اگه بگم فیلتر بذاری و بعد همه فیلتر رو یک دفعه سلکت کنیم بازهم وقت میگیره

اگه کسی جواب مورد نظرتو بهت نداد میشه از یک سابفرم هم استفاده کرد که فقط ارسال نشده هارو بیاره بعد شما سلکت و سپس ارسال کنی فرایند سلکت و ارسال باید جدا کار بشه خواستی بگو برات بزارم

Abbas Amiri
چهارشنبه 06 دی 1391, 18:18 عصر
راهی هست که بشه به تعداد رکوردهای مورد نیاز از یک جدول چک باکس را تیک زد همچنین شرطی قرار داد که برای انتخاب تعداد رکورد مورد نیاز بعدی از امتداد چک باکسهای وارد شده قبلی تیک بخوره ؟

سلام
اگر فقط سوال فوق مدنظر باشد . کدهای زیر رااضافه کنید:

Private Sub Command6_Click()
Dim sSQL As String, LastTick As Long
LastTick = Nz(DMax("ID", "Tolid", "Send=True"), 0)
sSQL = "UPDATE Tolid SET Send=True WHERE ID > " & LastTick & " AND ID <= " & LastTick + Val(Text4)
CurrentDb.Execute sSQL
End Sub

abdoreza57
چهارشنبه 06 دی 1391, 21:36 عصر
سلام

از عنایت شما جناب امیری سپاسگذارم و شما hasanhzd (http://barnamenevis.org/member.php?265911-hasanhzd) دوست محترم
دقیقا همون چیزی است که میخواستم الحق امیری . این مورد که در صورت کافی نبودن رکوردها پیغام بده هم مهم هست .میشه کاری کرد؟
و همچنین از تیک زده های فعلی چطور میتونم خروجی بگیرم ؟ تو همون فرم میشه کاری کرد که قبل از تیک خوردن رکوردها یه گزارش کوئری یا هر چیز دیگه لیست را بدست آورد بعد اقدام به این کار کرد ؟

از لطفی که میکنید ممنونم

Abbas Amiri
چهارشنبه 06 دی 1391, 22:01 عصر
این مورد که در صورت کافی نبودن رکوردها پیغام بده هم مهم هست .میشه کاری کرد؟
و همچنین از تیک زده های فعلی چطور میتونم خروجی بگیرم ؟ تو همون فرم میشه کاری کرد که قبل از تیک خوردن رکوردها یه گزارش کوئری یا هر چیز دیگه لیست را بدست آورد بعد اقدام به این کار کرد ؟
با سلام
فرض میکنیم شما یک کوئری به نام QryTolid دارید که عبارت سیکیوال آن "SELECT * FROM Tolid" است و از آن یک گزارش درست کرده اید . در کد زیر قبل از تیک زدن رکوردها این کوئری با رکوردهای موردنظر آپدیت میشود و سپس تیک زده میشود .
چنانچه قبل از اجرای دوباره این کدها ، گزارش را بازکنید اطلاعات موردنظر نمایش داده خواهدشد.

Private Sub Command6_Click()
Dim sSQL As String, LastTick As Long, sCriteria As String
LastTick = Nz(DMax("ID", "Tolid", "Send=True"), 0)
sCriteria = "ID > " & LastTick & " AND ID <= " & LastTick + Val(Text4)
If DCount("*", "Tolid", sCriteria) < Val(Text4) Then
MsgBox "Not enough records"
End If
sSQL = "SELECT * FROM Tolid WHERE " & sCriteria
CurrentDb.QueryDefs("QryTolid").SQL = sSQL
sSQL = "UPDATE Tolid SET Send=True WHERE " & sCriteria
CurrentDb.Execute sSQL
End Sub

