PDA

View Full Version : شناخت نام فایل exe توسط فایل Dll درصورت اتصال

Sahand87
شنبه 09 دی 1391, 00:08 صبح
باسلام

من یک فایل DLL دارم می خواستم بدونم امکانش هست هر فایل اجرایی که به فایل DLL من متصل میشه فایل DLL نام فایل اجرایی را شناسایی کنه .

متشکرم

astaraboy
شنبه 09 دی 1391, 01:09 صبح
واضحتر توضیح بده دوست من
فایل dll فایل کتابخانه ای هست و فقط مقادیر و محتواهارو در خودش نگه میداره و توانایی اجرای دستورات رو نداره.
مثلا شما میتونی اسم کتاب درسیت رو حفظ کنی اما کتابت که نمیتونه اسم شمارو حفظ بکنه

بهروز عباسی
شنبه 09 دی 1391, 10:29 صبح
باسلام

من یک فایل DLL دارم می خواستم بدونم امکانش هست هر فایل اجرایی که به فایل DLL من متصل میشه فایل DLL نام فایل اجرایی را شناسایی کنه .

متشکرم
درود به شما
بله امکانش هست شما باید زمانی که قصد استفاده از توابع dll رو دارید نام برنامه (فایل exe.) رو توسط یک تابع خاص که در dll تعریف شده (مثلاً : Get_EXENAME) از برنامه بگیری. همین:لبخند:

موفق باشی.

Sahand87
شنبه 09 دی 1391, 19:37 عصر
[QUOTE=بهروز عباسی;1662455]درود به شما
بله امکانش هست شما باید زمانی که قصد استفاده از توابع dll رو دارید نام برنامه (فایل exe.) رو توسط یک تابع خاص که در dll تعریف شده (مثلاً : Get_EXENAME) از برنامه بگیری. همین:لبخند:

سلام
با تشکر فراوان

می خواستم همان تابع مثلا Get_EXENAME را که در فایل DLL وظیقه شناسایی را به عهده دارد برام تهیه کنید.

Sahand87
شنبه 09 دی 1391, 22:05 عصر
دوستان کسی نبود که کدی برای شناسایی و یا راهنمایی جهت بدست آوردن این کد ارائه بده

بهروز عباسی
یک شنبه 10 دی 1391, 10:30 صبح
[QUOTE=;1662455]درود به شما

سلام
با تشکر فراوان

می خواستم همان تابع مثلا Get_EXENAME را که در فایل DLL وظیقه شناسایی را به عهده دارد برام تهیه کنید.
شرمنده من VB دم دست ندارم

اما یک تابه یا پروسیجر بنویس
function Get_EXEName(const exename as string)as string

اینو داخل برنامه فراخوانی کن و نام برنامه رو بجای اون پارامتر ارسال کن داخل تابع و هر کاری خواستی باهاش انجام بده.

موفق باشید.

Sahand87
یک شنبه 10 دی 1391, 23:33 عصر
[QUOTE=Sahand87;1662987]
شرمنده من VB دم دست ندارم

اما یک تابه یا پروسیجر بنویس
function Get_EXEName(const exename as string)as string

اینو داخل برنامه فراخوانی کن و نام برنامه رو بجای اون پارامتر ارسال کن داخل تابع و هر کاری خواستی باهاش انجام بده.

موفق باشید.

با تشکر فراوان امکانش هست زحمتش را خودتون بکشید.