PDA

View Full Version : جستجو

mehrzad007
دوشنبه 10 بهمن 1384, 14:20 عصر
چه جوری میشه داخل یک کمبو باکس محتویات یک فیلد از بانک رو بایند کرد و بعد کاربر بتونه با زدن هر کلید بره روی اولین کلمه مشابه مثلا مه رو تایپ کرد بره اول کلماتی که مه اولشون هست

sohrab o
دوشنبه 10 بهمن 1384, 14:32 عصر
اگه خیلی ضروریه یه ایمیل بزن تا واست بزارم همین جا

mehrzad007
دوشنبه 10 بهمن 1384, 18:23 عصر
ممنون میشم اگه بزاری اینجا

ashkan2005
دوشنبه 27 آذر 1385, 19:35 عصر
با سلام خدمت sohrab o
من هم این مشکل رو دارم اگه میشه به من هم email بزنین np_pasha2006@yahoo.com
با تشکر از شما عزیز :بوس: :قلب:

Hossein Bazyan
دوشنبه 27 آذر 1385, 20:48 عصر
دوبار من همین برنامه را آپلود کردم
در پستهای من بگرد پیدا میکنی

ashkan2005
چهارشنبه 29 آذر 1385, 22:00 عصر
با سلام حسین جان فقط ببخشید میشه بگین از این کد میشه در vb.net هم استفاده کرد یا نه ؟وبه جای datacombo در vb.net چه ابزاری وجود داره ممنون از لطفت:خجالت: :قلب:

Hossein Bazyan
جمعه 01 دی 1385, 11:25 صبح
با سلام حسین جان فقط ببخشید میشه بگین از این کد میشه در vb.net هم استفاده کرد یا نه ؟وبه جای datacombo در vb.net چه ابزاری وجود داره ممنون از لطفت:خجالت: :قلب:
دوست عزیز من در .Net استفاده نکرده ام اما فکر کنم با کمی تغییر بشه استفاده کرد.

mehrzad007
جمعه 01 دی 1385, 11:56 صبح
این تاپیک مال خیلی وقت پیشه . کل کار توی دوتا خاصیته که متاسفانه توی کمتر کتابی ذکر شده و اتفاقی توی کتاب امیر احسانی دیدمش و با تبدیل شده برای دات نتش ر می زارم اینجا.
این برای دات نت و برای وی بی 6 رو می تونید از کتاب ویژوال بیسیک در n+1 روز امیر احسانی پیدا کنید که از سایتش قابل دانلوده :
ehsani.org

'baray moghey ke mekhahim be soorate hooshmand yki az ajzay combobox entekhab shavad
Private Sub ComboBox1_KeyDown(ByVal sender As Object, ByVal e As System.Windows.Forms.KeyEventArgs) Handles ComboBox1.KeyDown
If e.KeyCode = Keys.Delete Then
ComboBox1.Text = ""
End If
End Sub
Private Sub ComboBox1_SelectedIndexChanged(ByVal sender As System.Object, ByVal e As System.EventArgs) Handles ComboBox1.SelectedIndexChanged
End Sub
Private Sub ComboBox1_TextChanged(ByVal sender As Object, ByVal e As System.EventArgs) Handles ComboBox1.TextChanged
Dim d, i, r As Integer
d = ComboBox1.Text.Length
For i = 0 To ComboBox1.Items.Count - 1
If Microsoft.VisualBasic.Strings.Left(ComboBox1.Items (i), d) = ComboBox1.Text Then
r = Microsoft.VisualBasic.Strings.Len(ComboBox1.Items( i))
ComboBox1.Text = ComboBox1.Items(i)
r = r - d
ComboBox1.Select(d, r)
Exit For
End If
Next
End Sub