abdoreza57
پنج شنبه 07 دی 1391, 22:14 عصر
سلام

دوستان من امروز بالاخره تونستم با کدی که جناب امیری ارائه نمودند مشکل یکساله یکی از دوستانم را حل کنم جالبه بدونید برنامه ای که شرح آن رفت توسط یک برنامه نویس( با اینکه دستورالعمل تفهیم شده بود) تهیه شده که حتی چنین راهکاری به ذهنش نرسیده بود برنامه قفل هست ولی از نظر کارایی تنها شمای گرافیکیش جالبی داره !!
خواستم با این پست به کم لطفی دوستان علی الخصوص کاربران جدید نهیبی زده باشم جالبه این تاپیک بیش از 110 بازدید کننده داشته و فقط یک تشکر شاید بعضی ها دارند روزنامه میخونند !!
نکته ای که هرگز یادتون نره این هست دوستان قدر این سرمایه های تالار را که بی منت بذل عنایت میکنند بدونید
تاپیکی که در عرض 4 روز بازدید بالای 700 کاربر را داره و چند روزه میره تو اعلانات (http://barnamenevis.org/showthread.php?52660-%D9%81%D9%87%D8%B1%D8%B3%D8%AA-%D8%AF%D8%B3%D8%AA%D9%87-%D8%A8%D9%86%D8%AF%DB%8C-%D9%85%D8%A8%D8%A7%D8%AD%D8%AB-%D9%85%D9%81%DB%8C%D8%AF-%28%D8%AD%D8%A7%D9%88%D9%8A-%D9%84%D9%8A%D9%86%D9%83%D9%87%D8%A7%D9%8A%D9%8A-%D8%A7%D8%B2-%D9%85%D9%88%D8%B6%D9%88%D8%B9%D8%A7%D8%AA-%D9%85%D9%81%D9%8A%D8%AF-%D9%88-%D9%85%D9%88%D8%B1%D8%AF-%D9%86%D9%8A%D8%A7%D8%B2-%D9%83%D8%A7%D8%B1%D8%A8%D8%B1%D8%A7%D9%86%29) قطعا مطلب مهمی داره همانطور که میدونید انتقال تاپیک به اعلانات دست من و شما نیست بلکه مدیر محترم با اشراف کامل و امتیاز بندی به این نتیجه میرسه (منظورم تاپیک یه برنامه نه چندان ساده هست که توسط ایشان تهیه شده بود)

کم نیستند دوستانی که تبهرشون تو اکسس بر همه ثابت شده ولی گاهی حاشیه های پر رنگ تر از متن ایجاد میکنند که البته نمیشد به مدیریت سایت هم انتقاد کرد چون سیاست هوشمندانه مدیران به جذب حدالکثری و تساهل بوده و با تسامح چشم پوشی را تا حد اعلا نگه میدارند همین الان نقض قوانین سایت را توسط همین دوستان جدید میشه دید پست شماره های 421 ،422 ،423 ،424 این تاپیک (http://barnamenevis.org/showthread.php?53141-%D8%AF%DB%8C%D8%AA%D8%A7-%D8%A8%DB%8C%D8%B3-%D9%87%D8%A7-%D9%88-%D8%A8%D8%B1%D9%86%D8%A7%D9%85%D9%87-%D9%87%D8%A7%DB%8C-%DA%A9%D8%A7%D8%B1%D8%A8%D8%B1%D8%AF%DB%8C/page22) نگاهی بندازید که متاسفانه تو اعلانات هم هست! هر چند اعلام پست خلاف را من قبلا زده ام یا موضوعات این تاپیک (http://barnamenevis.org/showthread.php?375219-%D8%B8%D8%B1%D9%81%DB%8C%D8%AA-acccess) و یا این یکی (http://barnamenevis.org/showthread.php?374877-%DA%A9%D8%AF-%D9%86%D9%88%DB%8C%D8%B3%DB%8C-%D8%A8%D8%B1%D8%A7%DB%8C-button) را و یا اینو (http://barnamenevis.org/showthread.php?375841-%D8%AF%D8%B3%D8%AA%D9%87-%D8%A8%D9%86%D8%AF%DB%8C-%D8%A7%D8%B7%D9%84%D8%A7%D8%B9%D8%A7%D8%AA)... را که سرنوشتی جز حذف تاپیک ندارند ولی ....
با این اوصاف دلیل محکمتر از این نمیشه برای عدم تشکر دوستان به جوابهایی که میرسند یا مطالبی که یاد میگرند داد

