PDA

View Full Version : مبتدی: کمک به یه آماتور

_Tokhs_
سه شنبه 12 دی 1391, 01:24 صبح
سلام، من علاقهٔ زیادی داشتم که یک زبانِ برنامه نویسی تحتِ وب یاد بگیرم که یکی‌ از دوستان Php رو معرفی‌ کرد. به هر حال تو همین فروم داشتم آموزش مرحله به مرحله یاد می‌گرفتم که اولش از کد‌های Html شروع می‌شه، خلاصه به یکی‌ از دوستام که به این کار وارده گفتم که تا اینجا پیش رفتم و این حرفا. خندید و مسخرم کرد گفت اینا چیه؟ گفت اینا شعر و وره، برو یه قالب ساده دانلود کن یه کم باهاش ور برو و دستکاری کن هرچی‌ سوال داشتی از من بپرس خودت راه میوفتی! اصلا نا امید شدم! گفت اینجوری ۱۰ سال دیگه هم راه نمیفتی. سوال من از شما اینه که آیا واقعا الان همه میرن از سایت‌های خارجی‌ دزدی می‌کنن و کمی‌ تغییر میدن؟ اصلا به اینا می‌شه گفت برنامه نویس؟ حالا من چیکار کنم؟ به گفته این دوستمون گوش بدم یا از پایه شروع کنم؟

ببخشید اگه سرتون رو درد آوردم و سوالام خیلی‌ مبتدیانه بود.:قلب:

hidensoft
سه شنبه 12 دی 1391, 01:35 صبح
هه نه زیاد مبتدیانه هم نبود. من یادمه یه مدت باب شده بود می گفتن برنامه نویس های پی‌اچ‌پی هیچ کدوم خودشون کد نمی زنن فقط می شینن از این اسکریپتا دانلود می کنن :)). نه دوست عزیز اینطور نیست. همه اینطور نیستن. هرچند خیلی ها دارن اینکارا رو می کنن. حتی اسکریپت کسی رو می خرن به قیمت پایین تری میفروشن و از اینجور چیزا. اما نه اون دوستت که مسخرت کرده در واقع راه کج رو نشونت داده. لازم نیست قالب دانلود کنی. به مطالعه ادامه بده. HTML/CSS/JAVASCRIPT زبانهایی هستند که شما برای سمت کلاینت در وب به اونها نیاز دارید. لازم نیست همه رو با هم یاد بگیرید. به ترتیب HTML بعد CSS بعد JS یا همون JAVASCRIPT رو می تونید یاد بگیرید. این بر میگرده به بحث طراحی سمت کلاینت. سمت سرور شما فقط نیازدارید که PHP یادبگیرید. بعد ها یادگرفتن GNU/Linux می تونه کمک زیادی بکنه بهتون برای اینکه خودتون سرور بگیرید از shared هاست استفاده نکنید و و و و .
لپ کلام همینطور که پیشرفتی پیشبرو به حرف اینا هم گوش نده این دوستتم اگه تونستی ارشاد کن از این کارا نکنه :))

_Tokhs_
سه شنبه 12 دی 1391, 01:44 صبح
هه نه زیاد مبتدیانه هم نبود. من یادمه یه مدت باب شده بود می گفتن برنامه نویس های پی‌اچ‌پی هیچ کدوم خودشون کد نمی زنن فقط می شینن از این اسکریپتا دانلود می کنن :)). نه دوست عزیز اینطور نیست. همه اینطور نیستن. هرچند خیلی ها دارن اینکارا رو می کنن. حتی اسکریپت کسی رو می خرن به قیمت پایین تری میفروشن و از اینجور چیزا. اما نه اون دوستت که مسخرت کرده در واقع راه کج رو نشونت داده. لازم نیست قالب دانلود کنی. به مطالعه ادامه بده. HTML/CSS/JAVASCRIPT زبانهایی هستند که شما برای سمت کلاینت در وب به اونها نیاز دارید. لازم نیست همه رو با هم یاد بگیرید. به ترتیب HTML بعد CSS بعد JS یا همون JAVASCRIPT رو می تونید یاد بگیرید. این بر میگرده به بحث طراحی سمت کلاینت. سمت سرور شما فقط نیازدارید که PHP یادبگیرید. بعد ها یادگرفتن GNU/Linux می تونه کمک زیادی بکنه بهتون برای اینکه خودتون سرور بگیرید از shared هاست استفاده نکنید و و و و .
لپ کلام همینطور که پیشرفتی پیشبرو به حرف اینا هم گوش نده این دوستتم اگه تونستی ارشاد کن از این کارا نکنه :))

