PDA

View Full Version : Drag&Drop در jsf

mojallal68
سه شنبه 05 دی 1391, 23:28 عصر
با سلام.
من در لایه ی presentation از jsf استفاده می کنم. برای طراحی صفحات طبیعتا به یکسری دکمه ها و .. نیاز دارم.
سوال من اینه آیا در Netbean این امکان وجود داره مثل امکاناتی که در swing قرار داده و منوی ابزار های دکمه و ... رو به صورت Drag&Drop استفاده می کنیم رو در jsf هم داشته باشیم؟ یعنی مثلا به جای اینکه کد ایجاد یک دکمه رو بنویسیم اون رو به صورت Drag&Drop در صفحه ی xhtml قرار بدهیم یا نه؟
با تشکر از شما دوستان

کامروا
چهارشنبه 06 دی 1391, 09:44 صبح
سلام

VWP یا Visual Web Pack مربوط به WoodStock Java بود که شما از طریق VWP میتونستید بوسیله Drag & Drop ابزارهای خودتون رو روی فرم قرار دهید. از ورژن 6.7 به بعد توسط شرکت Sun منسوخ شده اعلام شد.
شرکت Sun داره برنامه نویس ها رو به روی آوردن به IceFaces (http://www.icesoft.org/java/downloads/icefaces-downloads.jsf) برای توسعه JSF Applications تشویق میکنه.

mojallal68
چهارشنبه 06 دی 1391, 22:30 عصر
ممنون. با این تفاسیر فعلا کار خاصی نمی تونم انجام بدم و مجبورم کد ها رو خودم بنویسم.
بهرحال ممنونم دوست عزیز به خاطر کمکی که کردی

کامروا
چهارشنبه 06 دی 1391, 22:48 عصر
البته این رو باید بگم شما میتوانید از Palette سمت راست، کنترل مورد نظر خودتون رو در محیط سورس، Drag کنید تا کدهاش نمایش داده شوند.

mojallal68
چهارشنبه 06 دی 1391, 23:21 عصر
97339
من پلاگین icefaces رو دانلود کردم ولی وقتی می خوام به نت بینز اون رو اد کنم این پیغام رو به من میده و اجازه نمیده این کار رو بکنم.
ممکنه راهنمایی بکنید اشکال کار از کجاست؟
ممنونم

mojallal68
چهارشنبه 06 دی 1391, 23:26 عصر
در مورد نکته ای که فرمودید میشه بیشتر توضیح بدید؟ من متوجه نشدم. از کجا Palette رو بیارم و در فرم Drag کنم؟منظور از محیط سورس همون فایل xhtml که کدهای jsf رو داخلش می نویسم؟
اگر اون رو هم راهنمایی کنید ممنون میشم.

کامروا
چهارشنبه 06 دی 1391, 23:38 عصر
من پلاگین icefaces رو دانلود کردم ولی وقتی می خوام به نت بینز اون رو اد کنم این پیغام رو به من میده و اجازه نمیده این کار رو بکنم.
ممکنه راهنمایی بکنید اشکال کار از کجاست؟
ممنونم
برای نصب این مراحل رو انجام بدید.
http://www.icesoft.org/JForum/posts/list/19503.page

در مورد نکته ای که فرمودید میشه بیشتر توضیح بدید؟ من متوجه نشدم. از کجا Palette رو بیارم و در فرم Drag کنم؟
از منوی Window روی Palette ، و یا کلید ترکیبی Ctrl + Shift + 8

منظور از محیط سورس همون فایل xhtml که کدهای jsf رو داخلش می نویسم؟
بله

mojallal68
جمعه 08 دی 1391, 00:01 صبح
ممنونم از راهنماییت. کلی لطف کردی :)