PDA

View Full Version : چگونه بدون کامپایلر برنامه نویسی کنم

harani
دوشنبه 11 دی 1391, 21:14 عصر
سلام دوستان در حال حاضر من دسترسی به کامپایلر ندارم من میخوام با استفاده از نت پد و بدون کامپایلر کد سی شارپ بنویسیم میشه لطفاً راهنمایی کنم که چگونه باید درون نت پد کد رو وارد کنم و با چه پسوندی باید اونو ذخیره کنم و مهمترین نکته چگونه به فایل EXE ی آن میتونم دسترسی پیدا کنم ؟

با سپاس از همگی

sh.eng
دوشنبه 11 دی 1391, 21:21 عصر
سلام دوست عزیز
بدون دسترسی به .netframework این امکان وجود ندارد. به دلیل اینکه کدهای دات نت به زبان میانی تبدیل شده و سپس به زبان ماشین. پس بدون آن، چنین امکانی وجود ندارد.

plus
دوشنبه 11 دی 1391, 21:33 عصر
اینها رو بررسی کنید شاید بدرد خورد. http://ideone.com/ و https://compilr.com/.

barnamenevisjavan
سه شنبه 12 دی 1391, 11:06 صبح
میتونید کدهای سی شارپ رو بنویسید و با فرمت cs ذخیره کنید ولی امکان کامپایلش وجود نداره ولی اگر سی++ یا وی بی 6 باشه(زبان مستقل از فریمورک) میتونید با CMD ویندوز کامپایل و exe بگیرید

مهرداد صفا
سه شنبه 12 دی 1391, 15:16 عصر
سلام دوستان در حال حاضر من دسترسی به کامپایلر ندارم من میخوام با استفاده از نت پد و بدون کامپایلر کد سی شارپ بنویسیم میشه لطفاً راهنمایی کنم که چگونه باید درون نت پد کد رو وارد کنم و با چه پسوندی باید اونو ذخیره کنم و مهمترین نکته چگونه به فایل EXE ی آن میتونم دسترسی پیدا کنم ؟

با سپاس از همگی

سلام
بدون Compiler که امکان اجرا و خطایابی کدها وجود ندارد ولی اگر منظور برنامه نویسی بدون استفاده از visual studio باشد، در صورتی که .net روی سیستم نصب شده باشد کامپایلر C#‎ هم در سیستم وجود دارد.
اگر .net(نسخه 2 یا بالاتر) نصب شده مراحل زیر را دنبال کنید:
1- با Windows explorer وارد پوشه پروژه شده از منوی file>new>Text file یک فایل جدید با نام Program.cs (نام دلخواه) ایجاد کنید.
2- یک فایل هم به نام Compile.bat ایجاد کرده و دستورات زیر را در آن (با استفاده از notepad) بنویسید:

C:\Windows\Microsoft.NET\Framework\v4.0.30319\csc /target:winexe program.cs >result.txt
program.exe

توجه داشته باشید که آدرس فایل csc (کامپایلر C#‎) با توجه به درایو ویندوز و نسخه .net متغیر است.
3- کدهای زیر را در program.cs بنویسید و فایل را ذخیره کنید:

//in the name of god
//صل الله علی محمد و آله
using System;
using System.Collections.Generic;
using System.Linq;
using System.Windows.Forms;

namespace WindowsFormsApplication1
{
static class Program
{
[STAThread]
static void Main()
{
Application.Run(new Form1());
}
}
public class Form1:Form
{
public Form1()
{
this.Text="Testing...";
MessageBox.Show("hello world!");
}
}
}

4- جهت سهولت در کار یک کپی از فایل c:\windows\system32\cmd.exe را در پوشه پروژه قرار دهید.
5- cmd را باز کرده، فرمان compile را وارده کنید و نتیجه را ببینید!
اگر برنامه خطای زمان کامپایل داشته باشد میتوانید نتیجه را در فایل result.txt ببینید.

درصورتی که قصد نوشتن برنامه کنسول را دارید کلمه /target:winexe را از Compile.bat حذف کنید.

ak0100
سه شنبه 12 دی 1391, 15:27 عصر
سلام
اگه نميخواي از VS استفاده كني
ميتوني به روشي كه M.safa (http://barnamenevis.org/member.php?261217-M.safa) گفتند عمل كني
اگه اين كار رو هم بخاطر اينكه خيلي طولانيه نميخواي انجام بدي ميتوني از برنامه اي بنام AGIN C# Editor استفاده كني كه رايگان هم هست
من ازش تو آموزش برنامه هاي كوچيك استفاده كردم به دردم خورد