PDA

View Full Version : سوال: مشکل در نمایش فرم

reza69
چهارشنبه 06 دی 1391, 22:43 عصر
سلام
موقعی که یک فرم جدید در پروژه اضافه می کنم ومی خوام فرم جدید رو با یک دکمه تو یه فرم دیگه نمایش بدم تابع show رو نمی شناسه و اصلا نمیشه فرم جدید رو نمایش داد.
این کد منه:

private void btndatagrid_Click(object sender, EventArgs e)
{
gridform.show();
}

97336

mousa1992
پنج شنبه 07 دی 1391, 04:04 صبح
عزیز من سی شارپ یک زبان شی گراست!

اول یک نمونه باید بسازی از کلاس فرمی که ساختی به صورت زیر عمل کن

Form1 f1 = new Form1();
f1.Show();
موفق باشی

reza69
پنج شنبه 07 دی 1391, 14:10 عصر
جالبه نمی دونستم آخه قبلا با VB.NET کار میکردم ویبی هم شی گراست ولی چرا تو ویبی نیازی به تعریف (متغیر یا شی نمیدونم کدومه) نیست؟
سوال بعدی
این F1 که شما تعریف کردی فقط تو این فرم قابل استفاده هست؟

فرید نجفلو
جمعه 08 دی 1391, 01:59 صبح
دوست عزیز #C و VB.Net با اینکه هر دو بر پایه دات نت هستن تفائتهایی هم دارن که بعضی هاشون کاملا ناسازگارن مثل حساسیت به حروف بزرگ و کوچیک
وی بی از همون زمان قبل از دات نت یه خصوصیت داشت که می تونیستی فرم رو بدون ایجاد نمونه صدا بزنی که بر پایه همون این خصوصیت به VB.Net منتقل شده
البته این مورد کامل هم نمیشه گفت نمونه نمی شازه بهش می گن نمونه پیشفرض

کد دوستمون هم مثل اینه که فرم رو با Dim تعریف کرده باشید ولی می تونید از public و static (بربربا Shared وی بی) hsjthni ;kdn

اگه قبلا با وی بی کار کردید و می خواید سی شارپ هم کار کنید باید خیلی دقت کنید و از خیلی امکاناتی که تو وی بی هستن چشم پوشی کنید
مثل My و توابع تبدیل (Cbool,Cint,...) وخیلی چیزای دیگه
در واقع از دستور زبان که بگذریم ، تو وی بی امکانات کمکی نسبتا بیشتری از زبان سی شارپ وجود داره (حتی در تکمیل خودکار در زمان کد نویسی)
اما گذشته از اینا شما از یاد گرفتن سی شارپ پشمیون نخواهدید شد (مثل خود من:چشمک:)
(جمله آخر رو مخصوصا واسه این نوشتم که بچه های تالار سی شاپ ندازنم بیرون:قهقهه:)