PDA

View Full Version : سوال: چرا خارجی ها از نرم افزار های کرک شده استفاده نمی کنند؟

mohamadlvs
پنج شنبه 07 دی 1391, 11:29 صبح
ایران عضو سازمان تجارت جهانی نیست و به همین خاطر خیلی از مارک های معروف جهان توسط یک تولید کوچک بر روی اجناس حک می شود. این را می شود جلو گیری کرد
ولی اگر یه کاربر آمریکایی بخواهد از یکی از نرم افزار های کرک شده استفاده کند چگونه جلوی این قضیه گرفته می شود
مثلن بیایند و از فلان سایت ایرانی نرم افزار IDM یا VMware یا .... به همراه کرک دانلود کنند و حالشو ببرن! کی می فهمه ؟ هان؟!

SHD.NET
پنج شنبه 07 دی 1391, 11:37 صبح
فک کنم ریپورتش برای شرکت سازنده ارسال میشه
اما چون ایران عضو تحارت جهانی نیس نمیتونن کاری کنن

البته فک کونم

AmirGhasemi
پنج شنبه 07 دی 1391, 11:48 صبح
سلام دوستان
نه عزيزان
نه ريپورتي هست و نه قفل سخت افزاري و نه قفل نرم افزاري!!!! بنده به عنوان كسي كه بارها براي ماموريت هاي كاري به خارج از كشور رفتم و شايد صد تا شركت نرم افزاري و غير نرم افزاري حارجي را از نزديك ديده ام فقطو فقط يك جواب دارم ::::::::::::::::::::::: فرهنگ صحيح!!!!!!!!!!!!!!!!
ببينيد اصلا ربطي به سازمان تجارت جهاني نداره!! چون فلسفه وجودي سازمان تجارت جهاني اصلا اين نيست!! ببييند در تمامي اين كشورها قانون "مالكيت معنوي" به رسميت شناخته شده و نه تنها از لحاظ قانوني بلكه در فرهنگ مردم هم به مالكيت معنوي احترام مي گذارند!!! ببينيد در دنيا براي يك ويندوز سون ساده شما بايد 50 دلار پول بدي!! خب شما فكر مي كني شخصي كه در خانه اش و محل كارش ثلا 5 تا كامپيوتر داره ميره يك نسخه از ويندوز مي خره و خودش و پسرخاله و دخترخاله و بقال و رفيق و غيره استفاده مي كنن؟؟؟1 نه بابا! من به چشم هاي خودم ديده ام كه بخدا اينها براي هر دستگاهشون يك نسخه مي خرن!!! اين يعني احترام محض به قانون و احترام به مالكيت معنوي افراد!!! به همين دليله كه اينها اينقدر پيشرفت مي كنن!
دوست عزيزي كه مي فرمايي نرم افزار ريپورت مي فرسته!!! ريپورت چي؟؟؟ مثلا فيلم سينمايي و اهنگ چي؟؟ اينها حتي از وب سايت هم اهنگ دانلود نمي كنن!!!‌ تو ايران يه تهيه كننده اي ميره با 5 ميليارد تومن فيلم مي سازه هنوز روي پرده نيومده نسخه هاشو كف خيابون انقلاب مي فروشن هزار تومان!!!
مشكل ما بحث عدم احترام به مالكيت معنوي است!!!! ما اصلا قانون درست و حسابي براي مالكيت معنوي نداريم!!! نرم افزار حسابداري برليان و رافع را ببينيد چي شد!!!!! من توي چين دنبال قفل سخت افزاري مي گشتم هر كي مي پرسيد براي چي مي خواهي و مي گفتم واسه نرم افزاري كه خودم نوشتم مي خنديد!!! مي گفت مگه شما مسلمون نيستيد؟؟ دزدي كه توي دين شما موجب قطع دست مي شود!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
بگذريم آقايون و خانم ها!!! حرف زياده!! ما مشكل فرهنگي داريم!! ما مشكل مقاومت در برابر قانون داريم.....

hakim22
پنج شنبه 07 دی 1391, 12:52 عصر
پس چرا همه ی نرم افزارهایی که می فروشند دارای قفل هست. انواع سریال نامبر و ... !!!؟
پس چرا تورنت یکی از پر طرفدار ترین سایتهاست . یا سایتهای مثل Gigapedia یکی از بزرگترین ضربه های اقتصادی رو به صنعت نشر در آمریکای شمالی و اروپا زد تا مسدود شد !؟

در درجه ی اول این که اونها برنامه های خوبی می نویسند که ارزش خریدن دارد !
قیمت پدرشون رو هم روی نرم افزار نمی گذارند .
پشتیبانی فروش و خدمات پس از فروش و ضمانت دارند.
یک نسخه نمی دهند نسخه ی بعدی هیچ کدام از فایل های قدیمی را پشتیبانی نکند !
جریمه های سنگین در قانون کپی اعمال می کنند.

خود من یکی از دیکشنری های معروف رو خریدم ، اونقدر قفل داشت که نمیشد اجراش کرد. هزارتا مشکل و باگ داشت.
بعدش هم کد راه اندازیش کار نکرد هرچی هم به پشتیبانیش زنگ زدم کسی پاسخ گو نبود.

الان تنها خریدم نرم افزارهای آموزشیه ، اونم فقط از شرکتهایی که قفل نمی گذارند!!!

کیف دیدن فیلم IMAX به خرید غیر قانونی نسخه ی سینمایی اش می ارزد !
اونا براد پیت دارند ما گلزار !

SHD.NET
پنج شنبه 07 دی 1391, 13:08 عصر
کلی از همین کرک های نرم افزاری رو هم خودشون مینویسن بعد پخشش میکنن توی نت .

barnamenevisjavan
پنج شنبه 07 دی 1391, 13:32 عصر
من با دوست بالایی موافقم فقط یک کلمست " فرهنگ استفاده" اصلا این برنامه هایی که تو سایت های ایرانی هاس که کرک دارند مگه ایرانی ها کرکش کردن؟اینارو همین خارجی ها واسه کسایی که هزینه پرداخت نرم افزار رو ندارن کرک کردن باز هم اینجا حرف فرهنگ وسطه!