PDA

View Full Version : سوال: کمک در مورد اتصال به دیتابیس با سه جدول مرتبط و اعمال تغییرات روی آن

mehrdad_dgmax
جمعه 08 دی 1391, 16:04 عصر
سلام دوستان ممنون میشم اگه کمکم کنین
من یه برنامه نوشتم فرض کنین یه دفترچه تلفن که دیتابیس اون سه جدول داره یه جدول برای مشخصات فرد یه جدول برای لیست تلفنهای فرد و یه جدول هم برای اتصال این دو جدول به هم
دلیل اینکه از سه جدول استفاده کردم اینه که یه شخص میتونه چند تا شماره تلفن یا موبایل داشته باشه یا یه تلفن برای چند نفر باشه مثلا تلفن محل کار یا منزل که میتونه برای چند شخص باشه برای همین از سه جدول استفاده کردم
من به راحتی یه کوئری از جدولها میگیرم و میتونم اطلاعاتو درون برنامه نمایش بدم منتهی برای اعمال تغییرات مثلا اضافه کردن یه رکورد به جدولها به صورت همزمان مشکل دارم از طریق کوئری هم نتونستم اضافه کنم
هم با اکسس هم با اس کیو ال امتحان کردم و موفق نشدم
ممنون میشم اگه کسی کمکم کنه در این مورد
مهرداد

danialafshari
جمعه 08 دی 1391, 17:14 عصر
سلام دوست عزیز
دلیل ذخیره نشدن این است که این 3 جدول به هم Relation شده اند و باید برای add ابتدا در جدول اصلی بعد در جدول Relation شده این کتر انجام گیرد

mehrdad_dgmax
جمعه 08 دی 1391, 22:33 عصر
سلام دوست عزیز
دلیل ذخیره نشدن این است که این 3 جدول به هم Relation شده اند و باید برای add ابتدا در جدول اصلی بعد در جدول Relation شده این کتر انجام گیرد
داداش مرسی اما میشه با یه بوتون همزمان به سه تا جدول اطاعات وارد کرد؟ خوب همه فیلدها به دیتا گرید ویو فراخوانی نمیشن اخه مثلا ای دی های جدولها فقط کاربردشون تو دیتابیس هست من نیازی به اونا تو برنامه ندارم برای نمایش و اونارو چه جوری مقدار دهی کنم تا درست کار کنن؟