PDA

View Full Version : انجام مراحل Update-Insert-Delete بصورت Virtual

sasan_22
پنج شنبه 14 دی 1391, 02:41 صبح
سلام
چطور می توان با دیتابیسی کار کرد که بصورت مجازی در اختیار ما هست و در مدت زمان مشخصی تمامی تغییرات از جمله ( حذف و اضافه و تغییرات رکوردها) را در بانک اعمال نمود
هدف این است که کمترین تعداد ارجاعات به دیتابیس را داشته باشیم و یکبار دیتابیس را لود کرده (در جایی که خودمم نمودونم کجا؟؟؟؟؟؟؟!!!) و با دیتابیس ارتباط بر قرار کرده و اعمالی که کاربر دستور می دهد را روش ست کرده و در مدت زمان مشخصی مثلا هر 30 دقیقه این اطلاعات تغییر یافته در بانک ذخیره شود.(یعنی کل دیتابیس یا آنهایی که تغییر یافته اند)

آیا این کار شدنی است یا فقط یک خیال پردازی بیش نیست؟!!؟؟!:لبخندساده:

mousa1992
پنج شنبه 14 دی 1391, 02:57 صبح
چرا میخوای این کارو کنی
این تغییراتی که قراره توی بانک یدفعه انجام بشه رو میخوای کجا ذخیرشون کنی

sasan_22
پنج شنبه 14 دی 1391, 03:05 صبح
دوست عزیز من به این فکر میکنم که اگه تعداد رفت و برگشت به SQL رو کم کنیم سرعت عملیات حذف و اضافه در بانکمان بیشتر میشه (خب مسلمه که دیگه کانکشن رو باز و بسته نمیکنیم برای هر سری) به این فکر افتادم که دیتابیسم رو به یه نحوی لود کنم(بصورت جدول وار) تا برنامه کارهایی را که قراره انجام بده - انجام بده و در مدت زمان مشخص مثلا حالت بیکار بودن اپلیکیشن این اطلاعات در بانک اصلی (SQLSERVER) ذخیره شه.

آیا شئی DataSet این کار رابرای مان انجام میدهد؟؟

mousa1992
پنج شنبه 14 دی 1391, 03:16 صبح
چقد سرعت کار براتون مهمه ؟ برا کامی که چیزی نمیشه
اگه بخوای توی فایل ذخیره کنی دباره بخونی که زمانش بیشتر میشه و اگه تو dataSet بخوای بریزی که دیگه بدتر :لبخند: dataset توی رم ذخیره میشه چقد میخوای توش اطلاعات بریزی بیشاره از پا میافته که سرعت سیستم بدتر گرفته میشه :p
از ما گفتن

sasan_22
پنج شنبه 14 دی 1391, 11:30 صبح
پس به نظر شما بری کار با دیتابیس باید بصورت ExecuteRRreader و یا .. استفاده کنیم . من جایی رو میدیدم که اگر دیتابیس ما حجیم و پربار بشه چکار باید کرد؟ آیا باز هم عملیات درج - حذف و تغییر - با همان سرعت اولیه انجام میشود یا نه ؟ اگر نه چکار باید انجام بدم تا زمانی که حجم دیتابیسم کم باشه چ زیاد سرعت برنامه من در اثر ارتباط با بانک کاهش پیدا نکنه؟

sasan_22
جمعه 15 دی 1391, 13:26 عصر
دوستان بالاخره از DataSet استفاه کنم یا نه؟؟
مشکل من با DataSet اینه که تا وقتی SqlDataAdapter هست دیتاست به چ درد می خوره؟:متفکر:

فقط دلیل خود را ذکر کنید بی زحمت