PDA

View Full Version : زند یا پی اچ پی؟

msdmrdn
پنج شنبه 07 دی 1391, 18:20 عصر
سلام
دوستان یک نفر قراره سایت رو برای من طراحی کنه و قراره به زبان PHP بنویسه. اما نمیدونم بهش بگم با فریم ورک زند بنویسه یا با php؟ یعنی از فریم ورک استفاده نکنه. خودش میگه با php (بدون فریم ورک) بهتره اما من اینطور فکر نمی کنم. اصلا اگر فریم ورک نباشه میشه چندلایه برنامه نویسی کرد؟
و مزایای فریم ورک چیه؟ و کدوم فریم ورک بهتره؟ zend بهتره یا yii؟ یا dojo؟ یا jQuery؟
لطفا من رو راهنمایی بفرومایید.

با سپاس بی کران

engmmrj
پنج شنبه 07 دی 1391, 18:31 عصر
به نظر من zend بهتره

msdmrdn
پنج شنبه 07 دی 1391, 18:49 عصر
به نظر من zend بهتره

خوب به نظر شما بهتره php با فریم ورک نوشته بشه یا بدون فریم ورک؟
برنامه نویسی که قراره سایتمو طراحی کنه میگه بهتره با php باشه (یعنی بدون فریم روک)
و اگر بدون فریم ورک باشه نمیشه چندلایه برنامه نویسی کرد. درسته؟

navid3d_69
پنج شنبه 07 دی 1391, 18:56 عصر
خب بستگی به امکانات سایت داره اگر با زند باشه باید بدونین بعد اگر خواستین وایرایش بکنید کسی رو داشته باشید که این کار رو بکنه

hidensoft
پنج شنبه 07 دی 1391, 18:56 عصر
وای من دیگه خسته شدم در مورد فریم ورک حرف نمی زنم :)) دوست عزیز سرچ کن. ۱،۱۳۵،۶۰۲،۵۳۲ مقاله نوشته شده تاحالا در مورد فریم ورک. نمی شه که هر بار یکی بیاد توضیح بده.
اگر شما کار اون برنامه نویس رو قبول داری بهش اجازه بده توی فریمورکی که خودش دوست داره کد بزنه. بعله بدون استفاده از فریمورک هایی مثل زند می شه چند لایه کد زد. اگه نه وجود فریم ورک هیچ چیزی رو تظمین نمی کنه نه امنیت شما نه خوانایی کد نه هیچی ...

msdmrdn
پنج شنبه 07 دی 1391, 19:15 عصر
خب بستگی به امکانات سایت داره اگر با زند باشه باید بدونین بعد اگر خواستین وایرایش بکنید کسی رو داشته باشید که این کار رو بکنه

منظورتون از ویرایش چیه؟ ایجاد تغییرات در سایت؟ یا انجام کارهای مدیریتی؟ ما یک سایت بزرگ و پیچیده ای میخوایم بسازیم. کار برنامه نویس رو هم قبول دارم. اما خودش به من این دو راه رو پیشنهاد داده و گفته روش فکر کنم.
یک سوال: بدون فریم ورک میشه شی گرایی کرد؟ یا با فریم ورک میشه فقط؟ و اینکه در کدام حالت قالب از زبان برنامه نویسی جدا میشه؟

وای من دیگه خسته شدم در مورد فریم ورک حرف نمی زنم :)) دوست عزیز سرچ کن. ۱،۱۳۵،۶۰۲،۵۳۲ مقاله نوشته شده تاحالا در مورد فریم ورک. نمی شه که هر بار یکی بیاد توضیح بده.
اگر شما کار اون برنامه نویس رو قبول داری بهش اجازه بده توی فریمورکی که خودش دوست داره کد بزنه. بعله بدون استفاده از فریمورک هایی مثل زند می شه چند لایه کد زد. اگه نه وجود فریم ورک هیچ چیزی رو تظمین نمی کنه نه امنیت شما نه خوانایی کد نه هیچی ...

