PDA

View Full Version : سوال: تعیین دسترسی

barnamenevisy
پنج شنبه 14 دی 1391, 17:41 عصر
سلام دوستان کسی منبع جامع و کاملی از تعیین دسترسی رو نداره من همه ی سایت رو زیرو رو کردم ولی هنوز سوالاتی دارم که جوابشونو پیدا نکزدم.

1-با دستور زیر توی webconfig تعیین دسترسی میشه درسته
<authorization>
<deny users="?"/>
<allow="admin"/>
</authorization>
حالا می خوام بدونم چه جوری این کار انجام می گیره ؟ ایا از پایگاه داده asp.net استفاده میشه؟
اگه من بخوام از پایگاه داده خودم استفاده کنم چه باید بکنم ؟باز هم باید از membership استفاده کنم یا خیر؟
2-اگه بخوام این کار رو بکنم باید چند جدول ایجاد کنم؟

3- آیا فقط role های admin و user میشه تعریف کرد؟

moslem7026
پنج شنبه 14 دی 1391, 20:08 عصر
شما می تونید membership رو به کمک asp_regsql روی پایگاه داده خودتون پیاده سازی کنید و سپس از توابع دات نت برای استفاده از member ship استفاده کنید .
شما هیچ محدودیتی از لحاظ ساختن role ندارید و هر جقدر می خواید با هر اسمی می تونید vole تعریف کنید

barnamenevisy
جمعه 15 دی 1391, 17:47 عصر
سلام دوست عزیز میشه توضیح بدی که asp_regsql چیه؟

mahmood1000
یک شنبه 17 دی 1391, 11:45 صبح
دوست عزیز اگر این تاپیک رو کامل مطالعه کنی به نتیجه دلخواه 100% میرسی
آموزشی + ساخت لاگین (http://barnamenevis.org/showthread.php?257287-%D8%A2%D9%85%D9%88%D8%B2%D8%B4%DB%8C-%D8%B3%D8%A7%D8%AE%D8%AA-%D9%84%D8%A7%DA%AF%DB%8C%D9%86)

keyvan_s89
یک شنبه 17 دی 1391, 13:53 عصر
با session هم خیلی راحت میتونی سطح دسترسی داشته باشی.

moslem7026
یک شنبه 03 شهریور 1392, 11:10 صبح
سلام دوست عزیز میشه توضیح بدی که asp_regsql چیه؟

membership دات نت واسه ذخیره کردن اطلاعاتش نیاز به یک منبع داده داره که بیشترین استفاده MSSql هستش .
خوب واسه ذخیره کردن اطلاعات تو این پایگاه داده باید Store Procedure ها ، جدول ها , View و ... توی پایگاه داده فرمت بندی و نوشته بشه . این فایل دقیقا میاد همین کارو میکنه ، پایگاه داده رو واسه استفاده Membership آماده می کنه .
این فایل رو می تونید از این مسیر پیدا کنید

C:\Windows\Microsoft.NET\Framework\{Dot Net Version}