PDA

View Full Version : راهنمایی در طراحی یک جدول

Omid Rekabsaz
سه شنبه 11 بهمن 1384, 18:07 عصر
سلام
جدولی دارم که تعداد فیلدهای فعلی آن در حدود 20 فیلد است... می خواهم حدود 10 فیلد دیگر را بدلیل نیاز مشتری اضافه کنم...
به نظر شما به همین جدول اضافه شود یا به یک جدول موازی این جدول ؟!!! یعنی یک جدول موازی با این جدول با رابطه یک به یک ایجاد کنم یا خیر؟!!!

در ضمن رکوردهای نهایی این جدول بیش از 50000 رکورد نخواهد بود...
مرسی

Babak-Aghili
سه شنبه 11 بهمن 1384, 19:25 عصر
همه چیز که خب به صورت مساله واقعی شما بستگی داره.

ما همیشه این کار را میکنیم :

هنگام طراحی جداول ، چند فیلد اضافی و خالی هم در نظر گرفته میشود. ( از نوع اینت و کارکتر).
اکنون در شرایطی مشابه آنچه واسه شما پیش اومده ، بنا بر نیاز جداول جدیدی میسازیم و باز بنا بر صورت مساله ، از طریق همون فیلدهای اضافی که از قبل در نظر گرفته شده بوده ، در حقیقت لینکی بین جداول ایجاد میکینم.

linux
سه شنبه 11 بهمن 1384, 19:39 عصر
http://msdn.microsoft.com/library/default.asp?url=/library/en-us/architec/8_ar_ts_8dbn.asp
طبق این جدول از مایکروسافت تا 1024 تا ستون در هر جدول می توانی داشته باشی
نمدانم نگرانی ات بابت چیست؟

shayan_delphi
سه شنبه 11 بهمن 1384, 20:06 عصر
از اول اون 20 فیلد را هم ایجاد کنید هر وقت نیاز شد پر بشه.

M.kavyani
سه شنبه 11 بهمن 1384, 22:05 عصر
با سلام
یه مطلبی هم بود که ذهنو مشغول کرده بود می گفتم اگر تعداد فیلد ها زیاد بشه و همشون پر نشن فضایی رو میگیره که باعث مشکل میشه ولی بعد از اینکه این سوال رو مطرح کردم آقای ثباتی در پاسخ فرمودند که فیلد های NULL فضایی رو اشغال نمی کنند.
امیدوارم این مطلب به دردت بخوره.

AminSobati
چهارشنبه 12 بهمن 1384, 00:22 صبح
برای جلوگیری از سوء تفاهم این توضیح رو عرض میکنم که منظور بنده این نبود که "اصلا" فضایی اشغال نمیکنند. بلکه فضای کمی اشغال میشه و در کل مزاحمتی (به شرط وجود ایندکسهای مناسب) برای Performance به حساب نمیان که شما بخواهید از اضافه کردن فیلد صرف نظر کنید.

در جواب امید عزیز:
زمانیکه این فیلدهای جدید واقعا Attributeهای عنصر اصلی (جدول) محسوب میشن، دلیلی نداره که برای خودشون جدول مجزایی تشکیل بدهند. چرا که با این کار Joinهای بیشتری به Queryهای خودتون تحمیل میکنید. در شرایط بسیار خاص پیش اومده که فیلدهای یک جدول، جدول جدیدی تشکیل بدهند اما اون رو به عنوان یک استثنا میدونم و به طور کلی این کار رو توصیه نمیکنم

M.kavyani
چهارشنبه 12 بهمن 1384, 19:33 عصر
برای جلوگیری از سوء تفاهم این توضیح رو عرض میکنم که منظور بنده این نبود که "اصلا" فضایی اشغال نمیکنند. بلکه فضای کمی اشغال میشه و در کل مزاحمتی (به شرط وجود ایندکسهای مناسب) برای Performance به حساب نمیان که شما بخواهید از اضافه کردن فیلد صرف نظر کنید.

بازهم از شما ممنونم
:خجالت: