PDA

View Full Version : از لحاظ قابل حمل بودن,جاوا از سی پلاس پلاس بهتره؟

seida1
جمعه 08 دی 1391, 11:04 صبح
به نام خدا
سلام
عده ای میگن زبان برنامه نویسی جاوا,از لحاظ قابل حمل بودن از سی پلاس پلاس بهتره.
کدهای سی پلاس پلاس کد ماشینه و اما جاوا از یه کامپایلر مجازی,برای تبدیل کدهاش بهره میگیره.پس حالا جاوا چه طور میتونه از لحاظ قابل حمل بودن,از سی پلاس پلاس برتر باشه؟.
لطفآ عزیزانی که در این مورد آگاهی دارن,با دقت نظر بدن.
موفق باشید.
خدانگهدار

hadi0x7c7
جمعه 08 دی 1391, 13:46 عصر
شما هر جا که بتونی jre رو نصب کنی میتونی برنامه های جاوا رو اونجا اجرا کنی حالا از pc گرفته تا موبایل و شاتل فضایی شاید هم تراکتور:قهقهه:. برنامه های cpp رو اگر شما بخوای از یه معماری به یه معماری دیگه انتقال بدی حداقل کاری که باید انجام بدی اینه که اونو دوباره روی اون ماشین کامپایل کنی و لی برای جاوا این طور نیست شما همون برنامه کامپایل شده روی pc رو میتونی روی موبایل اجرا کنی بدون هیچ کم و کاستی .

aidinMC
جمعه 08 دی 1391, 14:23 عصر
خب این بخاطر اینه که cpp رو هر سیستم عاملی کامپایل میشه فایل اجرایی همون سیستم عامل رو میسازه! برای مثال exe تو مک هیچ معنی نداره!!!
و این به نظر من دلیل نمیشه که جاوا بهتر از cpp باشه ...
حالا شما قضیه رو برعکس کنی چی؟
یعنی اگه رو همون تراکتور یا هر سیستم عاملی jre نباشه ، برنامه ای که با جاوا نوشته شده هیچ معنی نداره :گیج: چون اجرا نمیشه.... و رو هیچ سیستم عاملی بصورت پیش فرض jre نصب نیست!!
و در نهایت هیچ کدوم از این زبانها چه جدید چه قدیم سرعتش به cpp نمیرسه! چون Native هستش...
آقا در کل بنظر من ++C رو عشقه.....

H_G_G_I
جمعه 08 دی 1391, 15:57 عصر

اره دقیقا
ایجا بخش برنامه نویسی سی و سی پلاس و ما هم مثل شیر پشت سی پلاس واستادیم !
این قابل هم بودن یه مزیت برای جاوا به حساب میاد !
ولی خب مشکلاتی مثل سرعت امنیت هست !
شما اگه برنامتون طوریه که سرعت و امنیت مهم نیست می تونی از جاوا استفاده کنی !
ولی سی پلاس خیلی خیلی بهتر تره !:قلب:

Arashdn
شنبه 09 دی 1391, 06:54 صبح
به نظر من اصلی ترین ایراد جاوا و .Net همینه که حتما باید runtime رو نصب کنید
ولی سی ++ مستقیما به زبان خود سیستم عامل کامپایل میشه و برای تمام سیستم عامل ها هم کامپایلر داره (اونم چندین کامپایلر) ...

البته راجتی برنامه نویسی در جاوا و .نت رو هم نمیشه دست کم گرفت ...

در کل هیچ زبانی بد نیست
بنا به نیاز برنامه باید زبانش انتخاب بشه ....

hadi0x7c7
شنبه 09 دی 1391, 10:23 صبح
جالبه بدونید که jvm دیگه مختص جاوا نیست و الان زبا نهای زیادی مثل http://en.wikipedia.org/wiki/Scala_%28programming_language%29 و ... اومدن و jvm رو به عنوان ماشین مقصد خودشون قرار دادن و الان دیگه داره یه بحثی به نام زبان های تحت jvm داره به وجود میاد کلا بحث خیلی بزرگی یه!

khalkhal
شنبه 09 دی 1391, 13:12 عصر
سلام دوستان
خوندم و استفاده کردم
arashdn راست میگه .کسایی که می خوان native کار کنن می تونن c++ رو انتخاب کن ولی کسایی که می خوان managed کار کنن java , .NET گزینه های خوبیین.
ودر کل به هدف برنامه نویسی شما بستگی داره .
عاشق همتونم
بای:بوس: