PDA

View Full Version : سوال: چاپ بکگراند

hassanzanjani1374
پنج شنبه 07 دی 1391, 09:08 صبح
سلام ، وقت بخیر
عذر می خوام از اینکه این سوال رو اینجا مطرح کردم . من می خوام وقتی صفحه رو چاپ می کنم بکگراند دایو ها هم چاپ بشه . نمی تونم ایمیج بزارم چون می خوام توشون بنویسم . لطفا یک راه بهم بگین که بتونم این کار رو انجام بدم یا یک چیزی مثل کریستال ریپورت برای php بهم معرفی کنید . ممنون

2undercover
پنج شنبه 07 دی 1391, 09:44 صبح
می تونید از متد media در CSS استفاده کنید یکمی جستجو کنید می فهمید چیه.

اینم یک مثال( توی این مثال وقتی بخواد از صفحه پرینت گرفته بشه یک فایل CSS جدا لود میشه ):

<link rel="stylesheet" media="print" href="print_css.css">

hassanzanjani1374
پنج شنبه 07 دی 1391, 14:03 عصر
خب مسئله اینه که نمیشه

Unique
پنج شنبه 07 دی 1391, 14:35 عصر
نمیدونم مشکل شما اینه یا نه ، اما برای firefox میشه رفت توی Print -> PageSetup و تیک Print Background را بزنید و برای IE هم از Internet Options ->Advanced توی بخش Printing همچین تنظیماتی داره.

hassanzanjani1374
پنج شنبه 07 دی 1391, 15:24 عصر
من می خوام برای تمام کسانی که این رو میبینن بتونن بکگراند رو چاپ کنن . چون نرم افزار عمومی هست . راه حل عمومی ندارین ؟

hassanzanjani1374
پنج شنبه 07 دی 1391, 18:06 عصر
نبود ؟!!! :متفکر:

hidensoft
پنج شنبه 07 دی 1391, 18:50 عصر
چاپ backgraound color با توجه به استاندارد های W3C مربوط به کاربر هست. شما نمی تونی تنظیمی اعمال کنی که حتما این رنگ ها چاپ بشن. کاربر باید ست کنه توی تنظیماتش همونطور که Unique (http://barnamenevis.org/member.php?11933-Unique) گفتند.

MMSHFE
پنج شنبه 07 دی 1391, 22:47 عصر
<link href="style.css" media="all" rel="stylesheet" type="text/css">این کد باعث میشه قالب انتخابی برای نمایش و چاپ و... درنظر گرفته بشه اما باز هم کاربر میتونه مرورگرش رو طوری تنظیم کنه که Background چاپ نشه. اگه راه قطعی میخواین باید بجای background یک image توی هر div یا خونه جدول که میخواین پس زمینه داشته باشه قرار بدین و با CSS اون رو دقیقاً در مکان div یا خونه مربوطه تنظیم کنید و با z-index اون رو به لایه 1 ببرین و بقیه محتوا (متن و...) رو به لایه 2 بیارین. مثال:

* {
z-index: 2;
}
.bg {
z-index: 1 !important;
}

توی مثال فوق، هر عنصری که بهش "class="bg بدین، زیر بقیه قرار میگیره. اینطوری میتونید با تگ img و تنظیم کلاس فوق، اون تصویر رو زیر متن بگذارین تا دقیقاً مثل Background بنظر بیاد و ازطرفی چون img هست و نه خاصیت background-image مرورگر هم بعنوان جزئی از صفحه چاپش میکنه.
موفق باشید.

hassanzanjani1374
جمعه 08 دی 1391, 18:46 عصر
اگر بخوام تو کل دایو تکرارش کنم باید چیکار کنم ؟