PDA

View Full Version : گفتگو: آزمون تحت شبکه

ashkan.comp
شنبه 09 دی 1391, 21:50 عصر
سلام بر اساتید و دوستان محترم
من میخوا یه برنامه تحت شبکه بصورت کلاینت ، سرور بنویسم که سوالا از سرور بصورت چهارگزینه ای واس کلاینتها بره و کاربری که پشت سیستم کلاینت نشسته جواب سوالا رو انتخاب کنه و با پاسخ نامه ای که روی سرور هست چک بشه و در آخر نتیجه و نمره کلاینت روی سرور و خود کلاینت نمایش داده بشه

اینم میدونم که اول باید لیست کامپیوترهای داخل شبکه که برنامه کلاینت روشون نصبه باید نمایش داده بشه و با انتخاب کلاینت های مورد نظر سوال واسشون نمایش داده بشه.

از دوستان و اساتید محترم که در این زمینه اطلاعاتی دارن خواهش می کنم که دراین گفتگو شرکت کنن.
این برنامه میتونه یه برنامه تجاری خوب باشه

نمونه های خارجیش هست ولی یه مشکلاتی داره مث net op school

RamezanBeik
یک شنبه 10 دی 1391, 09:48 صبح
الان دقیقا مشکل کجاست ؟:متفکر:

SHD.NET
یک شنبه 10 دی 1391, 11:59 صبح
من خودم الان دارم یه همچنین برنامه ای رو مینویسم . تا یه جاهاییش پیش رفتم . اما چون امتحانا شروع شد فعلا ولش کردم

تقریبا میشه گفت کامله ، فقط چاپ کارنامه و ریپورتش مونده که اونم ان شاءالله ماه بعد درستش می کنم

:چشمک:\\\موفق باشید///:چشمک:

SHD.NET
یک شنبه 10 دی 1391, 12:00 عصر
هر جاش به مشکل برخوردی بپرس . فقط اینو بگم که من از SQL استفاده نکردم و میتونه یکی از ضعف های برنامم باشه . چون بلد نبودم . به جاشبرای شبکه کردنش از WINSOCK استفاده کردم

ashkan.comp
پنج شنبه 14 دی 1391, 13:45 عصر
من خودم الان دارم یه همچنین برنامه ای رو مینویسم . تا یه جاهاییش پیش رفتم . اما چون امتحانا شروع شد فعلا ولش کردم

تقریبا میشه گفت کامله ، فقط چاپ کارنامه و ریپورتش مونده که اونم ان شاءالله ماه بعد درستش می کنم

سلام خیلی خیلی ممنون از توجهت
من با چند تا از برنامه های خارجی کار کردم و تقریبا ضعف و قدرتشون رو بدست آوردم ، حتی امتحانای میانترم دانشگاه رو با یکی از همین برنامه ها گرفتم.
میشه بگی برنامه ای که نوشتی چطوره چه امکاناتی داره؟ سوالارو چطور طراحی میکنی؟سطح دسترسی کلاینتها موقه آزمون چقدره؟(ینی میتونن تو ویندوز بچرخن یا نه)
جوابهایی که اونا میدن رو سیستم سرور بصورت همزمان میبینه یا نه؟

بازم ممنون از توجهت خیلی لطف کردی منتظر پاسخت هستم

ashkan.comp
پنج شنبه 14 دی 1391, 13:49 عصر
هر جاش به مشکل برخوردی بپرس . فقط اینو بگم که من از SQL استفاده نکردم و میتونه یکی از ضعف های برنامم باشه . چون بلد نبودم . به جاشبرای شبکه کردنش از WINSOCK استفاده کردم

دوست عزیزم بنظر خودمم sql نمیخواد چون ما اطلاعاتی رو ذخیره نمی کنیم که بخوایم بصورت مداوم ازش استفاده کنیم

ببخشید منظورت از winsock همون سوکت نویسیه؟

واسه طراحی و ذخیره سوالا میشه متغییر از جنس ابزارهامون ایجاد کرد و این متغیر ها رو استفاده کرد

اگه خواستی من pdf یه برنامه رو دارم واست بزارمش ، نحوه کارکردش رو نگا کنی شاید به دردمون بخوره