PDA

View Full Version : چجوری دیدن لینکها رو فقط برا کاربرای عضو فعال کنم؟؟؟؟؟

Nafas_pce72
سه شنبه 12 دی 1391, 23:41 عصر
سلام دوستان من میخوام تو سایتم کاری کنم که لینک ها و هر کدی که تو تاپیک ها نوشته میشه فقط کاربرای عضو شده بتونن ببینن و برا کاربرایی که عضو نیستن یه متن نشون بده مثلا به جای لینکا بنویسه " فقط کاربران عضو شده قادر به دیدن لینک ها هستند"
چطور اینکارو کنم؟؟؟ کسی کدشو میدونه؟؟؟؟؟

actros
چهارشنبه 13 دی 1391, 00:38 صبح
این روش به ذهنم میرسه :
تو جدول دانلود یه ستون bit بذار.اگه true باشه همه میتونن دان کنن.اگه false باشه بفرستتش صفحه login
اسم ستون bit من اینجا barahame است.ستون آدرس هم DUrl

<a href='<%# myHref(Eval("BaraHame"), Eval("Durl"))%>' >
<%# myName (Eval("BaraHame"))%></a>
این 2 تا تابع رو تو Code Behind وارد کن:
Protected Function myHref(isBaraHame As Object, Url As Object) As String
Dim baraHame As Boolean = CType(isBaraHame, Boolean)
Dim myURL As String = CType(Url, String)
If baraHame Or User.Identity.IsAuthenticated Then
Return myURL
Else
Session("PreviousPage") = "Download.aspx"
Return "login.aspx"
End If
End Function
Protected Function myName(isBaraHame As Object) As String
Dim baraHame As Boolean = CType(isBaraHame, Boolean)
If baraHame Or User.Identity.IsAuthenticated Then
Return "دانلود مطلب"
Else
Return "برای دانلود ثبت نام فرمائید"
End If
End Function
این چند خطم تو Code Behind صفحه لاگین بنویس:
If Session("PreviousPage") = "Download.aspx" Then
Session("PreviousPage") = ""
Response.Redirect("Download.aspx")
End If

تابع myName که مشخصه چی کار میکنه
تابع myHref اول نگاه می کنه ببینه طرف ثبت نام کرده اگه کرده بود یا اینکه لینک دانلود عمومی بود میتونه دان کنه. اگه لینک خصوصی باشه میفرستتش صفحه لاگین.
صفحه لاگین هم نگاه میکنه ببینه از کجا اومده میفرستتش همون صفحه.حالا چون Authenticated شده میتونه لینک دانلود رو ببینه

Nafas_pce72
چهارشنبه 13 دی 1391, 01:19 صبح
من جدول دانلود نذاشتم، ینی باید برا دانلود و آپلود کاربرا هم جداگانه جدول بذارم؟؟؟؟؟ یا میشه تو همون جدول Post اینکارو کرد؟؟؟؟؟
نکته دیگه اینکه من از کدایی که نوشتین چیزی سر در نیوردم:خجالت: من قراره با C# کدشو بنویسم ولی اینایی که شما نوشتین فک میکنم Vb باشه، میشه کد C# شو بذارین؟؟؟؟؟ و قسمت Code Behind هم پیدا نکردم که کجاست:لبخند:

na3er-faraji
چهارشنبه 13 دی 1391, 01:35 صبح
زمانی که داره فرمت ساخته میشه چک کن اگه کاربر لاگین کرده دکمه دانلود رو نشون بده والا مثلا یک لیبل رو نشون بده که روش نوشته شده لطفا برای دانلود وارد شوید. میتونید از خاصیت visible کنترل ها استفاده کنید

actros
چهارشنبه 13 دی 1391, 01:40 صبح
من جدول دانلود نذاشتم، ینی باید برا دانلود و آپلود کاربرا هم جداگانه جدول بذارم؟؟؟؟؟ یا میشه تو همون جدول Post اینکارو کرد؟؟؟؟؟

آدرس لینک هات تو کدوم جدوله؟ تو هر جدولی بود یه فیلد با نام دلخواه با Data Type نوع bit بذار

نکته دیگه اینکه من از کدایی که نوشتین چیزی سر در نیوردم:خجالت: من قراره با C#‎ کدشو بنویسم ولی اینایی که شما نوشتین فک میکنم Vb باشه، میشه کد C#‎ شو بذارین؟؟؟؟؟
فکر نکن مطمئن باش:دی از اینجا (http://www.developerfusion.com/tools/convert/vb-to-csharp/) تبدلش کن.

و قسمت Code Behind هم پیدا نکردم که کجاست:لبخند:
صفحه aspx ات رو انتخاب کن F7 رو بزن.صفحه ای که باز میشه Code Behind اون صفحه ست.بعضی از علما کلی فسفر سوزوندن پشت صحنه ترجمش کردن :دی

actros
چهارشنبه 13 دی 1391, 01:48 صبح
زمانی که داره فرمت ساخته میشه چک کن اگه کاربر لاگین کرده دکمه دانلود رو نشون بده والا مثلا یک لیبل رو نشون بده که روش نوشته شده لطفا برای دانلود وارد شوید. میتونید از خاصیت visible کنترل ها استفاده کنید

استفاده از این روش وقتی لینک دانلود تویک کنترل مثل GridViewe یا ListView یا ... باشه کمی سخته.اول باید اون کنترل رو پیدا کنی بعد تبدیلش کنی با type مورد نظر

Nafas_pce72
چهارشنبه 13 دی 1391, 01:52 صبح
صفحه aspx ات رو انتخاب کن F7 رو بزن.صفحه ای که باز میشه Code Behind اون صفحه ست.بعضی از علما کلی فسفر سوزوندن پشت صحنه ترجمش کردن :دی

آهان :لبخند: خیلی ممنون، این صفحه رو بلد بودم ولی نمیدونستم اسمش Code Behind هست:لبخند:

Nafas_pce72
چهارشنبه 13 دی 1391, 01:54 صبح
راستی من اصلا برا لینک هام جدول نذاشتم :لبخند: باید بذارم؟؟؟؟؟؟؟:متفکر:
در ضمن سایت امکان آپلود فایل رو هم باید داشته باشه ینی کاربرای عضو بتونن آپلود فایل هم انجام بدن، ینی برا اینم جدول بذارم؟؟؟؟

na3er-faraji
چهارشنبه 13 دی 1391, 02:44 صبح
استفاده از این روش وقتی لینک دانلود تویک کنترل مثل GridViewe یا ListView یا ... باشه کمی سخته.اول باید اون کنترل رو پیدا کنی بعد تبدیلش کنی با type مورد نظر

دوست عزیز فک نمیکنم این روش سختی باشه. با 3-4 خط کد میشه این کار رو انجام داد. اگه 3-4 خط کدنویسی کار سختیه دیگه آدم نباید برنامه نویسی کنه!!!

Nafas_pce72
چهارشنبه 13 دی 1391, 02:50 صبح
دوستان میشه منو راهنمایی کنید؟؟؟ من تو مراحل اولیه کار هستم . سوالم اینه که باید برای دانلود و آپلود جدولای جداگونه بذارم؟؟؟؟؟ یا 1 جدول برا همه لینک ها کافیه؟؟؟؟

fakhravari
چهارشنبه 13 دی 1391, 12:14 عصر
برای دیدن و ندیدن در پیج لود چک کنید و اگر دسترسی نداشت visible = false کن.
برای دانلود هم جدول چی خوب 1 جدول دارید که مطالب داخل اونه و یک فیلدشم نام فایل که
شما با دادن { ادرس + نام فایل } اونو دانلود میکنید.