PDA

View Full Version : مبتدی: بهترین کامپایلر جاوا

atrin-hojjat
پنج شنبه 14 دی 1391, 22:07 عصر
من تازه با java آشنا شدم.
بهتر از چه کامپایلری استفاده کنم و روش کار با اون چیست؟:متفکر:

shahramlp
جمعه 15 دی 1391, 01:21 صبح
اینکه میگم نظر منه نه اینکه بگم بهترینه: netbeans (http://netbeans.org/) . با یه سرچ ساده هم میتونید روش کار با اون رو یاد بگیرید

Hybrid
شنبه 16 دی 1391, 19:02 عصر
اینکه میگم نظر منه نه اینکه بگم بهترینه: netbeans . با یه سرچ ساده هم میتونید روش کار با اون رو یاد بگیرید

سلام ، اینی که شما میگین Compiler نیست ؛ کامپایلر جاوا Javac هست ، Netbeans یک محیط مجتمع هست که شما میتونید به کمکش برنامه های Java رو سریعتر و راحتتر توسعه بدین ؛ دوست ایجاد کننده تاپیک اگه منظورتون اینه که بهترین IDE برای جاوا چیه ، خوشبختانه جاوا دستتون رو باز گذاشته و میتونید از میان IDE های مختلف با هرکدوم که راحتتری کار کنی .

IDE هایی که من باهاشون راحت بودم NetBeans و Intellij IDEA بود ، البته دومی تجاری هست ولی اولی مجانی . واسه اینکه با هر کدومشون کار کنید باید اول JDK رو نصب کنید که یک بسته هست که شامل Java Compiler و متعلقاتی که برای توسعه برنامه های جاوا نیاز هست در خودش داره .

خلاصه : JDK را دانلود کن ( لینک دانلودش در اینترنت به وفور پیدا میشه ) سپس یک IDE که باهاش راحتتری رو انتخاب کن(در انجمن زیاد بحث شده ولی پرکاربردترین هاش Eclipse و NetBeans هستند) و از برنامه نویسی جاوا لذت ببر !

اینم لیستی از IDE های جاوا محبوب برای انتخاب :

Netbeans
Eclipse
JBuilder ( قدیمی )
JDeveloper
IntellijIDEA
و...

موفق باشید