PDA

View Full Version : کمک در ساخت نرم فزار آموزش الکترونیکی

$ M 3 H R D A D $
سه شنبه 12 دی 1391, 15:20 عصر
سلام دوستان
من php کار هستم
c# کار نکردم و اصول اونو نمیدونم کلا
میخوام یک برنامه ساده بنویسم که به کمکتون نیاز دارم

من میخوام یک برنامه بنویسم که یک سایز استاندارد داشته باشه
مثلا سایز پنجره برنامه 800 در 600 یا 2 یا 3 حال قابل انتخاب باشه

این برنامه کلاینت و سروری هست

برنامه برای استفاده اکانت لازم داره

برنامه سرور میاد و وارد میشه با نام کاربری خودش

بدنه اصلی برنامه یک صفحه نقاشی هست که یک پنل کوپیکم یک گوشه راست یا چپش داره

تو کل محیط این پنجره 800 در 600 یا ... موشواره استاد تکون میخوره + درگ میکنه + دراپ میکنه + سلکت میکنه + دابل سکلکت میکنه
نهایتند بخواد جند بیت ناقابل قابل پیگیری تولید کنه

xy0|10|1
مقلا این رشته تولید میشه که میشه فهمید مقعیت پوزیشن x و y موس کجاست و درگ هست نیست و غیره...

این اطلاعات فرستاده میشه به سرور و تو بانک اطلاعاتی ذخیره میشه پشت پشت هم جوری که سرعت بالایی داشته باشه
و امنیت که مانیتور نشه با پروتکل http

همراه داده ها سند کی هم ارسال بشه _ کلید ها ترکیبی هم بره شیفت با ؟

یک تنظیمات هم داره این برنامه که موقع شروع تدریس میگه میخواد صدا داشته باشه یا نه
که اگه آره باشه یک بیت 1 هم میره مثلا
تو برنامه کلاینت همون موقعیت ها و رفتار هارو شبیه سازی کنه

یک برنامه دیدم که میتونیم با نصب اون تو ویندوز و موبایل تو گوشی ها لمسی کنترل موس و دست بگیریم

وب اینجوری میخوام با بالاترین سروعت و کمترین داده انتقالب یه کلاینت ها ( سرور یک بار میریزه تو بانک و کلاینت ها میگیرن ) تدریس کنم

و صدا و تصویر هم در صورت لزم بهش ارسال بشه

میشه راهنمایی کنید
من نمیخوام کسی نحام بده منظور بد نشه لطفا از توصیحات
من مبتدی هستم میخوام راهنمایی بشم از توصیح تا نمونه کد یا همکاری حتی !
ممنون از همتون

hakim22
سه شنبه 12 دی 1391, 15:28 عصر
خب شما C# گفتید و تحت وب گفتید و صحبت از ویدئو و آموزش شد و ... من فقط می تونم بگم که SilverLight میتونه کار شما رو راه بندازه .
میتوانید یک صفحه ی وب داشته باشید و یک گوشش با Silverlight کار کنه . مثل فلش ( در حقیقت معدل فلش در دنیای ویندوزی هستش و زبان مبناش میتونه CS یا VB باشه)

یک نمایش دهنده ویدئو ساختن خیلی ساده است و می توانید فیلمهای آموزشی اینکار رو از YouTube یا مجموعه ی آموزشی Lynda پیدا کنید.

$ M 3 H R D A D $
سه شنبه 12 دی 1391, 15:39 عصر
نمیخوام نمایش دهنده ویدئ بسازم دوست عزیز
نمیخوام وابستی به مرورگر باشه
میخوام dial up هم باهاش کار کنه شما میگید سلور لایت دانلود کنه رو IE ورژن 6 مثلا ؟
ممنون که ج دادید یکبار دیگه بخونید لطف می کنید و دوباره ح بدید مطمئنا با تجربه هستید و این کار هم ساده هست و می تونید کمک کنید به من ممنون

hakim22
سه شنبه 12 دی 1391, 16:24 عصر
اصولا وقتی سوال طولانی هست ما تا تهش رو نمیخونیم !

