PDA

View Full Version : سوال: مشکل با اجرای نرم افزار در ویندوز 8

aradrobo
شنبه 16 دی 1391, 19:47 عصر
سلام . من نرم افزارهامو با ویژوئل استادیو 2010 می نویسم و با نت فریم ورک 4 .
ولی برنامه هام در ویندوز 8 اجرا نمی شوند و با اینکه نت فریم ورک 4 به صورت پیشفرض در سیستم عامل 8 نصب شده است . حالا مشکل چیست ؟

saied_hacker
شنبه 16 دی 1391, 20:03 عصر
خوب یه بار برنامتو تو ویندوز 8 ( با ویژوال استودیو ) باز کن و مجدد بیلد بگیر ولی بزار رو همون 4.net باشه !!
ولی باید به راحتی اجرا بشه ؟!؟!؟!؟

hunter_ara
شنبه 16 دی 1391, 20:51 عصر
سلام . من نرم افزارهامو با ویژوئل استادیو 2010 می نویسم و با نت فریم ورک 4 .
ولی برنامه هام در ویندوز 8 اجرا نمی شوند و با اینکه نت فریم ورک 4 به صورت پیشفرض در سیستم عامل 8 نصب شده است . حالا مشکل چیست ؟

4.5 دیفالته نه 4!
ظمنا ویندوز 8 RT یا Enterprise؟

rezarko
یک شنبه 17 دی 1391, 12:20 عصر
من هم همین مشکل رو داشتم ولی دات نت 3.5 رو نصب کردن درست شد:
http://www.farsigeek.com/?p=11451

SHD.NET
یک شنبه 17 دی 1391, 19:38 عصر
اینا همه درسته ولی اینو بگم که ویندوز 8 کلا با نرم افزارا مشکل داره !!! من نصبش کردم و اصلا ازش خوشم نیومد !!

aradrobo
دوشنبه 18 دی 1391, 14:30 عصر
دوستان عزیز . من خودم از ویندوز 7 استفاده می کنم . وقتی نرم افزار هامو به مشتریهام می دم . اونایی که ویندوز 8 دارن همه میگن که نرم افزار ها اجرا نمیشه . خوب باید چیکار کنم تا برای اونا هم اجرا بشه ؟

aradrobo
سه شنبه 19 دی 1391, 16:26 عصر
لظفاً کمک کنید .

vahidth
سه شنبه 19 دی 1391, 16:30 عصر
منم این مشکل رو داشتم دات نت فریم ورک رو بزار روی 3.5 تا برنامه تو ویندوز 8 هم اجرا بشه
یا میتونی در موقع ساخت ستاپ برای برنامه دات نت فریم ورک 4 رو براش انتخاب کنی تا موقع نصب دات نت فریم ورک رو براش نصب بشه.

aradrobo
سه شنبه 19 دی 1391, 17:26 عصر
منم این مشکل رو داشتم دات نت فریم ورک رو بزار روی 3.5 تا برنامه تو ویندوز 8 هم اجرا بشه
یا میتونی در موقع ساخت ستاپ برای برنامه دات نت فریم ورک 4 رو براش انتخاب کنی تا موقع نصب دات نت فریم ورک رو براش نصب بشه.

لطفاً آموزش دهید . چگونه ؟

danialafshari
سه شنبه 19 دی 1391, 17:33 عصر
لطفاً آموزش دهید . چگونه ؟

Dotnet برنامه رو رو 3.5 تنظیم کن ! منظورش اینه
کلا برای تنظیم dotnet از منوی Project روی properties بروید و در قسمت Application و در Target framework می تونی dotnet برنامه رو عوض کنی
موفق باشی

aradrobo
سه شنبه 19 دی 1391, 18:45 عصر
یعنی با این کار مشکل حل میشه ؟

Direlap
سه شنبه 19 دی 1391, 18:54 عصر
میشه بگین منظورتون از اجرا نشدن چیه؟

یعنی خطای عدم نصب دات نت ورژن مربوطه رو میده یا موقع اجرا خود به خود بسته میشه؟

شاید مشکل از ویندوزشون باشه که نسخه فاینال نیست.

تو کدوم نسخه از ویندوز 8 برنامه هاتون اجرا نمیشه؟

نکته: تمام برنامه های من که با دات نت 4 نوشتم همشون تو ویندوز 8 enterprise x64 بدون مشکل اجرا میشن.

aradrobo
سه شنبه 19 دی 1391, 19:04 عصر
میشه بگین منظورتون از اجرا نشدن چیه؟

یعنی خطای عدم نصب دات نت ورژن مربوطه رو میده یا موقع اجرا خود به خود بسته میشه؟

شاید مشکل از ویندوزشون باشه که نسخه فاینال نیست.

تو کدوم نسخه از ویندوز 8 برنامه هاتون اجرا نمیشه؟

نکته: تمام برنامه های من که با دات نت 4 نوشتم همشون تو ویندوز 8 enterprise x64 بدون مشکل اجرا میشن.

