PDA

View Full Version : مبتدی: راهنمایی در مورد کد نویسی

mortezasar
یک شنبه 10 دی 1391, 22:58 عصر
سلام دوستان من برنامه نویسی با سی شارپ رو یاد دارم اما یک سوال واسم پیش اومده آیا اگه در asp.net از کدهای سی شارپ استفاده کنیم سرعت برنامه کم میشه در اینترنت یا نه ؟
و دوم اینکه آیا میشه تمام یک برنامه تحت وب با asp رو کامل با کدهای سی شارپ نوشت و از کدهای php و ... استفاده نکرد
لطفا راهنمایی کنید
ممنون

Alfred188
دوشنبه 11 دی 1391, 09:49 صبح
درود،
_ برای چی سرعتش کم بشه؟
_پیشنهاد می کنم راجع به برنامه نویسی تحت وب مطالعه کنید. asp.net یه چیزیه و php یه چیزه دیگه، درسته که هر دوتا برای برنامه نویسی وب استفاده می شن ولی با هم فرق دارن
موفق باشید

sanay_esh
دوشنبه 11 دی 1391, 11:51 صبح
با سلام خدمت شما

با توجه به اینکه بهترین زبان برنامه نویسی به نظر بنده C# هست و قدرت آن در ASP.NET کاملا مشهود است شما تمامی کارهای ممکن و غیر ممکن در هر زبان دیگری را با این زبان میتوانید پیاده سازی کنید

از طرفی غیر قابل مقایسه با زبان php است ( البته بنده با هر دو زبان کار میکنم و میدانم Php هم یک زبان برنامه نویسی خوبی است - لطفا php کارهای عزیز موضع نگیرند )

در زبان php شما نمیتوانید برنامه های توزیع شده یا همان multi treading را بنویسید ( یکی از معایب php )

اما باید به قدرت پردازش سریع php اقرار کرد چون یک زبان بسیار ساده و روانی است و یک زبان اسکریپتی است و در تمامی سیستم عاملهای موجود سازگاری خودش را نشان داده است ( از همه مهمتر open source است )

با این حال بستگی داره شما از برنامه ، نرم افزار ، سایت و هر چیزی که میخواهید برنامه نویسی کنید چه انتظاری داشته باشید ؟

هر زبان برای خودش میدانی دارد برای جولان دادن ....

بنده هیچ کدام را ارجح تر از یکی نمیدانم ولی میدانم که برنامه نویسی با C# خیلی حال میده !!!!

mortezasar
سه شنبه 12 دی 1391, 19:49 عصر
دوستان ممنون که راهنمایی کردید مفید بود .:تشویق:
اگه جزوه آموزشی و یا فیلم و . . . هر فایل آموزشی دارید واسم بذارید اگه در باره طراحی صفحه ی برنامه باشه بهتر در مورد چیدمان دکمه ها و قرار دادن اونها در صفحه با تشکر