این نوع برنامه ها به تعداد زیادی ساخته شده اند و نسخه های رایگان هم دارند .

3 تا مشکل دارید.

اول ) ذخیره ی حرکات موس روی کاربر جاری
دوم ) ارسال اطلاعات به یک رایانه از طریق اینترنت (یا شبکه)
سوم) شبیه سازی حرکتهای موس در رایانه ی هدف

اگر همه ی حرکات موس قراره در پنجره ی جاری صورت بگیره که ذخیره ی حرکات موس سادست . اما در غیر این صورت چالش شما جدی میشه .(فرض می کنیم مورد اول کیس شماست)

برای اسال اطلاعات به صورت متنی می توانید از Socket Programming استفاده کنید و با استفاده از TCP یا UDP اطلاعات رو در غالب رشته ارسال کنید.
اصلا سخت نیست. برنامه ارسال 40 تا 50 خط میشه و برنامه ی دریافت هم همینقدر که این دو تا نرم افزار جدا میشوند ( یکی Server و یکی Client)

بعد شما برنامه ای میخواهید که رشته ی دریافتی رو تبدیل کنه به حرکتهای موس که این شاید دردسر داشته باشه ولی ممکنه .

برنامه نویسی Socket نیاز به IP دو طرف و پورت باز داره . که این مسئله نیازمند تنظیم کردن ویروس یاب ، Firewall و در صورت لزوم Port forwarding یا Proxy داره
تشخیص اینکه کدوم به کدومه نیاز به آشنایی دقیق شما با شبکه و پروتکل های TCP/IP داره و بنا به مورد فرق می کنه .

همه ی این کار ها رو میشه با #C انجام داد !

$ M 3 H R D A D $
سه شنبه 12 دی 1391, 16:41 عصر
توضیحات شما الان همسو با خواسته من : دی
خوب من میخوام رفتار ها و به صورت رشته بفرستم به سروری در اینترنت نه کامپیوتر ظرف و ظرف از اونور دانلود کنه

منم میخوام حرکات در پنجره جاری شبیه سازی بشه همین

اون برنامه هم که گفتید 40 50 خظمیشه اگه میشه نمونه کد یا لینکی چیزی بگید

خوب شاید کمی اطللاعات من این فکر و بساز تو افکارم : یک برنامه میخواد تو محیط یک پنجره x و غ و یگ رشته نهایتن تولید کنه و با یک وب سرویس بفرسته به بانک

یک برنامه هم که کلاینت هست میخواد یک سری اطلاعات دانلود کنه از یک وب سرویس و بده به برنمه ویندوزی و اون شبیه سازی کنه

دیگه پورت و فایروال و ینا نمادونم پرا لازمه ؟ توضیح لطفا
نمونه های آماده من ندیدم اگه میشه برام لین بزارید که دیگه شروع نکنم و اونا و توسعه بدم

hakim22
سه شنبه 12 دی 1391, 18:11 عصر
این نمونه کد برای برنامه نویسی شبکه :

http://www.codeproject.com/Articles/10649/An-Introduction-to-Socket-Programming-in-NET-using

البته کتابهای خوبی هم هست با عنوان Socket Programming for dot net که از تورنت دانلود کنید و سورسهای زیادی داره و انواع حالت رو مثال زده.

یعنی شما کل حرکات رو انجام میدهید و بعد در یک فایل Text ذخیره کنید.
اون فایل به سرور میره بعدا کاربر دانلود میکنه و دوباره میبینه !؟

اینجوری باشه میشه با ایمیل انجامش داد نیازی به برنامه نویسی شبکه و پورت نداره. میشه با pop3 به راحتی انجامش داد. (جستجو کنید)

و اگر یک هاست دارید که فایلها رو به اون منتقل کنید نیازی به برنامه نویسی شبکه ندارید. یک برنامه می خواهید که یک فایل رو از وب دانلود کنه .
خوبه این برنامه بتونه با FTP کار بکنه در اینجا برنامه نویسی با شبکه بر مبنای FTP نیاز دارید.

