PDA

View Full Version : خطا در وارد(Insert) کردن اطلات در بانک بعد از نصب برنامه

nice_boy_a
جمعه 08 دی 1391, 13:08 عصر
سلام
برنامه رو وقتی روی درایو C سیستم کاربر نصب میکنم و میخوام اطلاعاتی رو ثبت یا ویرایش کنم خطا میده،ولی وقتی روی یه درایو دیگه نصب کنم مشکلی نداره، این خطا فقط تو ویندوز 7 رخ میده، روی XP مشکلی نداره
دوستان لطفا راهنمایی کنن که مشکل چیه ؟
ممنون97413

morika
جمعه 08 دی 1391, 13:26 عصر
این خطا بخاطر این رخ می ده که تو ویندوز 7 پوشه progamfiles برای کاربران standard به صورت read only هستش. باید دوتا راه داره که میشه درستش کرد. اول اینکه properties پوشه program files رو باز کنی بعد از حالت read only درش بیاری. یه راه دیگه هم هست که باید از پنجره user account control setting تنظیمات رو روی never notify ست کنی. البته همه این کارارو باید با یه اکانت admin انجام بدی. در ضمن اگه ویندوزت روی visrual machine نصب شده باشده هیچ کدوم از این راه ها جواب نمیده

nice_boy_a
جمعه 08 دی 1391, 21:23 عصر
ممنون از پاسخت.
کابری که برنامه رو نصب میکنه، من به سیستمش دسترسی ندارم که این تنظیمات رو انجام بدم.
راه دیگه ای نیست تا خود برنامه این کارا رو انجام بده؟ مثلا از طریق کد نویسی نمیشه ؟

morika
جمعه 08 دی 1391, 21:49 عصر
خب مطمعنا کاربری که می خواد برنامه شما رو رو سیستمش نصب کنه باید جزو گروه admin تو سیستم باشه. گروه admin هم که این مشکلات رو ندارن. اگر هم admin نباشه باید admin سیستم دسترسی هاش رو درست کنه. این کاملا طبیعی هست و مشکل برنامه نویس هم نیست. اما در باره تغییرات امنیتی تو سیستم عامل از طریق کد نویسی، من که فکر نکنم راهی وجود داشته باشه شایدم من نمی دونم.

nice_boy_a
جمعه 08 دی 1391, 22:12 عصر
اگه این خطا طبیعیه چرا بقیه ی برنامه ها که تو درایو C نصب میشن همچین مشکلی رو ندارن ؟
من رو 2 تا سیستم امتحان کردم(ویندوز 7)، یوزر ها جزو گروه admin بودن (خود administrator نبودن) ولی بازم همون خطا رو میده!

morika
شنبه 09 دی 1391, 10:43 صبح
منظورتون از بقیه برنامه ها برنامه های شرکتی هست؟ شما برنامت رو چجوری نصب می کنی رو سیستم مقصد؟ با خود Visual Studio فایل Setup درست می کنی؟ اگه این کارو انجام میدی باید حواست باشه وقتی فایلهای بانک رو تو فولدر attach می کنی فایلها Read-Only نشن. همونجا تو properties این خاصیت read-only برای فایلهای وجود داره که نباید true باشه. در ضمن تو اون دوتا سیستم که نصب کردی و بازم دچار مشکل شدی او قضیه قبلی رو که گفتم کنترل کردی؟ که فولدر program files, read-only نباشه و security user روی never notify باشه؟

nice_boy_a
چهارشنبه 13 دی 1391, 10:29 صبح
منظورتون از بقیه برنامه ها برنامه های شرکتی هست؟ (بقیه برنامه ها مثل خود C# یا فتوشاپ یا آفیس یا ...)
با Visual Studio فایل setup درست میکنم.
اگر یوزری که login میکنی به سیستم غیر از administrator باشه، نه تنها پوشه ی program files، بلکه درایو c هم Read only میشه!
یک کاربر معمولی برای نصب برنامه ها احتیاجی به تنظیمات security user نداره، یعنی بلد نیست که بخواد انجام بده!
ولی همون کاربر معمولی به راحتی فتوشاپ،آفیس و سایر برنامه ها رو نصب میکنه و هیچ مشکلی هم نداره. حالا اگه بخواد برنامه ای که با Visual Studio واسش setup درست کردیم رو نصب کنه و مثلا insert یا update تو برنامه انجام بده ، خطای database read only میده!!! چـــــــرا ؟