PDA

View Full Version : سئوالی درباره نحوه ارتباط جداول

G.hemati
جمعه 15 دی 1391, 01:18 صبح
با سلام خدمت دوستان
دوستان اگه لطف کنن در باره نحوه ارتباط تصویر ضمیمه توضیح بدن ممنون میشم

سئوال :
1- کاربرد استفاده و تیک زدن چک باکسهای موجود هنگام ایجاد ارتباط چیه ؟
2- اگه این چک باکسها رو تیک نزنیم و همون به صورت ساده ارتباط برقرار کنیم چه مشکلی پیش میاد؟

ممنون و سپاسگذار

hasanhzd
جمعه 15 دی 1391, 07:35 صبح
درود

برای به روز کردن داده های متناظر تو این جدولهاست از نظر حذف و اپدیت
فرض اگه تو جدول پایه اسم پرسنل 1 رو بکنی رضا تو جدول تابع هم همین تغییر انجام میشه و البته حذفش

البته بهتره کنترل همه چی دست خودتون باشه

G.hemati
جمعه 15 دی 1391, 10:36 صبح
سلام
ممنون از پاسختون

البته بهتره کنترل همه چی دست خودتون باشه
منظورتون رو متوجه نشدم لطفاً بیشتر توضیح بدین

اگه این چک باکسها رو تیک نزنیم و همون به صورت ساده ارتباط برقرار کنیم چه مشکلی پیش میاد؟
جواب این سئوال رو هم متوجه نشدم . چه مشکلی پیش میاد ارتبا مانند تصویر فوق باشه و اسم این نوع ارتباط چیه؟
ممنون

iebu12
جمعه 15 دی 1391, 11:11 صبح
با اجازه از دوست عزیز hasanhzd (http://barnamenevis.org/member.php?265911-hasanhzd)

قسمت اول ویژگی "جامعیت ارجاع" رو فعال می کنه یعنی اینکه موقع افزودن یا ویرایش یک رکورد در جدول سمت چند رابطه باید فیلد مرتبط یکی از مقادیر جدول سمت یک رابطه را بگیرد. در صورتیکه گزینه اول فعال نباشد شما در فیلد مرتبط در جدول سمت چند رابطه این الزام رو ندارید و می تونید هر مقداری رو در آن وارد کنید.
اما گزینه دوم ویژگی "بروز رسانی آبشاری" را فعال می کند. یعنی اگر تغییراتی در جدول سمت یک رابطه رخ دهد این تغییرات به جدول سمت چند رابطه هم اعمال می شود.

و گزینه سوم ویژگی "حذف آبشاری" را فعال می کند. یعنی اگر رکوردی از جدول سمت یک رابطه حذف شود همه رکورد های متناظر آن در جدول سمت چند رابطه نیز حذف خواهند شد.

hasanhzd
جمعه 15 دی 1391, 11:22 صبح
درود

خواهش میکنم - بله "جامعیت ارجا" درسته اما مسئله مهمش enforce یا اعمالشه

منظورم از کنترل دست خودتون باشه اینه که ازش استفاده نکنید هرجا خواستید خودتون توفرمها و......... کدهاتونو بابت این دو کار بنویسید

تو عکس فوق هم شما مشکلی نداری اجباری هم نداری
رابطه تون یک به یک هست البته از امکان آنالیز 2003 استفاده کنید ببینید میشه فیلدهاوجدولاتون رو کمتر وبهتر کنید

G.hemati
جمعه 15 دی 1391, 18:52 عصر
با سپاس از زحمت دوستان
من در یک برنامه ای جهت تغییر خاصیت Number به Text یه کلید اصلی مجبور شدم تمامی روابط را حذف کنم اما در هنگام ارتباط مجدد وقتی تیک چک باکسها رو میزنم اError میده

به همین دلیل تمامی رابطه هارو بدون استفاده از این چک باکسها برقرار کردم (حتی یک به چندها را) العان هم برنامه کار میکنه اما نمیدونم در ادامه به مشکل میخوره یا نه

در ضمن در مورد باکس ضمیمه هم لطفاً توضیح بدین . چون در روابط قبلی برنامه من در بیشتر روابط گزینه دوم انتخاب شده بود اما من همون گزینه اول رو انتخاب کردم . این موضوع چی ؟ به مشکل میخوره یا نه ؟

hasanhzd
جمعه 15 دی 1391, 19:45 عصر
درود

این باکس برای تعیین جدول پدر و بچه تیک میخوره

اولی مشترکهارو مد نظر قرار میده
دومی وسومی از دو جهت مختلف لینک میزنن

دوتا لینک اخر برای مغایرت گیری ها خیلی بکار میاد فرض میخاهی بدونی تو جدول 1 چه چیزایی هست که تو جدول 2 نیست در اینجا باید جدول 1 رو پدر و جدول دوم رو بچه بذاری یعنی لینکت جهت داره

G.hemati
جمعه 15 دی 1391, 20:03 عصر
سپاس

به همین دلیل تمامی رابطه هارو بدون استفاده از این چک باکسها برقرار کردم (حتی یک به چندها را) العان هم برنامه کار میکنه اما نمیدونم در ادامه به مشکل میخوره یا نه
نفرمودین به مشکل میخوره یا نه ؟

چون در روابط قبلی برنامه من در بیشتر روابط گزینه دوم انتخاب شده بود اما من همون گزینه اول رو انتخاب کردم . این موضوع چی ؟ به مشکل میخوره یا نه ؟

جواب این موضوع رو هم بدین ممنون میشم

hasanhzd
شنبه 16 دی 1391, 09:54 صبح
درود
دیفالتش رو اولیه نمیتونید همه رو بردارید در بیشتر موارد هم همین نوع بکار میاد

اون دو نوع بعدی در موارد خاصی استفاده میشه

نوع کارتون رو بفرمایید شاید بتونم بگم اشکال ایجاد میشه یا نه