PDA

View Full Version : سوال: روشی برای دو زبانه کردن سایت؟

sam.iran67
جمعه 15 دی 1391, 18:05 عصر
سلام من دارم یه اتوماسیون با Php می نویسم.از معماری mvc برحسب شی گرایی می نویسم.یه ایده خوب یا روش مناسب برای چند زبانه کردن سایت نیاز دارم؟
من خودم از یک روش معمولی استفاده کردم البته فعلا به طور موقت به صورت زیر

persian.lang.php
$Lang['ADMIN_lOGINFORM_PASS']='کلمه عبور'

webdesign2
جمعه 15 دی 1391, 18:17 عصر
با سلام به شما می توانی از دوفایل استفاده کنی که یکی به زبان فارسی و دیگری به زبان انگلیسی

mohammad-gh
جمعه 15 دی 1391, 18:21 عصر
نمی دونم منظورتون از دو زبانه کردن کجای کار هست
اما باید نوع زبان رو در سشن بزارید و بعد از اونجا بخونید که کدوم زبان برای نمایش انتخاب شده
در مورد خود کلمات هم می توانید تمام کلمات استاتیک که به انک اطلاعاتی ربطی ندارد رو ازیک فایل بخونید و بعد همون فایل رو به زبان دیگر ترجمه کنید!

sam.iran67
جمعه 15 دی 1391, 18:26 عصر
میشه مثالی از اون فایلها بزنید

Tarragon
جمعه 15 دی 1391, 19:32 عصر
داداش از define کمک بگیر بعد همه رو توی یه فایل بریز مثلا en.php و زبان فارسی رو هم در fa.php اون وقت بسته به زبان کاربر یکی از فایل هارو لود کن

webdesign2
جمعه 15 دی 1391, 21:23 عصر
میشه مثالی از اون فایلها بزنید یکی New folder جدید تو همان پوشه درست میکنین و همه فایل php خود را میریزین توش و در قسمت مدیریت هم یکی برای فارس گذاشتید یکی برای انگلیسی میگزارید به همین آسانی فقط مشکلش این هست حجم فایل بالا میرود

webdesign2
جمعه 15 دی 1391, 21:28 عصر
داداش از define کمک بگیر بعد همه رو توی یه فایل بریز مثلا en.php و زبان فارسی رو هم در fa.php اون وقت بسته به زبان کاربر یکی از فایل هارو لود کن دوست عزیز میشود چنداتا از مثالهایتان را برای دانلود بگزارید تا ببینیم

Tarragon
جمعه 15 دی 1391, 21:41 عصر
سلام
متاسفانه ندارم اما بعنوان مثال :
این فایل fa.php

<?php
// file:fa.php
define("home","صفحه اصلی");
define("login","ورود");
?>
این فایل en.php

<?php
// file:en.php
define("home","homepage");
define("login","login");
?>
و اینم فایل اصلی:
<?php
$lang = "fa";
include("$lang.php");
echo home . " - " . login;
?>

Tarragon
جمعه 15 دی 1391, 21:43 عصر
شما متغیر lang رو از کاربر با سشن یا کوکی می گیرید و بجای استفاده از زبان فارسی یا انگلیسی برای کل سایت از اسم متسعار استفاده کنید و بعد با define به اون ها زبان بدید
امید وارم متوجه شده باشید .