PDA

View Full Version : سوال: دوتا مشکل در c#.net

zamani.o
پنج شنبه 07 دی 1391, 19:51 عصر
سلام.
من تازه کار هستم تو برنامه نویسی اگه کمکم کنید ممنون میشم.
من کلا دوتا مشکل دارم که هرچی تو اینترنت میگردم جوابی پیدا نمیکنم.
1. اگه ما 5تا فرم تودرتو باز کنیم و در نهایت بخوایم که از فزم آخر سه تا از فرمهارو(به ترتیب رابطه فرزندی)ببندیم چیکار باید بکنیم؟
2. من یه پروژه درسی دارم مینویسم که توش حدودا 10 تا فرم هست .میخوام با استفاده از colordialog رنگ پس زمینه تمام فرمهایی که درحال اجرا هستن یا قراره بعدا اجرا بشن رو تغییر بدم.چطور اینکارو انجام بدم؟

user18
پنج شنبه 07 دی 1391, 21:52 عصر
برای مورد دوم شما میتونی تو دیتابیس یه جدول به اسم color با سه فیلد از نوع int تعریف کنی r,g,b و وقتی از colordialog رنگ را انتخاب کردی به وسیله کلاس color سه تا عدد را بکشی از رنگ بیرون و تو دیتابیس ذخیره کنی
بعد موقع لود شدن هر فرم بری اون سه تا عدد را بخونی و رنگ رو تشکیل بدی
با استفاده از کلاس color و بکگراند فرم را به اون رنگ تغییر بدی

s.hoseinpoor
پنج شنبه 07 دی 1391, 22:02 عصر
از showDialog() استفاده کن تا هیچ فرمی اجازه بسته شدن قبل از بسته شدن فرم آخر ( همینطور به ترتیب) نداشته باشه

zamani.o
پنج شنبه 07 دی 1391, 22:41 عصر
از showDialog() استفاده کن تا هیچ فرمی اجازه بسته شدن قبل از بسته شدن فرم آخر ( همینطور به ترتیب) نداشته باشه
etefaghan man mikham injuri beshe. az showdialog estefade kardam. mikham vaghty akharin formi ke baz hastesh ro mibandam seta az formhayike poshte sare ham ijad shodan ro bebandam

zamani.o
پنج شنبه 07 دی 1391, 22:42 عصر
برای مورد دوم شما میتونی تو دیتابیس یه جدول به اسم color با سه فیلد از نوع int تعریف کنی r,g,b و وقتی از colordialog رنگ را انتخاب کردی به وسیله کلاس color سه تا عدد را بکشی از رنگ بیرون و تو دیتابیس ذخیره کنی
بعد موقع لود شدن هر فرم بری اون سه تا عدد را بخونی و رنگ رو تشکیل بدی
با استفاده از کلاس color و بکگراند فرم را به اون رنگ تغییر بدی

yani baraye har formi ke baz mishe yebar bayad inkaro anjam bedam? nemishe defaultbackcolor ro taghyir dad?

zamani.o
جمعه 08 دی 1391, 22:54 عصر
agha kesi nis komakam kone???????????:ناراحت:

zamani.o
شنبه 09 دی 1391, 14:52 عصر
kho yeki javab bedeeeeeeeeeeeeeee:ناراحت:

Mohamad ghorbani
شنبه 09 دی 1391, 15:01 عصر
kho yeki javab bedeeeeeeeeeeeeeee:ناراحت:

سلام دوست عزیز

تا اونجایی که من متوجه شدم منظورت اینه که توی برنامت برای رسیدن به فرم 3 باید فرم 1 و فرم 2 باز بشه.
و وقتی که فرم 3 رو بستی فرم 1 و فرم 2 هم بسته بشه؟

اگه منظورت اینه، باید بعد از کد باز کردن هر فرم ، کد بسته شدنش رو هم بنویسی که به محض اینکه فرم آخری بسته شد، فرم در حال اجرا رو ببنده مثلا:

Form1 frm1 = new Form1();
frm1.showdialog();

this.close();

راستی فارسی را پاس بداریم!!