PDA

View Full Version : سوال: جلوگیری از دسترسی به پوشه ها و فایل ها و جلوگیری از اجرای آنها از طریق آدرس بار

mostafa_shoakry
چهارشنبه 06 دی 1391, 15:41 عصر
با سلام خدمت دوستان
می خوام از دسترسی افراد به پوشه هام جلوگیری کنم . مثلا چندین پوشه ایجاد کردم که اسم یکی از اونا images هست.htaccess رو فقط با مقدار

Options -Indexes
تو پوشه images ایجاد می کنم ولی کلا حتی به خود مرورگر اجازه دسترسی به اون پوشه رو نمی ده ، یعنی کلا عکسارو نشون نمیده.
دوم اینکه مثلا یه پوشه دارم به اسم templates و تو اون یه فایل دارم مثلا به اسم view.php نمی خوام کسی از طریق آدرس بار اونو بتونه اجرا کنه.
چی کار کنم و یا htaccess رو چطوری تنظیمش کنم.
اگه میشه یه مثال کلی باشه ممنون میشم چون تا حالا با htaccess کار نکردم :ناراحت:
با تشکر فراوان

mostafa_shoakry
چهارشنبه 06 دی 1391, 18:25 عصر
یعنی هیشکی نیس یه نظر بده :افسرده:
می دونم آموزش تو این رابطه زیاده ولی بلد نیستم که چطوری اونارو یه جا استفاده کنم :افسرده:

رضا قربانی
چهارشنبه 06 دی 1391, 18:43 عصر
کلک رشتی بزن :لبخند: توی هر فولدری یک فایل indx.html خالی بنداز

ravand
چهارشنبه 06 دی 1391, 20:05 عصر
برای گذاشتن پسورد روی پوشه می تونی از فایل .htaccess استفاده کنی
من آموزشش رو توی وبلاگم گذاشتم. بخون بد نیست.
http://barnamenevisi.blogsky.com/1391/06/30/post-101/

nsco_nsco
پنج شنبه 07 دی 1391, 00:15 صبح
سلام زیاد خودت رو عزیت نکن بهتره از سیشن استفاده کنی و راه های اسون تر موفق باشید

ravand
پنج شنبه 07 دی 1391, 07:46 صبح
سلام زیاد خودت رو عزیت نکن بهتره از سیشن استفاده کنی و راه های اسون تر موفق باشید
ببخشید چجوری با استفاده از سیژن میشه روی پوشه پسورد گذاشت؟

mamali-mohammad
پنج شنبه 07 دی 1391, 10:18 صبح
تو روت اصلی برای .htaccess اینو بزن :

IndexIgnore application/php
اینطوری در صورتی فولدر رو نشون میده که دارای صفحه ای مانند index.php یا index.htm باشه
در غیر این صورت صفحه سفید میده

siavashsay
پنج شنبه 07 دی 1391, 11:58 صبح
دوستان عزیز :)
این که دیگه مشکل نیست !
من نمیدونم از چه هاستی استفاده میکنید ! اما بعضی از هاست ها در صورتی که شما وارد پوشه ای شوید که فایل index نداشته باشه و آدرس مشخصی هم وارد نکرده باشید ارور 404 میده !
حالا گیریم که اینم نه !
شما بروی همه فولدرهایی که فایل index نداره خودت یکی ایجاد کن و توسط کد header بازدیدکننده رو به صفحه دلخواه ریدایرکت کن !

و اگر میخوای برای فولدرهات رمز بذاری از توی خود Cpanel سایتت میتونی اینکارو بکنی !
توی قسمت File Manager بگرد پیدا میکنی ! :)