PDA

View Full Version : سوال: طراحی سیستم رای گیری

reza4359
چهارشنبه 06 دی 1391, 16:23 عصر
سلام دوستان من میخوام با یک CheckBoxList یک سیستم رای گیری درست کنم که مثلا چند تا اسم ورزش رو به اون بایند کنم و کاربر وقتی یک ورزشو یا همه ورزشها رو انتخاب میکنه امتیاز رای اون رو داخل یک گرید ویو نمایش بده حالا راهنمایی میکنید؟
ممنون

malloc
چهارشنبه 06 دی 1391, 19:31 عصر
خوب تو کدوم قسمتش موندی؟؟؟

اون چیزی که من میتونم از توضیحت بهت جواب بدم اینه که بعد از ثبت رای یه سلکت از دیتابیس میزنی که مقادیر و تو گریدویو نمایش بده

فکر کنم سناریو این باید باشه

reza4359
چهارشنبه 06 دی 1391, 20:00 عصر
خب رای رو چطوری وبه چه صورت ثبت کنم؟
میخوام برای هر انتخاب یک رای ثبت بشه و بتونیم همه موارد رو هم انتخاب کنیم و آراء همه رو ثبت کنه و نمایش بده

AmirGhasemi
پنج شنبه 07 دی 1391, 09:40 صبح
سلام
براي من هم يك سوال است؟ بچه ها براي نمايش ميله اي درصد آرا چي كار بايد بكنيم؟ از عكس استفاده كنيم يا كامپوننت خاصي هست؟

saeed_sho
پنج شنبه 07 دی 1391, 10:00 صبح
خب رای رو چطوری وبه چه صورت ثبت کنم؟
میخوام برای هر انتخاب یک رای ثبت بشه و بتونیم همه موارد رو هم انتخاب کنیم و آراء همه رو ثبت کنه و نمایش بده
شما یه تیبل میخوای که رای کاربران رو ثبت کنید و کاربر به هر کدوم رای داده تیک بزنید و اگه تیکو برداشت رای کم بشه اگه تیک زد افزایش
باید ثبت کنید کدوم کاربر به کدوم گزینه ها رای داده
یا یه باتن بزار همه رو آخر سر ثبت کنید یا با هر تیک همون لحظه اعمال بشه که اولی بهتره

saeed_sho
پنج شنبه 07 دی 1391, 10:03 صبح
سلام
براي من هم يك سوال است؟ بچه ها براي نمايش ميله اي درصد آرا چي كار بايد بكنيم؟ از عكس استفاده كنيم يا كامپوننت خاصي هست؟
ریپرت از نوع نمودار بگیرید و با ریپورت ویور نتیجه رو نشون بدید
حالا یا با استیمول سافت یا ریپورت استاندارد ای اس پی

malloc
پنج شنبه 07 دی 1391, 10:03 صبح
خوب باید دوتا جدول داشته باشی که تو جدول دومی کد کاربر به تعداد رای که داده (1 یا 2 یا 3 یا 4 تا رای) تکرار میشه و کد سوال هم کنارش تکرار میشه و شماره انتخاب شده هم ثبت میشه

حالا من یه عکس (با Paint) که تصویر ذهنی خودم بود از جدول دوم ساختم میدونم ساده هست (آخه من زیاد حرفه ای نیستم) اما امیدوارم ذره ای کمکتون کنه
97347

bitcob589
پنج شنبه 07 دی 1391, 14:55 عصر
چگونه تشخیص داده شود کاربر در نظر سنجی شرکت داشته است ؟و اگر کاربر در نظر سنجی شرکت داشته است امکان شرکت در نظرسنجی به کاربر ندهیم چگونه می توان چنین کاری انجام داد