PDA

View Full Version : آموزش: ایجاد سال مالی

mahdytaherian
سه شنبه 12 دی 1391, 23:07 عصر
آیا در اکسس میتونیم سال مالی تعریف کنیم مثلا با انتخاب سال 91 فقط رکورد های این سال رو نشون بده ، اگه کسی نمونه ای داره که بذاره ممنون میشم:لبخندساده:

iebu12
چهارشنبه 13 دی 1391, 07:11 صبح
می تونید از فیلتر استفاده کنید.
نمی دونم دقیقا سوال شما رو فهمیدم یا نه اما اگه یک فیلد سال دارید و می خواید تنها رکورد هایی رو ببینید که فیلد سال اونا برابر 91 هست کافیه از فیلتر استفاده کنید. البته از کوئری پارامتری هم می تونید استفاده کنید.

mahdytaherian
چهارشنبه 13 دی 1391, 21:15 عصر
با تشکر میخواهم قبل از ورود به برنامه یا با یک فرم تیبل رو فیلتر کنم تادر گزارشات اون سال رو نشون نده اگه هم تاریخ سال 91 رو دادم گزارش خالی باشه

iebu12
پنج شنبه 14 دی 1391, 08:14 صبح
با تشکر میخواهم قبل از ورود به برنامه یا با یک فرم تیبل رو فیلتر کنم تادر گزارشات اون سال رو نشون نده اگه هم تاریخ سال 91 رو دادم گزارش خالی باشه

اگه منظورتون فیلتر کردن فرمیه که تیبل به اون وصله کافیه فرم رو با دستور زیر باز کنید:
DoCmd.OpenForm "FormName", , , "FieldName= 91"
بجای FormName اسم فرمتون رو بزارید و بجای FieldName نام فیلدی که اطلاعات سال رو داره بزارید.

hasanhzd
پنج شنبه 14 دی 1391, 09:28 صبح
درود
چون حسابدارم و خیلی این کاررو کردم موارد زیررو میگم

شما انقطاع زمانی دارید cut off و فیلتر کردن کارتونو خیلی سخت میکنه و سرعت رو میاره پایین
برای هر سال میتونید از یک دیتابیس جدا استفاده کنید و در فرم اول برنامه application به هر دیتابیسی که میخواهید وصل بشید
یا
تو همون یک دیتا بیس برای هر سال جدولای مربوط رو داشته باشید و رکورد سورس فرمهاتونو عوض کنید که بهترین کار برای چند یوزره و گزارشها و سرچهای چند ساله هست

به هر حال حتما دیتابیس و اپلیکیشن رو جدا کنید یک جا کار نکنید

mahdytaherian
پنج شنبه 14 دی 1391, 11:34 صبح
درود

شما انقطاع زمانی دارید cut off و فیلتر کردن کارتونو خیلی سخت میکنه و سرعت رو میاره پایین
برای هر سال میتونید از یک دیتابیس جدا استفاده کنید و در فرم اول برنامه application به هر دیتابیسی که میخواهید وصل بشید
یا
تو همون یک دیتا بیس برای هر سال جدولای مربوط رو داشته باشید و رکورد سورس فرمهاتونو عوض کنید که بهترین کار برای چند یوزره و گزارشها و سرچهای چند ساله هست

با تشکر اگه زحمتی نیست یک نمونه برام بزارید جواب شما به هدفم نزدیکتره

Abbas Amiri
پنج شنبه 14 دی 1391, 12:51 عصر
درود

یا

سلام
باتوجه به مطالب آقای hasanhzd :
این امکان هم هست که در شروع برنامه باتوجه به سال مالی ، چنانچه نسبت به قبل فرق کرده باشد ، در یک حلقه خصوصیت Connect جداول لینک شده تغییرپیداکند.

hasanhzd
پنج شنبه 14 دی 1391, 13:44 عصر
درود

نمونه مختصر جهت داشتن یک الگو که میتونید گسترشش بدید
من فرض کردم کل دیتا بیستون یه جدول خواهد داشت

com12151337
پنج شنبه 14 دی 1391, 22:26 عصر
جناب حسن زاده سلام
چرا با انتخاب فرضا" 91 سال 92 را نشان میدهد؟

hasanhzd
جمعه 15 دی 1391, 07:29 صبح
درود
در اون باکسی که گذاشتم موارد زیر موجوده

دیفالتش مساویه سال آخر +1
نمیتونه کمتر از آخرین سال موجود باشه (در زمان صفر وبدون سال ، آخرین سال صفره)
باید 4 کرکترعددی وارد بشه

