PDA

View Full Version : سوال: كد نويسي در فرم

amiralex
دوشنبه 11 دی 1391, 08:45 صبح
سلام به همه دوستان

يه سوالي دارم

فرض كنيد يه فرم در وي بي داريم. آيا ميشه مثلا با قراردادن يك تكست باكس يا چيزي شبيه اون در فرم بشه كد نويسي رو در اون تكست باكس انجام داد؟

به عبارتي كاربر بتونه به بخشي از كدهاي برنامه در وي بي دسترسي داشته باشه و ويرايش كنه

همچين چيزي امكانش هست؟

اينو براي يه برنامه حقوق ميخوام كه مثلا يه كاربر بتونه با تغيير كدها بعضي آيتم ها رو كه مشمول ماليات يا غير ماليات هستند و يا هر چيز ديگه ايي رو تعيين كنه كه در محاسبه بياد يا نه

ممنون ميشم يه توضيحي بديد

SlowCode
دوشنبه 11 دی 1391, 08:53 صبح
سلام
کدها رو بعد از کامپایل نمیشه تغییر داد.
برای این کار باید برنامه رو طوری طراحی کنی که این قابلیت رو داشته باشه.
مثلا اون آیتم ها رو توی دیتابیس ذخیره کن و یه قسمتی بزار واسه اضافه کردن یا حذف اون موارد بعد توی برنامه هم اون مورد ها رو بخون و اعمال کن.
نمیدونم فهمیدی یا نه. ولی اگه نفهمیدی منظورت رو بیشتر توضیح بده تا ساده تر توضیح بدیم.

amiralex
دوشنبه 11 دی 1391, 09:22 صبح
ممنونم از پاسختون
ولي راستش زياد متوجه منظورتون نشدم

خودم يه فكري دارم كه از همون روشي كه براي تعيين سطح دسترسي استفاده كردم در اين حالتم استفاده كنم يعني اگه يك آيتم رو با عدد يك بود اون مشمول مالياته و اگر صفر بود غيرمشمول

درسته اين روش؟

يه سوال ديگه هم دارم
آيا ميشه در يك جدول اكسس از طريق فرم وي بي يك فيلد جديد درست كرد و از اون استفاده كرد؟

ashkan1234
دوشنبه 11 دی 1391, 13:33 عصر
سلام!
میتونی یک چک باکس بزاری بگی اگه چک خورد محاسبات رو انجام بده!در غیر این صورت محاسبات رو صفر قرار بده!
یا دوتا رادیو باکس بزاری بگی اگه اولی انتخاب شد،محاسبات رئ انجام بده!اگه دومی انتخاب شد صفر!
کار راحتیه!
فقط نیاز به چک باکس یا رادیوباکس داری+یک دستور if