یا اگر قراره از SQL بیاره که باز هم چه بهتر !

$ M 3 H R D A D $
سه شنبه 12 دی 1391, 19:09 عصر
می تونم بپرسم اصلا منظور من از این برنامه و گرفتید ؟

hakim22
سه شنبه 12 دی 1391, 19:47 عصر
شما می خواهید زنده شبیه سازی کنید یا غیر مستقیم !؟
یعنی دو طرف باید آنلاین باشند یا نه ، یکی حرکت هارو ذخیره می کنه و دیگری بعدا باز و اجرا می کنه !؟

اطلاعات حرکات موس به صورت رشته در می آیند. حالا این رشته باید به یک روش به کاربری که آن سوی شبکه است منتقل شود.

چند راه وجود دارد :

1- انتقال مستقیم با Socket ها(زنده و همزمان ، مثل چت )
2- انتقال از هاست و دانلود فایل
3- انتقال با ایمیل
4- انتقال با استفاده از یک SQL Server

شما گرفتی منظور منو !!!؟

$ M 3 H R D A D $
سه شنبه 12 دی 1391, 22:15 عصر
اره منظورتون و گرفتم یا با روش یک یا دو یا 3 یا 4 : دی فرقی نداره
سرعت بهتر و مزایا بهتر
حال گرفتی منظوروووووو ؟ : دی ممنون که ج میدی دمت گرم
حالا بگو چیکار کنم فک کن خودت میخوای بنویسی این کارو کنی
دو ظرف آنلاین هستند آموزش آنلاین هست دیگه باید آنلاین باشند تو یک لحظه

$ M 3 H R D A D $
چهارشنبه 13 دی 1391, 20:28 عصر
کسی ادامه نمیده به راهنماییش ؟

$ M 3 H R D A D $
پنج شنبه 14 دی 1391, 21:39 عصر
توضیحات شما الان همسو با خواسته من : دی
خوب من میخوام رفتار ها و به صورت رشته بفرستم به سروری در اینترنت نه کامپیوتر ظرف و ظرف از اونور دانلود کنه

منم میخوام حرکات در پنجره جاری شبیه سازی بشه همین

اون برنامه هم که گفتید 40 50 خظمیشه اگه میشه نمونه کد یا لینکی چیزی بگید

خوب شاید کمی اطللاعات من این فکر و بساز تو افکارم : یک برنامه میخواد تو محیط یک پنجره x و غ و یگ رشته نهایتن تولید کنه و با یک وب سرویس بفرسته به بانک

یک برنامه هم که کلاینت هست میخواد یک سری اطلاعات دانلود کنه از یک وب سرویس و بده به برنمه ویندوزی و اون شبیه سازی کنه

دیگه پورت و فایروال و ینا نمادونم پرا لازمه ؟ توضیح لطفا
نمونه های آماده من ندیدم اگه میشه برام لین بزارید که دیگه شروع نکنم و اونا و توسعه بدم

دوست عزیز میشه لینک بدید برنامه هایی که هستند و و موجدن؟ میخوام اون ها و توسعه بدم ممنون میشم

$ M 3 H R D A D $
پنج شنبه 14 دی 1391, 21:39 عصر
خیلی این بخش ضعیفه واقعا ! متاسفم

$ M 3 H R D A D $
جمعه 15 دی 1391, 14:40 عصر
فک کنم فحش هم بدم کسی ج نده : دی

eshpilen
شنبه 30 دی 1391, 12:28 عصر
تو کل محیط این پنجره 800 در 600 یا ... موشواره استاد تکون میخوره + درگ میکنه + دراپ میکنه + سلکت میکنه + دابل سکلکت میکنهچی رو درگ میکنه؟ چی رو دراپ میکنه؟ توی این پنجره چیا هست چه کارهایی میشه انجام داد؟

بعد میگی صدا و ویدئو هم داشته باشه. ضروریه یعنی؟ نمیشه نداشته باشه؟

بعد میگی میخوای با دایالاپ هم کار کنه. عزیزم صدا و ویدئو و صفحهء آموزش همه با دایالاپ؟! :متفکر:
همون صفحهء آموزش به تنهایی با سرعت خوب با دایالاپ کار کنه خودش خیلیه.

