PDA

View Full Version : محدود کردن موتور های جستجو برای جلوگیری از کاهش ترافیک وب سایت

aminmorteza
جمعه 08 دی 1391, 20:23 عصر
سلام دوستان بنده چند روزه پیش تویه سایتم دیدم که تعداد افراد آنلاین رو زده 150 و تعداد بازدید امروز رو زده 800 نفر در حالی که تعداد افراد آنلاین 3 نفر بود و میانگین بازدید وب سایت بنده هم تقریبا 30 نفر هستش با بررسی که انجام دادم دیدم که مشخصات آی پی خاصی 800 بار در جدول آمار وب سایت ذخیره شده بود که آی پی اون رو که بررسی کردم دیدم ماله موتور جستجوی گوگل بود.مدیر هاست بنده گفت که باید موتور های جستجو رو محدود کنی و گرنه سریع ترافیک وب سایتت تموم میشه و مجبور ترافیک بیشتری برای سایت بخری.برای محدود کردن موتور جستجوی گوگل فکر کنم میشه از فایل robot.txt یا htaccess استفاده کرد که فکر کنم ماله php باشه این کار رو چطوری میشه تویه asp.net انجام داد که موتور های جستجو فقد صفحات خاصی از سایت رو که بنده میخوام بررسی بکنند. سوال دومم اینه که چطوری میشه آمار وب سایت رو واقعی کرد یعنی موتورهای جستجو رو نادیده گرفت که مثلا اگه بنده 30 نفر آنلاین داره دقیقا همون 30 نفر رو نشون بده.میخوام با استفاده از IP این کار رو انجام بدم ولی نمیدونم که آیا IP گوگل ثابت هستش یا اینکه تغییر میکنه؟دوستان ممنون میشم راهنمایی کنید.

moslem.hady
شنبه 26 اسفند 1391, 10:57 صبح
سلام. برای اینکه روبوت گوگل کمتر به سایتت سر بزنه، توی وبمسترتولز وارد شو و سایتت رو ثبت کن. بعد توی تنظیمات سایت تعداد بازدید روبوت گوگل رو کمتر کن. توی عکسی که گذاشتم، اون زبونه رو کم کن. مثلا هر 30 ثانیه یه کراول.
https://www.google.com/webmasters/tools/
برای تشخیص روبوت هم فکر کنم این بشه:
if (Request.Browser.Crawler)