لطفا به تاپیک هایی که توسط استاد امیری ایجاد شده توجه کنید ، تاریخ عضویت ، تعداد پست هایی که پاسخ داده اند ، و در مقابل تشکر هایی که دوستان کرده اند !!بی شک ایشان معتقد به تشکر کردن و نکردن نیستند و ذکات علم را بذل در ارائه آن میدانند ولی ما هم وظیفه ای به عنوان شاگردان این کلاس داریم ... این طور نیست ؟

خوشبخت کسی است که راه قدردانی خدمت دیگران را می داند و شادی دیگران را به قدر شادی خود حس میکند "گوته "

آنچه هستید شما را بهتر معرفی می کند تا آنچه می گویید "امرسون " هنر کلید فهم زندگی است "اسکاروایلد"

اشخاص بزرگ و باهمت به کوه مانند هر چه به ایشان نزدیک شوی بیشتر عظمت و ابهت آنان بر تو معلوم می گردد و مردم پست و دون همت سراب را مانند که چون کمی به آنان نزدیک گردی به زودی پستی و ناچیزی خود را بر تو آشکار سازند "گوته "

موفق و موید باشید در پناه حق

Abbas Amiri
پنج شنبه 07 دی 1391, 23:36 عصر
با تشکر از دوست خوبم آقای عبدالرضا که بنده را همیشه موردلطف قرار داده اند.
همانطور که ایشان ذکرکرده اند بنده انتظار وچشمداشت به تشکر دوستان نداشته ونخواهم داشت . همانطور که درعمل هرجا که جوابی داده ام تنها پارامتری که توجه نداشته ام آمار تشکر کاربر بوده است.

باتوجه به نکاتی که جناب abdoreza57 بیان کرده اند ، ممکن است شائبه برای دوستان بوجود بیاید که جایی گله کرده باشم ، که اینطور نیست وچنانچه وقت وحوصله و انگیزه (جذابیت و مهمتر ارآن تسلط به موضوع) درتاپیکی وجودداشته باشد ، درخدمت دوستان خواهم بود

تنها موردی که دلخوری برایم ایجاد کرد تاپیک زیر بودکه مبحث به غیر ازاکسس مهارتهای دیگری هم نیازداشت (ازآنجا که قبلا با میکروکنترلرها کارکرده ام ودرمورد ارتباط باپورت سریال باکامپیوتر اطلاع کافی داشتم ، بار اضافه ای برایم نداشت) که کاربر هیچ اطلاعی مبنی بر موفقیت در موردموضوع سوال نداد وتاپیک را نیمه کاره رهاکرد. گویا بزعم ایشان کسانی که برایشان وقت میگذارند وظیفه اشان بوده است . بااین وجود آرزوی موفقیتشان را دارم .
http://barnamenevis.org/showthread.php?356919-%D8%AA%D9%88-%D8%B1%D9%88-%D8%A8%D8%AE%D8%AF%D8%A7-%D9%8A%DA%A9%D9%8A-%DA%A9%D9%85%DA%A9-%DA%A9%D9%86%D9%87-%D8%A8%D8%A7-%D9%85%D8%AB%D8%A7%D9%84-%DA%A9%D9%87-%DA%86%D9%87-%D8%AC%D9%88%D8%B1-%D9%88%D8%B5%D9%84%D8%B4-%DA%A9%D9%86%D9%85-%D8%8C-%D8%AE%D9%88%D8%A7%D9%87%D8%B4-%D9%85%D9%8A-%DA%A9%D9%86%D9%85-%DA%A9%D9%85%DA%A9-%D9%81%D9%88%D8%B1%D9%8A-%D8%A7%D8%B3%D8%AA.

