PDA

View Full Version : سوال: طراحی یک سیستم مدیریت محتوا مانند جوملا ، ورد پرس

mehdi sadri
یک شنبه 10 دی 1391, 18:35 عصر
با عرض سلام و خسته نباشید به دوستان عزیز من خیلی دوست دارم یک سیستم مدیریت محتوا مانند جوملا یا ورد پرس را خودم طراحی کنم میخواستم چطوری این کار امکان پذیر می باشد رشته خودم ام هم نرم افزار است لطفا مرا راهنمای کنید یا کتابی که وجود دارد راهنمایی کنیید ممنون از شما دوستان عزیر با تشکر

colors
یک شنبه 10 دی 1391, 18:50 عصر
با عرض سلام و خسته نباشید به دوستان عزیز من خیلی دوست دارم یک سیستم مدیریت محتوا مانند جوملا یا ورد پرس را خودم طراحی کنم میخواستم چطوری این کار امکان پذیر می باشد رشته خودم ام هم نرم افزار است لطفا مرا راهنمای کنید یا کتابی که وجود دارد راهنمایی کنیید ممنون از شما دوستان عزیر با تشکر

سلام

دوست عزیز اولا بگید زمینه تخصص شما چیه؟
معمولا ساخت یک سیستم مدیریت محتوای مناسب، کار هرکسی نیست و معمولا برای یه نفر وقت تلف کردنه. حتی امروزه با وجود سیستمهای مثل وردپرس که سالها تیمها و افراد مختلف از سراسر دنیا روش کار کردن و توسعه داده شده اما بازم مشکلات و باگهای درش وجود داره. مخصوصا امنیت و سرعت یک سیستم مهمترین خصیصه های اونه که به راحتی نمیشه بهش دست پیداکرد. حداقلش اینه که فقط یه نفر متخصص امنیت و الگوریتم نیازه.

اگه در نظر بگیریم که میخواید یه سیستم شخصی بنویسید، حداقل باید تو چند زمینه و زبان تخصص داشته باشین.
1 : توانایی تحلیل و بررسی سیستم
2 : جمع آوری نیازمندیها
3 : کد زنی
4 : تست
5 : توسعه

و به زبانهای x)html - css - javascript or jquery - php - sql مسلط باشین.
معمولا چون ساخت یه سیستم مدیریت محتوا برای اینکه پروسه طولانی و حساسه نیازمنده اینه که به خوبی تحلیل و بررسی بشه و بعد شروع به نوشتنش کردن.

mehdi sadri
یک شنبه 10 دی 1391, 19:28 عصر
سلام دوست عزیز خوب من رشته ام مهندسی نرم افزار سال دوم میخواستم ببنیم کتابی چیزی هست بتونم ازش یاد بگیرم بتونم درست کنم؟

colors
یک شنبه 10 دی 1391, 22:59 عصر
سلام دوست عزیز خوب من رشته ام مهندسی نرم افزار سال دوم میخواستم ببنیم کتابی چیزی هست بتونم ازش یاد بگیرم بتونم درست کنم؟

کتابی نداره! شما باید اون زبانهای که گفتم رو خوب مسلط بشید و اون وقت میتونید یه cms بنویسید