PDA

View Full Version : سوال: کدام ورژن css و کدام منبع

mehran63
جمعه 08 دی 1391, 01:53 صبح
سلام
1- برای کار روی css کدام ورژن را انتخاب کنم بهتر است؟
2- یه کتاب یا فیلم یا هر منبع خوب به زبان فارسی در همون ورژن چیست؟

2undercover
جمعه 08 دی 1391, 06:01 صبح

CSS مثل زبان های برنامه نویسی نیست که بگید روی کدوم نسخه کار کنم!شما باید از پایه و از کد های ساده CSS2 شروع کنید و بعد برید کد هایی که بیشتر برای انیمیشن هست توی CSS3 وادامه همون راهه و چیز زیادی تغییر نکرده رو یاد بگیرید!

به نظر من برای یادگیری CSS بهترین راه اول خوندن یک توضیح مختصر درباره کدنویسیش توی همین اینترنت (به مقدار زیاد , فقط نیاز به جستجو داره) هست و از اون به بعد شما باید به کد های طراحی سایت ها ور برید تا کامل یاد بگیرید!

ravand
جمعه 08 دی 1391, 10:48 صبح
من معتقدم که نیازی نیست که حتما توی سایتت از css3 استفاده کنی چون خیلی از مرورگرها ازش پشتیبانی نمیکنن .

2undercover
جمعه 08 دی 1391, 11:12 صبح
من معتقدم که نیازی نیست که حتما توی سایتت از css3 استفاده کنی چون خیلی از مرورگرها ازش پشتیبانی نمیکنن .

خوب وقتی طراح ها از CSS3 استفاده نکنن شرکت های سازنده مرورگر ها هم دیگه تلاشی نمی کنن در نتیجه کلا منسوخ میشه!‌در ضمن فقط روی IE های پایین کار نمی کنه من روی IE10 جواب گرفتم!

کامروا
جمعه 08 دی 1391, 11:17 صبح
برعکس بنده معتقدم بهتره که توی سایت از CSS3 استفاده کنید.
میشه بفرمایید کدوم مرورگرها پشتبانی نمیکنند؟؟!!!:متعجب:

mehran63
جمعه 08 دی 1391, 12:16 عصر
CSS
به نظر من برای یادگیری CSS بهترین راه اول خوندن یک توضیح مختصر درباره کدنویسیش توی همین اینترنت (به مقدار زیاد , فقط نیاز به جستجو داره) هست و از اون به بعد شما باید به کد های طراحی سایت ها ور برید تا کامل یاد بگیرید!

متشکر
با CSS آشنایی دارم و کار کردم ولی میخوام یه کتاب خوب یا هر چیز دیگری رو به عنوان یک منبع یا مرجع داشته باشم

caspianhero
جمعه 08 دی 1391, 13:35 عصر
سلام
برای css کلا دو منبع (کتاب فارسی)وجود داره:
1.مرجع کامل css : انتشارات پندار پارس: نکته : اول این کتاب را یاد بگیرید بعد برید سراغ 101 ترفند: در کل این دو کتاب مکمل یکدیگر هستند
http://www.pendarepars.com/book/order/59/?c=2#.UN11rKzEOM9
2. 101 ترفند css : انتشارات ناقوس: این کتاب همانطور که از اسمش معلوم هست:ترفند هست ( ترفند بسیار خوب کاربردی معرفی کرده) pdf این دو کتاب توی اینترنت هست
میتونید نگاه کنید البته 50 صفحه نه کل کتاب!
http://naghoospress.ir/bookview.aspx?bookid=1485997
راستی w3schools.com : هم سایت مرجع بسیار خوبی هست: مخصوصا مثال هاش

موفق باشید

tamafi6
جمعه 08 دی 1391, 23:31 عصر
سلام

دنیاداره رواین سبک ساده مانورمیده هیچ کدی به سادگی این کدامکاناتی فراوان دراختیارکاربرقرارنمیده همه مرورگرهای دنیابه دنبال سازگارکردن خودشون بااین برنامه نویسی هستن همه طراحان بایداین کدنویسی رایادبگیرن شمابخوای یادبگیری بایدازابتداشروع کنی مرحله به مرحله بیای جلوچون پیش مقدمه راندونی یادگیری این کدبه دردشمانخواهدخوردکتب فراوونه ولی دوستمون caspianhero سایتی که معرفی کردن خوبه اگرهم پی دی اف خواستی بهترین سایتی که کتابهای خوبی داره اینجاهست
http://veyq.ir/book/category/website-design