درکل هم این برنامهء جالبیه چون چند حیطه ایه و کم هست و کم افرادی دانشش رو دارن. برای یادگیری مباحث پیشرفته و متنوع خیلی خوبه. ولی خب کار میبره. حوصله میخواد. زمان میبره (مگر کسی باشه که قبلا تجربهء کافی در همین موارد رو داشته باشه). سواد خوب نیاز داره. حالا امنیت و ایناش رو هم میگیم چیزی نداره یا بیخیال میشیم اصلا؛ چون اون خودش مبحثی میتونه بشه (بسته به برنامه و امکاناتش و میزان حفاظت امنیتی که نیاز داره) و کلی پیچیدگی و کار میتونه اضافه کنه.
ضمنا کلاینتش میخوای توی مرورگر باشه یا دسکتاپ هم میتونه باشه؟ چون فکر کنم نوع دسکتاپ شاید یجورایی مناسب تر باشه (از کدش هم بهتر میشه محافظت کرد که کسی دستکاری نکنه).

من خودم خیلی وقته توی فکر یه برنامهء Remote برای یکسری مانیتور/کنترل از راه دور هستم، اما وقتش نشده تاحالا. یه سر دارم هزار سودا. و شغل ثابت غیربرنامه نویسی (ولی مرتبط با رایانه). البته یک دلیل هم که چنین برنامه ای ننوشتم اینکه هنوز کاربرد جدی خاصی براش ندارم.

$ M 3 H R D A D $
شنبه 30 دی 1391, 12:38 عصر
این برنامه هم کلاینت اون که اینجا شاگرو نام داره و هم مدیر که استاد نام داره ویندوزی هستند
و سرور نگه دارنده داده ها یک هاست هست همین
یک برنامه ویندوزی که رزولیشن ثابت داره ( منظور طول و عرض فرم در برنامه c# هست )
هوب استاد موس و تکون میده
مشخص میشه که ایکس و ایگرگ موشواره در این فرم مثلا 1و3 هست
همین و میفرسته به سرور
و برنامه شاگرد هم هی این مقادیر و دانلود کیکنه و مشواره و هرجا که بوده میاره رو 3.1 نگه میداره
اگه استاد کلیک و نگه داشته باشه همون و تو شاگرد شبیه سازی میشه
تهش یک رشته 20 کاراکتری رد و بدل بشه
سرعت زیادی میخواد ؟
امنیت الان بحث ما نیست
واسه فیلم هم با توجه به سرعت خودش میتونه فعال کنه یا نکنه
مرحله اول اونم مورد بحص نیست

eshpilen
شنبه 30 دی 1391, 14:06 عصر
میگی ماوس رو اینور و اونور میکنه و کلیک رو نگه میداره، خب روی چه محتوایی؟
یعنی شما میخوای فقط از طریق حرکات ماوس آموزش بدی؟ :لبخند:

وقتی میگی دراگ و دراپ و اینها هزارتا احتمال هست.
مثلا استاد فایل خاصی رو از هارد خودش میندازه روی پنجره و اتفاق خاصی میفته؟

یا اینکه صفحهء شما فقط کارایی نقاشی کردن داره؟

$ M 3 H R D A D $
شنبه 30 دی 1391, 14:16 عصر
یک تولبار امکانات ساده هست
من دقیقا میخوام یک تخته وایت بورد تو کلاس و شبیه سازی کنم همین
حالا بتونه یک جا تکست وارد کنه هم خوبه
دقیقا نقاشی که گفتید

eshpilen
شنبه 30 دی 1391, 15:58 عصر
هووم خوبه.
زیادم سخت نیست.
البته بحث صوت و تصویر به کنار.