Abbas Amiri
جمعه 08 دی 1391, 13:23 عصر
باسلام

جناب پیروزمهر ، خوشحالم که پس ازمدتها دوری وشایدبی مهری دوباره به تالاراکسس سری زدید. بنده به سهم خودم خواهش میکنم با ارائه انتقاد، پیشنهاد وراهکارمثل گذشته به غنای تالار کمک کنید . هرچند مشغله فراوان و حوصله کم شده ، ولی بدانید دراینجا افراد بسیاری هستند که هنوز مقالات قبلی شمارا مرور ومیکنند وچیزهای تاره می آموزند.

با اینکه کدهای نوشته شده توسط شما با توجه به تمام ریزه کاریها و جلوگیری از خطاهای احتمالی که ویژگی یک برنامه نویس واقعی است،منطقی وصحیح است معذالک کدی که جهت سوال آقای عبدالرضا قراردادم باتوجه دقیق به سوال ایشان بود که نوشته بودند "راهی هست که بشه به تعداد رکوردهای مورد نیاز از یک جدول چک باکس را تیک زد همچنین شرطی قرار داد که برای انتخاب تعداد رکورد مورد نیاز بعدی از امتداد چک باکسهای وارد شده قبلی تیک بخوره ؟"

راستش ابتدا کدی مشابه شما نوشتم ولی قبل ازدرج آن با مطالعه مجدد خواسته ایشان به شکل مورد نظر تغییر دادم
احتمال دادم موارد جاافتاده همانهایی است عقب جلو ویا قرنطینه میشوند و بعدا درصورت رفع اشکال به صورت دستی آپدیت میشوند وممکن بود دراین حالت به مشکل برخوردکنند

البته این برداشت بنده بوده وشاید درست نبوده باشد.

ذکر این نکته هم لازم است که وجود متخصصانی مثل آقای پیروزمهر غنیمتی است که چنانچه جوابهای ارائه شده توسط دوستان نقص ویا مشکلی داشت گوشزد نموده تا برای تمام کاربران چه پرسشگر وجه جوابگو مفیده به فایده شود . اگرهم کسی به ماایرادی گرفت نبایست دلسرد ویا ناراحت شویم ، میتوانیم در موردآن تعامل کنیم تا به بهترین جواب برسیم .
با تشکر

abdoreza57
جمعه 08 دی 1391, 14:32 عصر
سلام

حق کلمه گرانبها و وزین است و هر قدر زننده و تلخ باشد به نتیجه شیرین و دلپذیرش می ارزد. امام علی( ع)

خوشحالم از حضور مجددتون تو این تالار قبل از پرسش و سوال بعدی خواستم تفاوتی البته به لحاظ املایی بین گروه پنجم و یکی مونده به آخر ، قایل بشید یاد افعال معکوس تو فیلم شبهای برره افتادم :بامزه:
گو اینکه همانطور که فرمودید