دوست عزیز از دیدگاه شما ممنونم. اگر چیزی بود که پاسخ سوال من رو میداد حتما استفاده می کردم و مزاحم شما نمی شدم که مجبور نشید 3خط تایپ کنید و وقتتون گرفته بشه. :)
عرض کردم برنامه نویس رو قبول دارم. ایشون گفتند که بدون فریم روک نمیشه چندلایه نوشت اما امنیت رو تضمین میکنند و سایر شرایط و گفتند یکی رو بهشون بگم. که انجام بدن. این سایت هم سایت بزرگیه و پروژه بزرگی روشه و خیلی برام اهمیت داره.
با احترام

Unique
پنج شنبه 07 دی 1391, 19:16 عصر
دوست عزیز بهتره در کاری مجری دخالت نکنید و کار را به مجموعه ای بدید که بتونید بهشون اعتماد کنین.

msdmrdn
پنج شنبه 07 دی 1391, 21:37 عصر
بله
شما درست میگید. من دلایل خودم رو دارم. و این پاسخ من نیست. ممنون میشم جواب من رو بدید.
شرمنده من یکم مبتدی هستم.

با تشکر

MMSHFE
پنج شنبه 07 دی 1391, 22:41 عصر
سلام
دوستان یک نفر قراره سایت رو برای من طراحی کنه و قراره به زبان PHP بنویسه. اما نمیدونم بهش بگم با فریم ورک زند بنویسه یا با php؟ یعنی از فریم ورک استفاده نکنه. خودش میگه با php (بدون فریم ورک) بهتره اما من اینطور فکر نمی کنم. اصلا اگر فریم ورک نباشه میشه چندلایه برنامه نویسی کرد؟
و مزایای فریم ورک چیه؟ و کدوم فریم ورک بهتره؟ zend بهتره یا yii؟ یا dojo؟ یا jQuery؟
لطفا من رو راهنمایی بفرومایید.
با سپاس بی کران
دوست گرامی، Frameworkها مزایا و معایب خاص خودشون رو دارن. کدنویسی با Framework باعث هماهنگی کدها میشه ولی ازطرفی به امکانات اون فریمورک خاص محدود میشین. اگه بخواین خارج از اون هم حرکت کنید که دیگه استفاده از فریمورک معنا نداره. بعلاوه بدون فریمورک هم میشه چندلایه برنامه نویسی کرد و هر کسی خلاف این رو گفته، بدونید اشتباه میگه. اینهمه پروژه MVC داریم که با PHP خام (بدون فریمورک) نوشته شدن. اصلاً چند لایه بودن یک معماریه و فریمورک یک ابزار برای کدنویسی و این دو ربطی به هم ندارن. همونطور که با فریمورک میشه برنامه تک لایه نوشت، بدون فریمورک هم میشه برنامه چند لایه نوشت. اما اینکه کدوم فریمورک برای کارتون بهتره رو باید با بررسی امکاناتشون توی سایتهای رسمیشون یا جستجو توی بخشهای مربوط به فریمورکها در همین تالار تشخیص بدین. dojo و jQuery هم که گفتین، کلاً سمت کلاینت هستن و ربطی به فریمورکهای PHP ندارن.
در کل اگه Design Pattern خوبی داشته باشین، با یا بدون فریمورک میشه کار خوب و قدرتمندی انجام داد. من هم توصیه میکنم به برنامه نویستون اعتماد کنید و بگذارین کارش رو بکنه. اگه مدعی هست بدون فریمورک میتونه از پس کاری که میخواین بر بیاد، حتماً یه چیزی میدونه و به سابقه کاری خودش داره نگاه میکنه. بعلاوه من هم صحبت دوستم رو تأیید میکنم که میگن استفاده از Framework شما رو محدود میکنه. مثلاً اگه اون برنامه نویس از تیم بره، باید برای نگهداری و پشتیبانی کلی بگردین تا کسی رو پیدا کنید که از فریمورک استفاده شده در پروژه سر در بیاره.
موفق باشید.