ولی زیادم دست کم نگیره اینطور پروژه ها رو.
چند حیطه ایه. بعد تست و ایناش هم ریزه کاری و دنگ و فنگ زیاد داره یوقتا.
یه چیزایی ممکنه پیش بیاد پیشبینی نشده.
راستی حتما با دات نت باشه؟
من توی فکر Qt رفتم. شاید چون یجورایی باهاش انس دارم. قبلا یخورده کار کردم و رفرنسش رو هم کامل خوندم.
احساس میکنم سی++ بهتره. این دات نت هم سرعتش کمه هم سنگینه و هم فریمورک حجیمی داره که کلی زمان میبره روی سیستم نصب بشه (و گاهی تقریبا به بن بست میخوره بخاطر محدودیت فضای درایو ویندوز یا پایین بودن نسخهء سرویس پک). من تجربهء خوبی نداشتم باهاش. البته شاید من چون هنوز ویندوز XP استفاده میکنم اینقدر بدبین هستم. سیستمم هم قوی نبود و هم ویژوال استودیو کند و سنگین بود و دمار از روزگار آدم درمیامد تا بالا بیاد و بعدش توی کار هم کند بود و هم کامپایل و اجرای برنامه های دات نت یک مقدار کند بود.
ولی خب یه مزیت دیگر Qt اینه که میشه راحت پورتش کرد به لینوکس.

راستی سمت سرور بنظر من با PHP.
روش ارتباط با سرور هم بنظرم باید Comet باشه که تاحد ممکن ریل تایم بشه.
P2P هم البته میشه پیاده کرد، ولی بنظرم خیلی پیچیده تر و حجیم تر میشه کار.
یعنی P2P رو فقط راه بندازی کلی کاره.
واسه شروع کار همون معماری کلاینت-سرور عاقلانه تره.

البته روی سرور اختصاصی اگر باشه نیازی نیست حتما PHP/HTTP باشه و میشه سوکت و برنامه مخصوص روی سرور هم کار کرد. ولی بنظرم این بازم کار رو پیچیده تر و بیشتر میکنه.
بنظر من توی اینطور کارها که آدم تجربه نداره باید اول از ساده ترین و در دسترس ترین روشها شروع کنه و بعدا که موفق شد و اطلاعات و تجربه پیدا کرد میتونه برحسب نیاز پیشرفته ترش کنه و امکاناتش رو افزایش بده.

حالا مثلا مایه چقدر میدی اگر یکی اینو درست کنه؟ بدون ارتباط صوتی و تصویری.

eshpilen
شنبه 30 دی 1391, 16:40 عصر
جون تو من انگیزه دار شدم دلیل بیشتری پیدا کردم برای اینکه بصورت تمرین و آزمایش هم که شده یکی از این پروژه ها درست کنم. البته این مورد رو نمیگما. کلا!

چون تا حالا چند مورد از اینطور پروژه ها و نیازها و تقاضا در این زمینه دیدم. اما بنظر میرسه کسی که بتونه انجام بده کمه. یجورایی خوراک خوره هایی مثل منه که رفتن همه چیز یاد گرفتن (و همه کاره هیچ کاره شدن :قهقهه:). چند حیطه ایه. سواد بالا میخواد. باید توی الگوریتم و ساختمان داده قوی باشی. علاقمندی و توانایی برنامه نویسی سطح پایین و ور رفتن با پروتکل مروتکل ها رو داشته باشی.
اینا همش جزو علاقمندی ها و تخصص های منه :لبخند:

الان بخوام مثلا وب سایت و برنامهء وب تجاری بنویسم همینطور اجق وجق (بدون شیء گرایی و الگوی طراحی استاندارد مثل MVC) مینویسم و برام هم سخته چون خیلی کم کار و تجربهء عملی داشتم و از طرفی اینکه آدم زیاد توی الگوریتم و ساختمان داده و منطق و امنیت قوی باشه کارش رو سخت تر میکنه چون یه کار ساده براش 10 برابر میشه!! (بخاطر نکات ظریف زیادی که به ذهنش میرسه و اینکه اینا رو میخواد در حد تخصصی کار کنه).

ولی خوبی اینطور کارها مثل اینی که مطرح کردی اینه که توش رقیب کمه و اجق وجق هم کد بنویسی ولی کار کنه کافیه و تازه کلی هم شاهکار کردی! چون اون موقع هست که سواد پنهانی که داری مشخص میشه و برتری خودش رو نشون میده. یعنی یه کاری که هرکسی نتونه انجام بده. ولی توی اون کارهای دیگه حالا زیر کار مثلا از نظر الگوریتم و منطق و امنیت هرچقدر هم که حرفه ای کار کرده باشی بازم دیگران میان یه چیزی درست میکنن ظاهرا مشابه یا حتی بهتر، گرچه این فقط در ظاهرش باشه، چون کسی تخصص کافی نداره و تفاوت زیر کار رو تشخیص نمیده، و بعدش تازه میان بخاطر کدنویسی بدون اصول طراحی سطح بالا هم کلی ازت عیب و ایراد میگیرن و حتی شاید کارت رو رد کنن!

$ M 3 H R D A D $
شنبه 30 دی 1391, 21:37 عصر
ببین این میتونه واسه هر برنامه نویسی یک روش آموزش ریموت باشه
میشه یک کلاس کنکور تک نفره باشه
میتونه صبط یک فیلم باشه :
حرکات و شبیه سازی نه و حرکات فیلم تو دیبی ذحیره بشه یا از فرم فیلم گرفته بشه

اونور آب کلاس ها هزینه زیادی دارند مثلا استادم میگفت زبان
به دلار میتونی درصدی از هر شاگرد و بگیری واسه خودت
میتونی اگه نرم خوبی شده باشه بابت هر اکانت درصدی از هزینه کلاس و بگیری
و مدیریت پرداخت ها و خودت به عهده بگیری
بازم بر عکس شما معتقد هستم کار سنگینی نداره
من از توضیجات و کلمه های سنگینی که گفتی زیاد حالیم نشد

الان کسی هست بهم بگه من یک رشته و مداوم 1 ثانیه یا کنتر بخوام به سرور بفرستم با چه کدی باید کار کنم ؟؟

eshpilen
شنبه 30 دی 1391, 22:54 عصر
بازم بر عکس شما معتقد هستم کار سنگینی نداره
من از توضیجات و کلمه های سنگینی که گفتی زیاد حالیم نشدچیزهایی میگیا.
ببخشیدا ولی وقتی خودت بلد نیستی و از دیگران کمک میخوای چطوری مطمئنی کار سنگینی نداره؟
البته منم مطمئن نیستم. چون تجربهء قبلی کافی ندارم در این زمینه. ولی میدونم که به حرف خیلی چیزهایی که میگی چیزی ندارن آسونه ولی در عمل میتونه مشکل بشه. بخصوص در اینطور موارد خاص تر و چند حیطه ای که کمتر کسی کار میکنه و منابعش هم خیلی کمتره. یعنی یه جایی گیر بکنی اونوقت کد آماده و کمک سریع و راحت و غیره خبری نیست که نیست! ضمنا دیباگ بعضی برنامه ها به طرز شگفت آوری دشوار میشه که قبلا فکرش رو نمیکردی. بعضی برنامه ها هم برای تست کامل نیاز به شرایط واقعی پیدا میکنن. یعنی مثلا چندتا PC و چندتا اتصال اینترنت مجزا. شاید بعضیا بگن با روشهای دیگه هم میشه (مثلا ماشین های مجازی)، ولی خب اون روشها هم خودشون دردسر دارن و ممکنه در مواردی نشه یا از نظر پرفورمنس و اینها بهینه نباشه و اذیت کنه.