کاربری خلاف کرده و فرضاً سئوال تکراری پرسیده ؟ اصلا جوابش رو ندید , خودش بعدا یاد میگیره که دکمه جستجو رو پیدا کنه ( حتی براش ننویسید که جستجو کن )
وقتی جوابش رو میدن , دیگه نباید انتظار داشته باشید که اینجور افرادی در نبود مدیران تالار مثل قارچ سبز نشن
به اینجور افرادی کم محلی کنید , اتوماتیک به راه راست هدایت میشن , اگر جستجو کرد که به جوابش میرسه , اگر نرسید اون شخص موظف هستش که در چارچوب حرکت کنه تا به هدفش برسه نه اینکه شما هم به اون ملحق بشید و با رفتارتون ( جواب دادن به سئوالش ) منجر به عادت کردن به رویه های ساده بشه ( جستجو نکردن )
این همون نکته ای بود که بنده تو یکی از تاپیکهام (http://barnamenevis.org/showthread.php?312320-%D8%AA%D8%A7%D9%BE%D9%8A%D9%83%D9%87%D8%A7%D9%8A%D 9%8A-%D8%A8%D8%A7-%D9%85%D9%88%D8%B6%D9%88%D8%B9%D8%A7%D8%AA-%D8%B9%D8%AC%D9%8A%D8%AA-%D9%88-%DA%86%D9%83%D9%88%D9%86%DA%AF%D9%8A-%D8%B1%D8%B9%D8%A7%D9%8A%D8%AA-%D9%82%D9%88%D8%A7%D9%86%D9%8A%D9%86-%D8%B3%D8%A7%D9%8A%D8%AA) بهش اشاره کردم شنیده اید که وقتی ارسطو از فلسفه افلاطون انتقاد میکرد بدو گفتند چرا احترام آموزگار را رعایت نکردی جواب داد من آموزگارم را دوست دارم ولی حقیقت را بیشتر ضمن اینکه موضوع مورد اشاره (http://www.barnamenevis.org/showthread.php?356919-%D8%AA%D9%88-%D8%B1%D9%88-%D8%A8%D8%AE%D8%AF%D8%A7-%D9%8A%DA%A9%D9%8A-%DA%A9%D9%85%DA%A9-%DA%A9%D9%86%D9%87-%D8%A8%D8%A7-%D9%85%D8%AB%D8%A7%D9%84-%DA%A9%D9%87-%DA%86%D9%87-%D8%AC%D9%88%D8%B1-%D9%88%D8%B5%D9%84%D8%B4-%DA%A9%D9%86%D9%85-%D8%8C-%D8%AE%D9%88%D8%A7%D9%87%D8%B4-%D9%85%D9%8A-%DA%A9%D9%86%D9%85-%DA%A9%D9%85%DA%A9-%D9%81%D9%88%D8%B1%D9%8A-%D8%A7%D8%B3%D8%AA.)دوست عزیزم آقای امیری هم تو همین دسته قرار میگرفت
و اینکه این افراد چنین پاسخهایی به لطف اساتید میدند همون چیزی بود که من تو پست قبلیم و آقای پیروزمهر تو پست آخر اشاره کردند .

بریم سر اصل موضوع
.................................................. .................................................. .................................................. ...........................
آقای پیروزمهر ضمن تشکر از ریز بینی خوبتون این همون اصلی هست که خواستم همه دوستان بهش برسند و بدونند کیا تو این سایت حضور دارند
ایده و راهکاری هم که شما اشاره نمودند برام خیلی جالب بود چرا که کاربر را از درگیری با جداول و خطاهای احتمالی دور میکنه نیاز به وارد کردن دستی که اغلب وقت گیر بود را میان برمیداره و ... منتها باید ببینم میتونم با تغییراتی از این کد استفاده کنم یا خیر یعنی همون گروه پنجم یا شاید یکی مونده به آخز!:گیج:

نکته ای که میخواستم قبل از پاسخگویی جنابعالی از آقای امیری بپرسم این بود که تو کد ارائه شده در صورت کافی نبودن رکورد ، تیک زدن تا حد امکان صورت میگیره بعد پیغام صادر میشه که مطلوب نیست چون دیگه نمیشه فهمید رکوردهای مانده چند تا بوده !!! و اصلا از کجا به بعد تیک زدن اعمال شده

امیدوام این مورد را هم راهنمایی نمایید
در پناه حق

abdoreza57
جمعه 08 دی 1391, 15:56 عصر
سلام

و ممنونم از پاسخ سریعتون اتفاقا با کدی که شما تو پست 11 زحمتش را کشیدید همون موقع مشابه این کار را انجام دادم البته با کپی پست !!! و نه به سادگی که شما انجام دادید نا گفته نماند به لطف شما بازم یه چیز جدید یاد گرفتم هر گز خاطرم نمیره اون برنامه خیاطی را که مستاصل بودم و شما راهکار را ارائه نمودید .

