PDA

View Full Version : مبتدی: تنظیم dev وسط صفحه بدون وابستگی به نوع مرورگر و رزولوشن

anahita6
سه شنبه 12 دی 1391, 18:56 عصر
سلام بچه ها
من سه تا dev دارم میخوام که یکی درست وسط صفحه بیفته و یک dev سمت چپ اش ویکی دیگه سمت راستش با فاصله مثلا10px قراربگیره و با عوض کردن رزولوشن وتغییر browser به هم نریزه.اگه میشه بگینcss اش چی میشه .من کاملا تازه کارم

gorywolf
سه شنبه 12 دی 1391, 19:50 عصر
سلام این سایت رو ببین شاید بدرد خورد
csseasy.com

tamafi6
سه شنبه 12 دی 1391, 23:13 عصر
سلام بچه ها
من سه تا dev دارم میخوام که یکی درست وسط صفحه بیفته و یک dev سمت چپ اش ویکی دیگه سمت راستش با فاصله مثلا10px قراربگیره و با عوض کردن رزولوشن وتغییر browser به هم نریزه.اگه میشه بگینcss اش چی میشه .من کاملا تازه کارم

ببینیدمایهdivاصلی داریم به عنوان والدوسهdivفرزندچونکه میخواهیم وابسته به والدباشن از
position:absolute;استفاده میکنیم نمونه

<div class="aa">
<div id="a">
</div>
<div id="b">
</div>
<div id="c">
</div>
</div>
که

.aa{
position:absolute;
width: 900px;
background: #a1a1a1;
height: 500px;
padding: 0 30px 0px 30px;
margin: 10px 30px;
}
والدهست برای اینکه ابتداوالدبارگزاری بشه کدرامثل این مینویسم ابتداوالد بعدفرزندان

.aa>#a, #b, #c
برای فرزندان جهت شناورشدن رامشخص میکنم
float:right; ازسمت راست شناوربشن

margin:50px 5px;ازسمت بالا50pxوازسمت راست 5pxازهم فاصله داشته باشن

.aa{
position:absolute;
width: 900px;
background: #a1a1a1;
height: 500px;
padding: 0 30px 0px 30px;
margin: 10px 30px;
}
.aa>#a, #b, #c{
float:right;
margin:50px 5px;
width: 200px;
height: 200px;
padding: 30px 40px 5px;
background: #fofofo;
background: rgba(0,0,0,0.06);
border-radius: 20px;
border: 1px solid rgba(0,0,0,0.1);
box-shadow: inset 0 2px 20px rgba(0,0,0,0.1);
}
برای همین قالب ثابت میمونه برای امتحان میتونی کدوالدراحذف کنی که باتغییراندازه صفحه مرورگرستونها به هم میریزه شمامیتونیدهمه فرزندان راثابت براشون رنگ وابعادتعریف کنی وبرای هرفرزند جداگانه خصوصیات وتغییرات دیگه بدی

caspianhero
چهارشنبه 13 دی 1391, 09:50 صبح
سلام: 2سئوال:1. ایا position دایو والد مگه نباید relative باشه!!! و سه عنصر فرزند absolute
چون اگه اینجوری نباشندبا عوض کردن رزولوشن وتغییر browser به هم می ریزند:تغییر اندازه 3 عنصر فرزند مگه نباید بر حسب دایو پدر باشد؟؟؟: absolute باشد نسبت به کل صفحه تغییر میکند
2.راستی قضیه سایت های واکنش گرا یا Responsive چیست؟؟ که مختص این کار هست؟؟

سپاس

tamafi6
چهارشنبه 13 دی 1391, 14:46 عصر
سلام: 2سئوال:1. ایا position دایو والد مگه نباید relative باشه!!! و سه عنصر فرزند absolute
چون اگه اینجوری نباشندبا عوض کردن رزولوشن وتغییر browser به هم می ریزند:تغییر اندازه 3 عنصر فرزند مگه نباید بر حسب دایو پدر باشد؟؟؟: absolute باشد نسبت به کل صفحه تغییر میکند
2.راستی قضیه سایت های واکنش گرا یا Responsive چیست؟؟ که مختص این کار هست؟؟

سپاس

positionبرای هرجایی استفاده نمیشه هرگاه برای فرزندان والدتعریف کنی فرزندان مجبورندازوالدتبعیت کنن که اصلااحتیاجی به positionنیست اگربرای فرزندان والد تعریف نکنی شناورمیشن که باتغییراندازه نظم خودشون راازدست میدن ولی اگردارای والد باشن داخل محدوده والد شناورمیشن شمااگربه والدابعادندی بازشناورمیشن وبه هم میخورن ولی حالابرای والداندازه تعریف کن

width: 550px;
height: 150px;

فرزندان تبعیت میکنن وازاندازه بیرون نمیرن اگه ابعاد راهم کم کنی بازداخل دایوپدرخارج نمیشن اشتباه نکن اگربه فرزندان absoluteبدی همه میافتن روهم که باید به صورت تکی براشون اندازه تعریف کنی .
درموردسوال دوم سایتهایی هستن که باتغییردادن اندازه نظم خودشون راازدست نمیدن مثل این که ابعادهمه صفحه کوچیک بشه اگه ازموبایل نگاه به صفحات بیاندازی مثل زمانیه که با مانیتور سایت راببینی که html5وcss3این امکان رامیده که چنین سایتی طراحی کنی

caspianhero
چهارشنبه 13 دی 1391, 15:50 عصر
متشکر: ولی من توی این سایت دیده بودم که اینجوری نوشته بود!!
http://www.forum.jdaneshju.com/thread812.html#post1939