مرسی‌ از کمکت، حالا به نظر شما اگه برم کلاس‌های آموزشی چطوره؟ یا کتاب یا ویدیو؟ من در حال حاضر دارم از این لینک آموزش میبینم :http://barnamenevis.org/showthread.php?269194-%D8%A2%D9%85%D9%88%D8%B2%D8%B4-%D9%85%D8%B1%D8%AD%D9%84%D9%87-%D8%A8%D9%87-%D9%85%D8%B1%D8%AD%D9%84%D9%87-PHP-%D8%A7%D8%B2-%D9%BE%D8%A7%D9%8A%D9%87-%D8%A8%D8%A7-%D9%85%D8%AB%D8%A7%D9%84

hidensoft
سه شنبه 12 دی 1391, 01:46 صبح

_Tokhs_
سه شنبه 12 دی 1391, 01:50 صبح
البته مثل اینکه من دارم راه رو اشتباه میرم! اینPhp الان خیلی‌ زود برای من پس، درسته؟

اول Html بعد Cssبعد Php؟

hidensoft
سه شنبه 12 دی 1391, 01:51 صبح
آموزشگاهها معمولا چیزی بیشتر از یه برنامه نویسی نرمال به شما یاد نمی دن. اکثر اساتیدشون همین مهندسای خودمونن که کار گیرشون نمیومده رفتن مدرس شدن. اساتید حرفه ای خیلی کم گیرمیان توی آموزشگاه ها اگر کسی رو میشناسید چرا که نه خیلی هم می تونه کمک کنه اگر نه به نظر وقت و پول رو به فنا میدید :دی البته اینا نظر شخصی منه
کتاب ویدئو اسلاید شو هر چیزی که برای مطالعه پیدا کردی بخون. اون لینک هم فکر کنم کار مدیر همیجاست من هیچوقت مطالعه نکردم اما فکر می کنم می بایست آموزش خوبی باشه چون مثل اینکه یه سری از دوستان خوندند و راضی بودند.
امیدوارم زبان انگلیسیت خوب باشه چون اگر اینطور باشه یه نکته مثبت و خیلی مفیده. مقالات انگلیسی رو دنبال کن. سایت هایی که مطالب آموزشی می زارن و و و و.

یادگیری CSS ضروری نیست. بستگی به هدف شما داره. اگر به دنبال این هستید که طراح وب باشید HTML/CSS خیلی مهم هستند و باید حتما روی اینها تمرکز کنید.
اگه می خواهید برنامه نویس وب باشید داشتن اطلاعات اولیه از HTML در این حد که <br> فرقش با <hr> چیه ، <body> <head> <div> <table> چی کار می کنن و کجا باید ازشون استفاده کرد کافیه.

lordofphp
سه شنبه 12 دی 1391, 10:01 صبح
سلام
خوب هستین؟
ببینید در ابتدا html وسپس css بعد javascript و بعد php
برای پی اچ پی آموزش مرحله به مرحله من یکمش دیدم خوبه پیش برید دوم اینکه تحت تاثیر حرف های هر فردی قرار نگیرید
از ذهنیت و هوش خودتون استفاده کنید یا از نظرات افراد واقعا مدرس و استاد استفاده کنید
برای پی اچ پی هم زمان با آموزش پی اچ پی کار کنید
تمام تمرکزتون روی کدنویسی باشه سعی کنید روزی برای شروع 3 ساعت کد بنویسید! مقاله های پی اچ پی هم بخونید(از نظر من نیاز نیست همش حفظ کنید! بخونید و در ذهنتون گفته هاشو تحلیل کنید)
ببینید برنامه نویسی تنها کدنویسی نیست بله ظاهرش کدنویسیه اما اصلش منطقه ! پس شما زمانی میتونید برنامه نویسی درک کنید که قوه ی منطقتون قوی کنید
ان شاء الله با توکل بر خدا موفق میشید
درپناه وراه حق پیروز و پایدار باشید
یاعلی

_Tokhs_
سه شنبه 12 دی 1391, 11:05 صبح
آموزشگاهها معمولا چیزی بیشتر از یه برنامه نویسی نرمال به شما یاد نمی دن. اکثر اساتیدشون همین مهندسای خودمونن که کار گیرشون نمیومده رفتن مدرس شدن. اساتید حرفه ای خیلی کم گیرمیان توی آموزشگاه ها اگر کسی رو میشناسید چرا که نه خیلی هم می تونه کمک کنه اگر نه به نظر وقت و پول رو به فنا میدید :دی البته اینا نظر شخصی منه
کتاب ویدئو اسلاید شو هر چیزی که برای مطالعه پیدا کردی بخون. اون لینک هم فکر کنم کار مدیر همیجاست من هیچوقت مطالعه نکردم اما فکر می کنم می بایست آموزش خوبی باشه چون مثل اینکه یه سری از دوستان خوندند و راضی بودند.
امیدوارم زبان انگلیسیت خوب باشه چون اگر اینطور باشه یه نکته مثبت و خیلی مفیده. مقالات انگلیسی رو دنبال کن. سایت هایی که مطالب آموزشی می زارن و و و و.

یادگیری CSS ضروری نیست. بستگی به هدف شما داره. اگر به دنبال این هستید که طراح وب باشید HTML/CSS خیلی مهم هستند و باید حتما روی اینها تمرکز کنید.
اگه می خواهید برنامه نویس وب باشید داشتن اطلاعات اولیه از HTML در این حد که <br> فرقش با <hr> چیه ، <body> <head> <div> <table> چی کار می کنن و کجا باید ازشون استفاده کرد کافیه.

طراحِ وب با برنامه نویسِ وب چه فرقی‌ داره؟ :لبخند: می‌شه یه مثال بزنی‌؟ شرمند انقدر سوال‌های ضایع میپرسما :خجالت:

_Tokhs_
سه شنبه 12 دی 1391, 11:13 صبح
سلام
خوب هستین؟
ببینید در ابتدا html وسپس css بعد javascript و بعد php
برای پی اچ پی آموزش مرحله به مرحله من یکمش دیدم خوبه پیش برید دوم اینکه تحت تاثیر حرف های هر فردی قرار نگیرید
از ذهنیت و هوش خودتون استفاده کنید یا از نظرات افراد واقعا مدرس و استاد استفاده کنید
برای پی اچ پی هم زمان با آموزش پی اچ پی کار کنید
تمام تمرکزتون روی کدنویسی باشه سعی کنید روزی برای شروع 3 ساعت کد بنویسید! مقاله های پی اچ پی هم بخونید(از نظر من نیاز نیست همش حفظ کنید! بخونید و در ذهنتون گفته هاشو تحلیل کنید)
ببینید برنامه نویسی تنها کدنویسی نیست بله ظاهرش کدنویسیه اما اصلش منطقه ! پس شما زمانی میتونید برنامه نویسی درک کنید که قوه ی منطقتون قوی کنید
ان شاء الله با توکل بر خدا موفق میشید
درپناه وراه حق پیروز و پایدار باشید
یاعلی

من هرچی‌ بیشتر می‌پرسم بیشتر گمراه میشم باور کن، الان من بعد از Html چی‌ باید بخونم؟ و بعدش چی‌؟