شرمنده منظورم جلوگیری از اینکار بود که پیغام بده مثلا "n بسته باقی مونده" و تمام .پس رکوردها را تیک نزنه و تصمیم گیری را به عهده ما بگذاره که چکار کنیم از قرنطینه برداریم یا تو اتمام پروسه تغییر بدیم یا ...
کد Exit Sub هم اگه به انتهای پیام وارد بشه کد بعدی اجرا نمیشه تا شرط بعدی محقق بشه لذا ممنون میشم اگه اینبار هم قبول زحمت نمایید

خدا نگهدار

abdoreza57
جمعه 08 دی 1391, 20:52 عصر
سلام

واقعا خسته نباشید خوشحالم که به این سرعت با کمک شما بزرگواران تونستم به نتیجه برسم کوئری که دکوردهای ثبت شده اخیر را نگه میداره و آقای امیری زحمتش را کشید خداییش خیلی به کارم میاد و این اخرین پست جناب پیروزمهر که اعلام ناکافی بودن رکوردها را داشت

هر چند این تاپیک از نظر من به نتیجه رسیده ولی با توجه به مسئله ای که شما عزیزان فرمودید

نمی دونم نمونه خودتون رو به چه شکلی تصحیح فرمودید که به مشکل برنخوردید ولیکن منطق جوابیه ارسال شده یک مقدار ممکنه منجر به کاستیهایی در روند اجرایی بشه و در واقع ایجاد خطا کنه

راستش ابتدا کدی مشابه شما نوشتم ولی قبل ازدرج آن با مطالعه مجدد خواسته ایشان به شکل مورد نظر تغییر دادم
و آشنایی که از نکته سنجی و مهارت آقای پیروزمهر سراغ دارم و آقای امیری هم بدان اشاره فرمودند و ذکر این نکته که ممکنه
با توجه به موارد مذکور بعدها بخوام رویه را تغییر بدام در صورت امکان اگر وقت بهتون اجازه میده
کد خودتون را با توجه به نیازم به کوئری آقای امیری و شرطی که آخر کار اضافه نمودید تکمیل نمایید
تا با این پست آخر این تاپیک به سرانجام برسد

خدا نگهدار

abdoreza57
چهارشنبه 21 فروردین 1392, 12:16 عصر
سلام

دوست و استاد گرامي جناب اميري
راهكاري كه به اتفاق آفاي پيروزمهر ارائه نموديد خوشبختانه تو شركت داره استفاده ميشه
امروز داشتم براي يادآوري همين مورد را تمرين ميكردم
متاسفانه هر كاري ميكنم با همون روش فوق تو اين مورد جوابگو نيست علي رقم اينكه سعي كردم خطاي موجود را با نزديك كردن به همون سمپل مرتفع كنم ولي نشد !!!

با نوجه اينكه تو اين مورد روابط جداول هم در نظر گرفته شده و در حالي كه تو شركت تقريبا همين روابط وجود داشت ولي بنده موفق به استفاده از اين روش نشدم

خواهشن يه توضيح در مورد اين مشكل بفرماييد

خدا نگهدار .

Abbas Amiri
پنج شنبه 22 فروردین 1392, 23:27 عصر
سلام
فایل شما اصلاح شد.

abdoreza57
پنج شنبه 22 فروردین 1392, 23:36 عصر
سلام

ممنون از توجهتون ولی بازم درست کار نمیکنه (رکورد های مورد نظر را انتخاب نمیکنه یا اگه کرد پیغام نامناسب میده )!!

Abbas Amiri
پنج شنبه 22 فروردین 1392, 23:41 عصر
فابل رو اصلاح کردم .
عبارت
UncheckedRecords = DCount("ID", "Tolid", "Send=False") رو قبل از اولین بلوک If قراردهید