PDA

View Full Version : حرفه ای: نحوه cache کردن فایل های سایت

malloc
سه شنبه 12 دی 1391, 11:09 صبح
سلام دوستان.

این مطلب رو هم به جان خودم جستجو کردم اما چیزی پیدا نکردم (مشخصا همچین مطلبی هست اما خوب من پیدا نکردم):افسرده:

سوال اینه که من سایتمو تو یکی از سایتهای خارجی به آدرس زیر تست کردم .
http://tools.pingdom.com/
تو این سایت یه آماری بهم داد که خیلی شگفت زدم کرد. و اونم عکسه زیره :
97654
مفهوم این قضیه تا اونجایی که من فهمیدم اینه که من تو سایتم تعریف نکردم که فایل های من تو سیستم لوکال کاربر cache بشه.

ممنون میشم یکم توضیح بدید که چطوری فایلهامو اجازه cache شدن بهشون بدم.

اگه سوالو متوجه نشدید بگید بیشتر توضیح بدم.

لطفا کمکم کنید .:تشویق:

malloc
سه شنبه 12 دی 1391, 14:16 عصر
دوستان برنامه نویس کسی نیست بتونه جواب این سوال منو بده . لطفا واسم خیلی مهمه .

alihassanabadi
سه شنبه 12 دی 1391, 15:03 عصر
سلام
از CacheDependency استفاده کن
نمونه کش کردن فایل در آدرس زیر
http://www.dotnetcurry.com/ShowArticle.aspx?ID=331
Best Regards

malloc
سه شنبه 12 دی 1391, 21:36 عصر
دوست غزیز واقعا ممنونم لینک خوبی بود و استفاده کردم . اما خوب اون فقط یه فایلو کش میکرد . حالا من فکر کنم حدودا 40تا فایل دارم که میخوام کش کنمشون(تازه اکثرشون هم از نوع png هستند).یعنی 40 بار باید اون دستورات و بنویسم.؟!!!!!

هرکسی خودش تو پروژش تحت شرایط من استفاده کرده لطفا توضیح بده. ممنون میشم جواب بدید

na3er-faraji
چهارشنبه 13 دی 1391, 00:48 صبح
دوست عزیز تمام عکس ها , فایل های css و js در اولین بازدید کاربر از سایت شما کش میشه. این روش خیلی خوبی برای افزایش سرعت بارگذاری در سری های بعده. میشه بگید شما چرا نمیخاید catch بشه؟ برای فایل های css و js یک مشکلی هست که مثلا شما میاید این فایل ها رو تغیراتی توش میدید و اون ها رو دوباره آپلود میکنید اما چون قبلا catch شده بازم نمیاد دانلود کنه از رو سرور و از سیستم کاربر میخونه که برای رفع این مشکل باید اسم فایل هاتون رو بعد هر تغییرات عوض کنید. مثلا فایل css تون رو اینجوری نامگذاریکنی
style1.css
style2.css
style3.css

malloc
چهارشنبه 13 دی 1391, 01:02 صبح
دوست عزیز تمام عکس ها , فایل های css و js در اولین بازدید کاربر از سایت شما کش میشه. این روش خیلی خوبی برای افزایش سرعت بارگذاری در سری های بعده. میشه بگید شما چرا نمیخاید catch بشه؟ برای فایل های css و js یک مشکلی هست که مثلا شما میاید این فایل ها رو تغیراتی توش میدید و اون ها رو دوباره آپلود میکنید اما چون قبلا catch شده بازم نمیاد دانلود کنه از رو سرور و از سیستم کاربر میخونه که برای رفع این مشکل باید اسم فایل هاتون رو بعد هر تغییرات عوض کنید. مثلا فایل css تون رو اینجوری نامگذاریکنی
style1.css
style2.css
style3.css

دوست من ،من کجا گفتم نمیخوام . اتفاقا خوبشم میخوام . اما ا.ن لینکی که دوستمون معرفی کرده بود فقط یه قایل و کش میکرد . من میگم کسی روشی بلده که کلا هرچی فایل هست و کش کنه یا باید تک تک واسه هر فایل کد زیر و بزنیم
string fileContent = Cache["SampleFile"] as string; if (string.IsNullOrEmpty(fileContent))
{
using (StreamReader sr = File.OpenText(Server.MapPath("~/SampleFile.txt")))
{
fileContent = sr.ReadToEnd();
Cache.Insert("SampleFile", fileContent, new System.Web.Caching.CacheDependency(Server.MapPath("~/SampleFile.txt")));
}
}
TextBox1.Text = fileContent;

na3er-faraji
چهارشنبه 13 دی 1391, 01:42 صبح
معذرت میخام. من سوالتون رو اشتباه متوجه شدم. برای catch کردن نیاز به هیچ تنظیم خاصی نیست. مرورگر خودش تمامی عکس ها و فایل های سی اس اس و جاو اسکریپت رو به صورت اتوماتیک catch تو سیستم کاربر catch میکنه. افزونه فایرباگ رو روی فایرفاکس نصب کنید. مثلا سایت زیر رو ببینید. بعد از بار اول در سری دوم از فایل های catch شده استفاده میکنه. من هیچ تنظیم خاصی انجام ندادم.
www.navahi.com

malloc
چهارشنبه 13 دی 1391, 06:12 صبح
خوب آره داداشه گلم میدونم browser خودش کش میکنه . اما سایت زیر رو شما یه سر بزن .
http://tools.pingdom.com/
بعد مشابه عکس زیر عمل کن .
97739

میبینی که رتبه ای که به کش کردن فایل ها برای سایت من داده 29 از صد هست . عکس زیر رو هم نیگاه کن
97740
میبینی اون رتبه 29 خیلی تو امتیازی که سایت گرفته تاثیر گذاشته
پس حتما یه کدی هست که من باید بزنم یا تنظیماتی هست که باید انجام بدم تا اون عدد بیشتر بشه دیگه

na3er-faraji
چهارشنبه 13 دی 1391, 13:04 عصر
من فک نمیکنم اون عدد درست باشه. برای سایت خودم چک کردم 5 داد. در حالی که من تمام عکس هام و فایل هام catch میشه. شما با فایرباگ چک کن دوست من. به نظر من اون رتبه رو براساس معیارهای دیگه میده!

Nafas_pce72
چهارشنبه 13 دی 1391, 13:14 عصر
من هم با نظر آقای فرجی موافقم چون برا همین سایت( برنامه نویس) چک کردم عدد 4 رو داد، هرچند این سایت خیلی سرعتش بالاست و 100% هم فایلها رو کش میکنه