PDA

View Full Version : سوال: فوکوس روی برنامه دیگر و ارسال کردن مقدار

SHD.NET
شنبه 16 دی 1391, 17:41 عصر
سلام .
من توی برنامم مثلا یه تکست و یه باتن دارم . میخوام وقتی رو باتن کلیک کردم ، برنامه من روی نت پد ویندوز فوکوس کنه و متن داخل تکست باکس رو بریزه توی اون (نت پد را قبلش باز کردیم).

چجوری میشه این کارو کرد ؟

ممنون

shahryari
شنبه 16 دی 1391, 18:43 عصر
تقدیم شما

My.Computer.Clipboard.SetText(TextBox1.Text)
Dim text AsString = My.Computer.Clipboard.GetText()
AppActivate("Notepad")
SendKeys.Send(text)

نوت پد را اجرا کنید و داخل تکس باک چیزی بنویسید وروی دکمه کلیک کنید و حالش رو ببرید

SHD.NET
شنبه 16 دی 1391, 19:38 عصر
ممنون از پاسختون . حالا اگه بخوایم توی یاهو مسنجر روی پنجره چت در حال حاضر فوکوس کنه چی ؟؟

shahryari
شنبه 16 دی 1391, 19:55 عصر
بايد ببينيد تايتل يا پروسس آيدي ياهو مسنجر در تسك بار ويندوز چي است؟؟
سپس در پارامتر خواسته شده در متد AppActivate اون شماره يا تايتل رو وارد كنيد تا بصورت انتخاب شده در بيايد
در ضمن در صورتي كه نمي خواهيد متن وارد شده به كيب بورد را وارد كند فقط نوشتن دوخط كد زير كفايت ميكند
AppActivate("Notepad")
SendKeys.Send(TextBox1.Text)

SHD.NET
شنبه 16 دی 1391, 20:03 عصر
اسم اون .yahooMessnger.exeهستش توی لیست پروسس ها . اما وقتی AppActivate میدم اررور میده

SHD.NET
یک شنبه 17 دی 1391, 14:19 عصر
کسی نمیتونه توی این زمینه ما رو راهنمایی کنه ؟

SHD.NET
یک شنبه 17 دی 1391, 19:48 عصر
جواب بدین :عصبانی++: :لبخند:

SHD.NET
دوشنبه 18 دی 1391, 21:13 عصر
آقا خودتون می دونید من تا جوابمو نگیرم ول کن نیسم :لبخند: :قهقهه: :لبخند:

ghayour
دوشنبه 18 دی 1391, 23:42 عصر
Dim text As String = My.Computer.Clipboard.GetText()
AppActivate("YahooMessenger")
SendKeys.Send(Text)
کافیه نامش رو به جای NotePad مینوشتی البته اگر exe. دارد باید بدون اون بنویسی و ضمنا باید جایی که می‌خواهی بنویسی اول کلیک کنی و بعد با برنامت کار کنی.
ضمنا یاهومسنجر روی ویندوزم نصب نیست اما برای اتوران لرد نوشتم و درست کار کرد. "LORD"
فکر کنم می‌خوای با این کار فارسی یاهو مسنجر رو درست کنی که فکر نکنم با این کد درست بشه.

SHD.NET
سه شنبه 19 دی 1391, 08:35 صبح
Dim text As String = My.Computer.Clipboard.GetText()
AppActivate("YahooMessenger")
SendKeys.Send(Text)
کافیه نامش رو به جای NotePad مینوشتی البته اگر exe. دارد باید بدون اون بنویسی و ضمنا باید جایی که می‌خواهی بنویسی اول کلیک کنی و بعد با برنامت کار کنی.
ضمنا یاهومسنجر روی ویندوزم نصب نیست اما برای اتوران لرد نوشتم و درست کار کرد. "LORD"
فکر کنم می‌خوای با این کار فارسی یاهو مسنجر رو درست کنی که فکر نکنم با این کد درست بشه.

نه . برای این کار نمیخواستم . میخواستم که بشه شکلک های یاهو رو از همین ببرمش روی یاهو . مثل این برنامه های Auto EmotIcon که این کارو می کنن

:چشمک: \\\موفق باشید ///:چشمک: