PDA

View Full Version : سوال: استفاده از حساب کاربری فعال یاهو در php

omid_student
سه شنبه 12 دی 1391, 15:43 عصر
بازم سلام به همگی
بچه ها چه طور میشه بفهمیم که کاربری که توی صفحه هست و آی دی هم فعال هست،با کد اطلاعات یا ورودش را بررسی کنیم دیگه ازش ایمیل نخواد

siavashsay
سه شنبه 12 دی 1391, 17:11 عصر
والله متوجه نشدیم منظورتون چیه !
یه خورده خوشگلتر توضیح بدید ممنون میشیم ! :)

parsboy
سه شنبه 12 دی 1391, 17:19 عصر
منظورتون چیه دوست عزیز؟!!!

omid_student
سه شنبه 12 دی 1391, 21:02 عصر
خوشگلتر میگم باشه
فرض کن کاربری میخواد عضو بشه،وقتی که وارد صفحه عضویت میشه میگه میخوای از سرویس های یاهو یا فیس بوک استفاده کنی؟
اگه آره که انتخاب میکنی و اگه فعال باشه خود به خود حساب براش فعال میشه مثل stackoverflow خوشگل جواب بده بینم چیکار میکنی

hidensoft
سه شنبه 12 دی 1391, 21:13 عصر
برای اینها API هست. باید از API های اونها استفاده کنید. به طور معمول اینجوریه که شما اول سایت رو ثبت می کنید بعد طبق دستوراتی که خودشون بهتون می دن اطلاعات مورد نیازتون رو از اکانت یاهو یا جیمیل یا فیسبوک طرف میگیرید و ادامه ماجرا.

shamsoft
سه شنبه 12 دی 1391, 21:15 عصر
به این روش لاگین OpenID (http://openid.net/get-an-openid/what-is-openid/) میگن. تو سایت OpenID لایبرری های (http://wiki.openid.net/w/page/12995176/Libraries) خوبی برای اکثر زبانهای رایج هست. واسه PHP هم چند تا هست که هر کدوم بخوای انتخاب میکنی و مثالش رو بررسی می کنی

siavashsay
سه شنبه 12 دی 1391, 21:43 عصر
آهان حالا شد سوال خوشگل !
همونطور که بقیه دوستان گفتن به این راه میگن استفاده از OpenID که اکثر سایتها مثل فیسبوک - گوگل - یاهو و ... میذارن ازون استفاده کنی !
البته از فیسبوک نمیشه استفاده کرد چون API KEY میخواد و فیسبوک API KEY رو به ایرانی ها نمیده !
اما 2 تا فایل ضمیمه کردم برای استفاده از گوگل !
من خودم از گوگل استفاده میکنم !
خیلی راحت متوجه میشی !
اینم جواب خوشگل :)

mohsen_31369
چهارشنبه 13 دی 1391, 16:34 عصر
با سلام،
از LightOpenId هم می تونی استفاده کنی. نسبت به openId ساده تره

omid_student
چهارشنبه 13 دی 1391, 16:39 عصر
خدایش دمدتون گرم بخدا خیلی آقایین
آرزوی موفقیت بچه ها
راستی یه لحظه وایسن!
میگم این xmlrpc فک کنم تقریبا با وب سرویس یکیه درسته ؟ اگه نیست میشه یه کم توضیح بدین؟

hidensoft
چهارشنبه 13 دی 1391, 16:44 عصر
xmlrpc یک پروتوکل هست که می تونه در یک وب‌سرویس هم مورد استفاده قرار بگیره. توضیحات بیشتر در مورد وب‌سرویس (http://barnamenevis.org/showthread.php?47079-%D9%88%D8%A8-%D8%B3%D8%B1%D9%88%DB%8C%D8%B3-Web-service-%D8%A7%D8%B2-%D8%A2%D8%BA%D8%A7%D8%B2-%D8%AA%D8%A7-%D9%BE%D8%A7%DB%8C%D8%A7%D9%86...)

omid_student
چهارشنبه 13 دی 1391, 16:48 عصر
دستت درد نکنه ولی در مورد وب سرویس میدونم
در واقع rpc یه پروتکل کوچیک یا مدل ساده از وب سرویسه درسته؟

hidensoft
چهارشنبه 13 دی 1391, 16:53 عصر
HTTP چیه ؟ یه پروتوکل. XML-RPC هم یه پروتوکل. SOAP چی ؟ باز هم یه پروتوکل دیگه.
شما می تونی از پروتوکل ها بسته به نیازتون و طراحی دلخواهتون در وب‌سرویس هایی که می سازید برای سرویس دادن استفاده کنید!

البته RPC یه پروتوکل نیست ! یه تکنیکه. توجه داشته باشیدکه XML-RPC با RPC تفاوت دارند.

آپدیت : بیشتردقت می کنم میبینم که RPC پروتوکل هست. XML-RPC یک نوع ازاین پروتوکل هستش. JSON-RPC نوع دیگه.

omid_student
چهارشنبه 13 دی 1391, 16:58 عصر
ممنون که راهنماییم کردی
میگم یه منبع خوب داری بگی من برم اینا رو یاد بگیرم ( البته nusoap رو بلدم )
اگه اون یکی ها بهتر از nusoap هستیه منبع بگو یاد بگیرم اگه هم نه که بیخیال عزیز

hidensoft
چهارشنبه 13 دی 1391, 17:01 عصر
یه دوستی داشتم اینجور وقتا میگفت : من که باشم که منبعی جز گوگل معرفی کنم!

omid_student
چهارشنبه 13 دی 1391, 17:07 عصر
اره راست میگی سوال احمقانه ای پرسیدم.ببخشید
ولی به خدا انقدر پشت اینترنت به دنبال این و اون گشتم اینو ترجمه کردم داغون شدم.این کامپیوتر مغزم رو چیزپیچ کرده.
من برای کسی که برام وقت میزاره خیلی احترام میذارم.از دور آرزوی موفقیت میکنم دوست من
خدافظ

hidensoft
چهارشنبه 13 دی 1391, 17:34 عصر
آره بعضی وقت ها پیش میاد. ولی خیلی مطلب زیاده. مثلا توی پیج ویکی‌پدبیا اکثرشون رو معرفی کرده. حالا بایدبری این اسم هارو در بیاری بعد در موردشون سرچ کنی ببینی چی به چیه. منبع تخصصی که به فقط به این موضوع پرداخته باشه سراغ ندارم والا.

omid_student
شنبه 07 بهمن 1391, 19:08 عصر
ایول دستت درد نکنه خیلی خوب بود
راستش آدرس یاهو رو هم پیدا کردم با ادرس گوگل جایگزین کردم درست شد
راهنماییت ممنون دوست من