mojtaba.baghban
سه شنبه 12 دی 1391, 11:21 صبح
طراحِ وب با برنامه نویسِ وب چه فرقی‌ داره؟ می‌شه یه مثال بزنی‌؟ شرمند انقدر سوال‌های ضایع میپرسما
طراح وب کارش اینه که میاد قالب سایت رو واست آماده می‌کنه که واسه این کارش باید کار با نرم‌افزارهایی مثل photoshop یا gimp ... رو بلد باشه و html و css رو هم قورت داده باشه.
برنامه‌نویس وب لازمه با html و css آشنایی داشته باشه. هر چه بیشتر بهتر. کار اصلیش اینه که اون قالب با کدهایی که تو سمت سرور اجرا می‌شن بتونه با کاربر ارتباط برقرار کنه و همچنین بتونه با پایگاه داده نیز ارتباط برقرار کنه.
یه فروشگاه کتاب اینترنتی رو در نظر بگیرید طراح وب باید قالبش رو آماده کنه بعد برنامه نویس باید تو اون قالب با ارتباطی که با پایگاه داده داره مثلا کتابای موجود رو نشون بده. اگه کسی کتابی خرید تغییرات موجودی انبار رو تغییر بده و خیلی کارای دیگه.
امیدوارم متوجه شده باشین.

_Tokhs_
سه شنبه 12 دی 1391, 11:29 صبح
طراح وب کارش اینه که میاد قالب سایت رو واست آماده می‌کنه که واسه این کارش باید کار با نرم‌افزارهایی مثل photoshop یا gimp ... رو بلد باشه و html و css رو هم قورت داده باشه.
برنامه‌نویس وب لازمه با html و css آشنایی داشته باشه. هر چه بیشتر بهتر. کار اصلیش اینه که اون قالب با کدهایی که تو سمت سرور اجرا می‌شن بتونه با کاربر ارتباط برقرار کنه و همچنین بتونه با پایگاه داده نیز ارتباط برقرار کنه.
یه فروشگاه کتاب اینترنتی رو در نظر بگیرید طراح وب باید قالبش رو آماده کنه بعد برنامه نویس باید تو اون قالب با ارتباطی که با پایگاه داده داره مثلا کتابای موجود رو نشون بده. اگه کسی کتابی خرید تغییرات موجودی انبار رو تغییر بده و خیلی کارای دیگه.
امیدوارم متوجه شده باشین.

گرفتم چی‌ شد، حالا طراحِ وب بهتره یا برنامه نویسِ وب؟ به علاقه بستگی داره؟ الان شما‌ها اکثرا برنامه نویسِ وب هستید؟

mtchabok
سه شنبه 12 دی 1391, 11:42 صبح
سلام

من هرچی‌ بیشتر می‌پرسم بیشتر گمراه میشم باور کن، الان من بعد از Html چی‌ باید بخونم؟ و بعدش چی‌؟
شما همین الان میتونید برید سراغ php و تمرین کنید

گرفتم چی‌ شد، حالا طراحِ وب بهتره یا برنامه نویسِ وب؟ به علاقه بستگی داره؟ الان شما‌ها اکثرا برنامه نویسِ وب هستید؟
طراح وب باید دارای خلاقیت و ذوغ هنری بالایی داشته باشه که بتونه طراحی صفحات وب رو بدرستی انجام بده .
اما برنامه نویس وب می بایست قدرت تحلیل ، منطق بالایی داشته باشه که بتونه برنامه های تحت وب رو پیاده سازی کنه
حالا انتخاب با خودتون هس که کدوم رو انتخاب میکنید .

_Tokhs_
سه شنبه 12 دی 1391, 12:31 عصر
کسی‌ میتونه هر ۲ اینارو یاد بگیره؟ یعنی‌ هم خودش طراح باشه هم برنامه نویس؟

mojtaba.baghban
سه شنبه 12 دی 1391, 13:17 عصر
کسی‌ میتونه هر ۲ اینارو یاد بگیره؟ یعنی‌ هم خودش طراح باشه هم برنامه نویس؟
همونطور که دوست عزیزمون گفتند یکیش بیشتر هنری و دیگری بیشتر تحلیلی. میشه هر دو تا رو یاد گرفت ولی شاید با این کار بشیم همه‌کاره‌ی هیچ‌کاره.
هرچند از اونجا که تو ایران کار گروهی زیاد جا نیفتاده فکر کنم خیلی‌ها همه‌ی کارها رو خودشون انجام می‌دن. از طراحی پایگاه‌داده تا طراحی‌ وبسایت و برنامه‌نویسی وبسایت و امنیت وبسایت و ...