PDA

View Full Version : گفتگو: استفاده از سشن در آمار بازدیدکنندگان

SlowCode
چهارشنبه 13 دی 1391, 21:37 عصر
سلام
من میخوام یه فیلدی داشته باشم که معلوم بشه هر بازدید کننده چند صفحه از سایت رو باز کرده. مثلا اگه 3 صفحه رو باز کرده فیلد count واسه اون رکورد بشه 3.
من چند روز پیش این کد رو نوشته بودم:
update tbl_viewers set count='.$count.' where ip="'.$ip.'"'
جواب هم داد، ولی یکی از دوستان گفت که آی پی منحصر به فرد نیست و بهتره از session_id استفاده کنی.
الان با سشن آی دی نوشتم و هنگام بازکردن صفحه اگه سشن آی دی توی دیتابسی باشه count رو اضافه میکنم و اگه نباشه یه رکورد جدید درست کنه. ولی بعضی وقت ها یه جای اینکه به Count اضافه کنه یه رکورد جدید ایجاد میکنه، انگار که اون Session_id توی دتابیس وجود نداره.
کلا میخوام بدونم این سشن آی دی بر حسب چی بدست میاد؟
و آیا این روش اصلا درسته؟ یا روش بهتری هست؟

ممنون

Unique
پنج شنبه 14 دی 1391, 03:52 صبح
با session ؟!؟
session سمت سرور و با توجه به cookie روی مرورگر افراد ساخته میشه و اصلا شما خودتون session را start میکنین !
بهتره از همون Ip استفاده کنین چون عامل منحصر به فرد دیگه ای وجود نداره ، البته میتونین برای هر کاربر یک cookie هم ست کنین و با مجموعه Ip و اون cookie آمار نسبتا دقیقتری به دست بیارین ! مثلا اگه کاربری قبلا ip اش توی پایگاه شما ثبت شده بود ولی cookie نداشت خوب یه آدم جدید میتونه باشه ! اما باز هم قابل اتکا نیست ، کوکی ها را میشه حذف کرد ، میشه از چند تا مرورگر استفاده کرد و خیلی اگه ها ی دیگه ....