در آخر با ایجاد سال مالی همه چی برای ایجاد سال بعد آماده میشه یعنی شما الان سال 91 رو ایجاد کردی برو تو جدولات ببین جدول سند91 هست وفرم آماده ایجاد 92 میشه که خوب میتونی ایجادش نکنی

hasanhzd
جمعه 15 دی 1391, 07:31 صبح
البته برای عملیات عادی طی سال شما فرم دیگری احتیاج داری که از بین سالهای موجود یک سال روانتخاب کنی و کنترل سورس تمام فرمهات هم تابع این انتخاب خواهد بود و به کارهات برسی و لی سالی یک بار باید سال مالی ایجاد کنی که این یک روشش بود

abdoreza57
پنج شنبه 21 دی 1391, 00:32 صبح
سلام

کاش راه حلش را هم میگفتید !

mehdi_fiz
پنج شنبه 21 دی 1391, 12:27 عصر
سلام دوستان عزیز

به نظر من بهتره که یک دیتابیس خالی داشته باشیم و هنگام ایجاد سال مالی جدید یک کپی ازش بگیریم و با نام سال جدید ایجاد کنیم بعد اطلاعاتی که لازم داریم و از سال جاری به سال جدید انتقال بدیم

موفق باشید

Abbas Amiri
پنج شنبه 21 دی 1391, 19:33 عصر
با سلام

برای این مورد سناریوهای مختلفی میتواند وجودداشته باشد. چیزی که بفکربنده میرسد ایجاد یک فایل جهت جداول غیر ثابت در هرسال مالی است .در برنامه اصلی ، جداول لینک شده با توجه به مقداری که کاربر جهت سال مالی درابتدای برنامه تایپ می کند تعیین میشوند . درجداول لینک شده آدرس جداول در خصوصیت Connect آنها نگهداری میشود.
زمانی هم که اقدام به ایجادسال مالی جدید میشود ، یک فایل جدید با پسوند سال مالی جدید ایجاد و یک کپی از جداول مشخصی به آن انتقال خواهد یافت .

abdoreza57
جمعه 22 دی 1391, 16:40 عصر
سلام

گو اینکه من اطلاعاتی تو این زمینه ندارم ولی راهکاری که آقای امیری فرمودند را دوست دارم ببینم به کجا میرسه
چون ایرادی از طرف استاد نبیل هم وارد نشد بهتره راهکارتون را بشکافید

مثل همیشه , راه کاری ارائه نمیکنم و فقط ایراد رو عنوان میکنم , این هم یک نوع روش آموزشه

فعلا باید منتظر شد که یک نفر سال مالی رو تعریف کنه و عنوان کنه که در ابتدا و انتهای هر سال مالی چه اتفاقی میفته و ...

آقای امیری عزیز اگه تو این مورد وقتتون اجازه میده یه سمپل و نمونه ارائه بدید

یاعلی

Abbas Amiri
جمعه 22 دی 1391, 23:19 عصر
سلام

خیلی عالی بود واستفاده کردیم . اگه درهمین مورد ایجاد برنامه حسابداری موارد دیگه ای هست بصورت کلی هم که باشه ، علاقمندان نت های لازم رو برخواهندداشت (البته منظور بخش تخصصی آن نیست فقط مقتضیات نرم افزاری). ممنون خواهیم شد .

با تشکر

hasanhzd
شنبه 23 دی 1391, 14:20 عصر
درود به همه دوستان
سال مالی = سال تقویمی یا چرخه عملیات هرکدوم بلند تره که میتونه باسال تقویمی مچ نباشه و لی عمدتا هست
داده های هرسال باید برای تهیه گزارشات همون سال استفاده بشن و مفروضات و اصول مهمی هم در همین راستا در استانداردهای حسابداری هست
فرض هر سال بلید اظهار نامه به دارایی بدیم صورت مالی تهیه بشه و در هیات مدیره و مجمع ارایه بشه
همه دوستان حتما شنیدن که کاسبها هم آخر سال انبار گردانی و تسویه حساب و ...... دارن . تمام اینها بیانگر پایان یک سال مالی هست و باید ببینن تو این سالی که گذشت چه کردند سود یا زیان

امیدوارم مفید گفته باشم
اما
اینکه نگاه و تجربه طراح سیستم چی باشه و مسئله رو چطوری حل کنه چیز دیگریست و یقینا یک راه درست تنها راه درست نیست

با توجه به اینکه در تالار اکسس هستیم

یکی از دوستان فرمودند رکورد ست که کاملا درسته و حرف منو رد نمیکنه و کل قصه هم همینه ولی نه اینجا و رو این فرم و در این مرحله یکم از بنده و سوال کننده سریع تر رفتند
روشهایی که گفتم در حال حاضر استفاده میشه فرض برنامه های فاکسی برای هر سال پوشه خودشونو دارن تو اس کیو ال هر سال دیتابیس خودشو داره
حداقل در وجود جدول سال مالی با آقای زیرو دیفکت نقطه اشتراک داریم