اگر اونقدری آسون بود تاحالا یا خودت باید نوشته بودی یا کسی حالا با یه مبلغی برات کار میکرد.
البته گویا میخوای مجانی دربیاد؟ :لبخند:

$ M 3 H R D A D $
شنبه 30 دی 1391, 23:15 عصر
من مفت خور و مجانی استفاده کن نیستم دوست عزیز
من اینجا یا همکاری میخوام یا راهنمایی نه اجرای کامل
بله حق با شماست ممکنه کار سنگینی باشه
اما از دید من هرچه حجم اجرایی برنامه ای کم بشه ( طراحی ) و بیشتر کارها الگوریتمیک بشه و بحث کیفیت در قالب نحوه کد نویسی تمرکز بشه اون برنامه علاوه بر راحتی واژه لذت بخش بودن و هم به خودش میگیره
از این باب حرف زدم
در هر صورت دوستی تا حالا از همین بخش به من لطف داشت و همکاری می کنه ( نه مفت و مجانی )
نمیگم من ایده خارقالاده ای دادم
اما خوب من طرحی و بازگو کردم
کلی هم میتونه در حین کاربردی بودن پول ساز هم باشه
حالا بیان اینجا همکاری کنند عیبم میکنه ؟ باید واسه راهنمایی و معرفی پول بدم؟
نه به اون برگزاری کلاس و اموزش خصوصی کل php که گفتیم خوبه بابات اموزش ادم پول بگیره
نه به اینکه من فقط دارم زمینه سازی همکاری و فراهم میکنم میگید پول نمیدی و مجانی میخوای !
نگفتم به آقامون تختی رفتی :دی

$ M 3 H R D A D $
شنبه 30 دی 1391, 23:17 عصر
برادر اشپیلن شما اگه انحام میدی ما حاضر هستیم پول هم تقدیم کنیم بسم الله
من مشتریشو دارم پول خودم و در میارم صد برابر تو اینران سوئد عربستان
اگه شرح دادم لابد مشتریشم دارم

بیا دست از سرو کله زدن بردار و کمک کن به ما !
یبار گفتی جالب این طرح برا ت و مشتاقت کرده باز یهو میزنی تو خال ما !
ما که نفهمیدیم آخر تو کدوم وری هستی

zarifcomputer
شنبه 30 دی 1391, 23:53 عصر
سلام آقا مهرداد
کل بحث را مطالعه کردم.
من تجربه ساخت یک برنامه تحت شبکه محلی با سوکت پروگرمینگ را دارم
البته با دلفی نوشتمش خیلی وقت پیش. خیلی هم خوب کار میکرد . در حد ردو بدل کردن یک رشته بین دو آی پی
البته چیزی که شما دنبالش هستی تحت اینترنت هست
من فکر میکنم با دیتابیس SQL بهتر باشه . چون بابت فایر وال و پروکسی و سایر مشکلات درگیری های کمتری خواهی داشت . برای این کار شاید سرعت بیشتر با سوکت پروگرمینگ بهتر باشه ولی ممکنه تو هر کلاینتی به یک کانفیگ متفاوت برخورد کنی و در نهایت بدلیل تنوع شرایط کلاینت ها به نتیجه مطلوب نرسی
ولی اگه با دیتابیس پیش بری تقریبا اکثر کلاینت ها میتونند با سرور سازگار بشن.
اگه خواستی میتونیم بیشتر با هم در موردش صحبت کنیم

$ M 3 H R D A D $
یک شنبه 01 بهمن 1391, 00:10 صبح
بله ما که همیشه مشتاقیم از همکاری با شما
پیغام بدید تا ایشالا مرجله ای از این پروژه و به اجرا در بیاریم
مخصوصا شما که در بهینه سازی روش ها تجربه فراوانی دارید مخصوصا کوئری دادن ها