PDA

View Full Version : سوال: اتصال به برنامه ای حاوی یک بانک اطلاعاتی روی سیستمی که اس کیو ال سرور روش نصب نیست امکان پذیره ؟

pooya1072
یک شنبه 10 دی 1391, 10:15 صبح
سلام
برنامه ای دارم شامل یک دیتابیس که از طریق Replication قراره اطلاعات رو سمت برنامه ای مشابه روی سیستمی دیگه ارسال کنه.آیا لازمه که روی هر دو سیستم برنامه SQL Server را نصب کنم یا ویژوال استدیو خودش اینکار را انجام میده ؟
سوالم رو روشن تر مطرح می کنم : همونطور که اکثر دوستان می دونن برای ارتباط با یک دیتابیس نیاز به کانکشن استرینگ داریم که این رشته حاوی اطلاعاتی مانند نام کامپیوتر مقصد - نام سرور - نام دیتابیس و ... است . حال اگر روی کامپیوتر مقصد برنامه اس کیو ال سرور نصب نباشه خب سروری هم وجود نداره که بخواهیم اسمش را توی کانکشن استرینگ قرار بدیم . سوال من اینه که آیا الزاما باید برنامه اس کیو ال سرور ( حالا هر ورژنی ) را روی سیستم مقصد نصب کنیم ؟ اگر جواب مثبته آیا برنامه ما در هنگام install شدن خودش می تونه عمل نصب اس کیو ال را انجام بده ؟ آیا دستورالعمل خاصی هست ؟

asghar2008
یک شنبه 10 دی 1391, 12:59 عصر
سوال من اینه که آیا الزاما باید برنامه اس کیو ال سرور ( حالا هر ورژنی ) را روی سیستم مقصد نصب کنیم ؟ اگر جواب مثبته آیا برنامه ما در هنگام install شدن خودش می تونه عمل نصب اس کیو ال را انجام بده ؟ آیا دستورالعمل خاصی هست ؟

با سلام

من قبلا یه برنامه کوچلو واسه دوستام نوشته بودم که تو اون برنامه از SQl server Express استفاده کرده بودم بعد از Setup سازی برنامه رو تحویل دادم بعد از نصب برنامه ، نرم افزار از دیتابیس ایراد میگرفت که اونجا متوجه شدم باید حتما Sql Server Express رو تو کامپیوتر مقصد نصب کنم.بعد نصب Sql برنامه بدرستی کار کرد!!!!!!!!!!

تو کامپیوتر مقصد حداقل باید درایور SQL نصب باشه.

آیا برنامه ما در هنگام install شدن خودش می تونه عمل نصب اس کیو ال را انجام بده ؟ بله ، شما موقع Setup سازی در VS میتونید نرم افزار مورد نیاز بررنامه مثل Crystal report و SQl server Express و... مشخص کنید وبه طور خودکار به Setup تون اضافه بشه . وموقع نصب در کامپیوتر مقصددرایور های مورد نیاز رو در سیستم چک میکنه که آیا وجود دارند یا باید نصب بشن. اگه نصب باشن که هیچ !! اما نصب نباشن برنامه خودش اونارو نصب میکنه.

pooya1072
یک شنبه 10 دی 1391, 22:51 عصر
با تشکر از شما دوست عزیز....
نام سرور در کانکشن استرینگ رو باید همون SQLExpress انتخاب کنم ؟
" نام سرور " قبل از نصب اس کیو ال اکسپرس قابل تغییره یا بعد از نصب اس کیو ال سرور هم میشه اونو تغییر داد؟ یا فرقی نداره؟ هم قبل و هم بعد از نصب میشه اونو تغییر داد؟

asghar2008
دوشنبه 11 دی 1391, 00:47 صبح
قبل از اینکه برنامه Setup رو بسازید باید کانکشن استرینگ رو به SQLExpress تغییر بدین.البته اگه کانکشن استرینگ رو با خود برنامه مدیریت کرده باشین میشه بعد از نصب برنامه هم تغییر داد.

یه برنامه هم در این موضوع بود.تو همین سایت بود Search کن!!!