PDA

View Full Version : سوال: استفاده از دیتابیس sql Express در یک پروژه آیا ممکن هست به محدودیت بر بخورم؟

samadblaj
دوشنبه 11 دی 1391, 13:34 عصر
سلام دوستان ببخشید من دارم روی یک پروژه برای یک مدرسه تیز هوشان کار میکنم که کار برنامه ثبت اطلاعات دانش اموزان ، تحصیلی ، خانوادگی ، آموزشی هستش...

بانک این کار رو با sql Express طراحی کردم الان میترسم که بعد از مدتی دچار سر ریز شدن بشم؟
میشه اطلاعات جامعی در رابطه با sql Express برام قرار بدید؟ :ناراحت:

swallow.pa
سه شنبه 12 دی 1391, 11:24 صبح
اطلاعاتت رو بررسي كن اگه اكسپرس 2008 باشه حجم ديتابيس بالاتر از 10 گيگ نمي تونه بره و اگه 2012 باشه حجم ديتابيس تا 40 گيگ نيست
ولي اگه نرم افزارت رو روي سرور نصب مي كني بهتر نسخه انترپرايس يا دولوپر بستگي به سيستم عاملت اونو انتخاب كن

فرید نجفلو
سه شنبه 12 دی 1391, 12:12 عصر
سلام
اول یه اصلاحیه بزنم رو جواب دوستمون swallow.pa (http://barnamenevis.org/member.php?243187-swallow.pa)
محدودیت نسخه اکسپرس 2008به اینصورته:
2005 >> 2 گیگ
2008 >> 4 گیگ
2008 نسخه R2 >> 10 گیگ
2012 >> 40 گیگ
نسخه 2012 هم رو ویندز ویستا به پایین اجرا نمیشه (بیشتر روی حرفم با XP هست)

دوست عزیز اگه شما می تونید از همون اول نسخه های بالاتر استفاده کنید یا اگه مایلید اول از اکسپرس استفاده کنید باز هم مشکلی نیست ، بعدا اگه اندازه دیتابیس از حد مجاز رد شد می تونید SQL Server رو با یه نسخع بالاتز Upgrad کنید و برنامه تون به کارش ادامه می ده با همون دیتابیس قبلی

در کل نسخه های اکسپرس تو این موارد محدود هستن:
حجم دیتابیس
محدودیت در استفاده CPU از نظر تعداد (یک CPU فیزیکی)
محدویدیت در استفاده از رم
نبود سرویس های اضافی (Replection ,Reporting , ...)

------------------------------------------------------------------
در ضمن اگه خواستید واسه خودتون هم از اکسپرس استفاده کنید بهتره ابزار گرافیکی رو هم استفاده کنید (بسته به نسخه خودتون جستجو دانلود کنید)
جستجو : SQL Server Management Studio Express

samadblaj
سه شنبه 12 دی 1391, 14:56 عصر
اطلاعاتت رو بررسي كن اگه اكسپرس 2008 باشه حجم ديتابيس بالاتر از 10 گيگ نمي تونه بره و اگه 2012 باشه حجم ديتابيس تا 40 گيگ نيست
ولي اگه نرم افزارت رو روي سرور نصب مي كني بهتر نسخه انترپرايس يا دولوپر بستگي به سيستم عاملت اونو انتخاب كن
سلام ؛ ممنونم دوست خوبم... بانک روی هاست کار خواهد کرد....

سلام
اول یه اصلاحیه بزنم رو جواب دوستمون swallow.pa
محدودیت نسخه اکسپرس 2008به اینصورته:
2005 >> 2 گیگ
2008 >> 4 گیگ
2008 نسخه R2 >> 10 گیگ
2012 >> 40 گیگ
نسخه 2012 هم رو ویندز ویستا به پایین اجرا نمیشه (بیشتر روی حرفم با XP هست)

دوست عزیز اگه شما می تونید از همون اول نسخه های بالاتر استفاده کنید یا اگه مایلید اول از اکسپرس استفاده کنید باز هم مشکلی نیست ، بعدا اگه اندازه دیتابیس از حد مجاز رد شد می تونید SQL Server رو با یه نسخع بالاتز Upgrad کنید و برنامه تون به کارش ادامه می ده با همون دیتابیس قبلی

در کل نسخه های اکسپرس تو این موارد محدود هستن:
حجم دیتابیس
محدودیت در استفاده CPU از نظر تعداد (یک CPU فیزیکی)
محدویدیت در استفاده از رم
نبود سرویس های اضافی (Replection ,Reporting , ...)

سلام ؛ دوست عزیز از شما هم ممنونم بابت توضیحات کاملتون از نسخه 2008 استفاده کرده ام که با این حجم بسیار مناسب خواهد بود...
حجم کاری من از 1 هم تا چند سال بالا نخواه رفت و خوبه که میشه upgrad دادبه نسخه بالاتر...

لطفا اگه زحمتی نیست لینک این اطلاعات رو از مایکروسافت در اختیار دارید برام قرار بدید...

موفق باشید./

فرید نجفلو
سه شنبه 12 دی 1391, 15:36 عصر
در ویکی پدیا (http://fa.wikipedia.org/wiki/اس‌کیوال_Ø³Ø±ÙˆØ _مایکروسافت?match=e n#) بخوانید