من خودم از ویندوز 7 استفاده می کنم . وقتی نرم افزار هامو به مشتریهام می دم . اونایی که ویندوز 8 دارن همه میگن که نرم افزار ها اجرا نمیشه . خوب باید چیکار کنم تا برای اونا هم اجرا بشه ؟

danialafshari
سه شنبه 19 دی 1391, 21:50 عصر
سلام دوست عزیز

من خودم از ویندوز 7 استفاده می کنم . وقتی نرم افزار هامو به مشتریهام می دم . اونایی که ویندوز 8 دارن همه میگن که نرم افزار ها اجرا نمیشه . خوب باید چیکار کنم تا برای اونا هم اجرا بشه ؟

خب شما فقط به حرف مشتری اتکا می کنید؟
با توجه به اینکه ویندوز8 تازه اومده ممکنه مشتری ورژن بتا رو نصب کرده بشه یا ممکنه مشکل داشته باشه! شخصا یک 8 نصب کردم که .net نصب نمی کرد فکر کنم مال مشتری شما هم همین باشه! این ورژن مشکل داره!
خب اگر برنامه تون براتون مهم باشه یک ویندوز8 نصب می کنید تا مشکل رو اونجا و در محیط عملیاتی ببینید و اقدام به رفعش کنید.
-می تونی از ماشین های مجازی هم برای نصب ویندوز استفاده کنی البته اگر 8 ساپورت کنه
-از Team Viewer هم می تونید استفاده کنید

موفق باشید

Direlap
چهارشنبه 20 دی 1391, 15:14 عصر

دوست عزیز ناراحت نشین ولی من ازتون 3 تا سوال پرسیدم که شما به هیچ کدوم جواب ندادین و سخن اولتون رو تکرار می کنین. با این حرفتون کسی نمیتونه کامل بهتون کمک کنه.

یا سوالای بالارو از مشتری هاتون کامل بپرسین و اطلاعات کافی در موردش به دست بیارین

یا (البته عملی نیست) نرم افزارتون رو اینجا قرار بدین تا اونایی که ویندوز 8 دارن تست کنن

یا خودتون ویندوز 8 رو نصب کنین و تست کنین.

aradrobo
پنج شنبه 21 دی 1391, 13:29 عصر
از اونجا که نرم افزارهای ما فروشی هستن نمی تونم روی اینجا قرار بدهم . یک پیشنهاد دیگر بدهید . با تشکر

Direlap
پنج شنبه 21 دی 1391, 20:41 عصر
یا سوالای بالارو از مشتری هاتون کامل بپرسین و اطلاعات کافی در موردش به دست بیارین و اعلام کنین

یا (البته عملی نیست) نرم افزارتون رو اینجا قرار بدین تا اونایی که ویندوز 8 دارن تست کنن

یا خودتون ویندوز 8 رو نصب کنین و تست کنین.

میمونه دوتاش.

aradrobo
جمعه 22 دی 1391, 09:36 صبح
چی می مونه ؟

danialafshari
جمعه 22 دی 1391, 10:02 صبح
سلام دوست عزیز

خب شما فقط به حرف مشتری اتکا می کنید؟
با توجه به اینکه ویندوز8 تازه اومده ممکنه مشتری ورژن بتا رو نصب کرده بشه یا ممکنه مشکل داشته باشه! شخصا یک 8 نصب کردم که .net نصب نمی کرد فکر کنم مال مشتری شما هم همین باشه! این ورژن مشکل داره!
خب اگر برنامه تون براتون مهم باشه یک ویندوز8 نصب می کنید تا مشکل رو اونجا و در محیط عملیاتی ببینید و اقدام به رفعش کنید.
-می تونی از ماشین های مجازی هم برای نصب ویندوز استفاده کنی البته اگر 8 ساپورت کنه
-از Team Viewer هم می تونید استفاده کنید

موفق باشید

فکر می کنم کاملترین توضیح رو دادم!
یا ویندور 8 نصب کن و تست کن یا از Team Viewer استفاده کن !

ma.rad
جمعه 22 دی 1391, 12:05 عصر
متاسفانه ویندوز 8 با خیلی از برنامه ها مشکل داره،فعلا خیلی زوده که استفاده ارش عمومی بشه،باید نسخه های مختلفش تست بشه،ماکروسافت هم این مسئله رو تائید می کنه

aradrobo
جمعه 22 دی 1391, 13:21 عصر
فکر می کنم کاملترین توضیح رو دادم!
یا ویندور 8 نصب کن و تست کن یا از Team Viewer استفاده کن !

چه ربطی به Team Viewer داره . من نرم افزار رو به مشتری هام می فروشم بعد با Team Viewer برم توی سیستمشون که چه چیزیو چک کنم ؟

danialafshari
جمعه 22 دی 1391, 13:29 عصر
چه ربطی به Team Viewer داره . من نرم افزار رو به مشتری هام می فروشم بعد با Team Viewer برم توی سیستمشون که چه چیزیو چک کنم ؟

مگر شما نمیگید روی ویندوزشون مشکل داره؟
خب نمی تونید بریئد تو خونشون که مشکل رو بزطرف کنید می تونید از طریق Team Viewer مشکل رو حل کنید!
من خوددم این کار رو انجام میدم
بعدشم این راه دوم بود اول گفتم اگر می دونید مشکل از ویندوز 8 است خب برنامه رو روی ویندوز 8 تست کنید و ببینید مشکل از کجاشه !

aradrobo
جمعه 22 دی 1391, 14:30 عصر
من به هر کسی که ویندوز 8 داره می دم مشکل داره .

danialafshari
سه شنبه 03 بهمن 1391, 13:33 عصر
من به هر کسی که ویندوز 8 داره می دم مشکل داره .

سلام
متوجه شدم که dotnet Framework ویندوز 8 فرق داره و باید نسخه مخصوص ویندوز 8 نصب بشه
لینک 1 (http://soft98.ir/software/drivers/14040-Microsoft-NET-Framework-Windows-8.html)
لینک 2 (http://hinetwork.ir/1391/01/enable-net-framework-windows-8-consumer-preview/)
موفق باشی

aradrobo
جمعه 06 بهمن 1391, 15:32 عصر
بازم نشد .