PDA

View Full Version : نظر شما در مورد برنامه نویسی سیستم عامل؟

seida1
شنبه 16 دی 1391, 22:24 عصر
به نام خدا
سلام
در کشور ما برنامه نویسی تجاری و منجمله سی شارپ رواج داره.برنامه نویسی تحت سیستم عامل و با زبان هایی نظیر سی و سی پلاس پلاس رواج نداره.
عزیزانی میگن:اصلآ نباید سی و سی پلاس پلاس رو یاد گرفت,چون رواجی ندارن و عده ای هم میگن:چون در آینده برنامه نویسی تحت سیستم عامل در کشور ما رشد میکنه,پس برنامه نویسی که بخاد آینده نگر باشه,باید این دو زبان رو خوب بلد باشه.
به نظر من یادگیری برنامه نویسی تحت سیستم عامل برای علاقه مندان خوبه.اما سی در آینده از رده خارج میشه و فقط سی پلاس پلاس قدرت برتر میشه.
شما هم نظر خودتون رو بگید.
خیلی ممنونم از شما عزیزان.
خدانگهدارتون

houshmand
شنبه 16 دی 1391, 22:34 عصر
نه الان تمام سیستم عاملها با زبان سی نوشته شده اند.
مثل ویندوز و لینوکس
البته هر دو این زبانها با هم به گونه ای ترکیب شده اند که شما نمی توانی برنامه نویسی سی پلاس پلاس بکنید بدون دانستن زبان سی
استاندارد های جدید سی هم بسیاری از روشهای زبان ++C را در خود وارد کرده است.

شایید بهتر باشد این سوال مطرح شود: که سیستم عاملهای آینده آیا به صورت کلاسهای OOP پیاده می شوند یا خیر؟

#target
شنبه 16 دی 1391, 22:36 عصر
سی فکر نکنم از رده خارج شه . بهرحال برای برنامه نویسی سیستم عامل و کرنل از این زبان استفاده میشه چون تابعی هست . فکر کنم اواخر سال 2011 هم استاندارد جدیدش اومد !
چون برنامه های C بخاطر تابعی بودن بیشتر به اسمبلی که پردازشگر میشناسه نزدیکن ( البته ++C هم در نهایت همون میشه )

moonDark
دوشنبه 18 دی 1391, 15:36 عصر
به نظر من حتی اگه در آینده تمام سیستم ها آنلاین بشن بازم به سی و سی پلاس پلاس نیاز داریم چون بالاخره باید یه کلاینت باشه که بتونه سیستم رو اجرا کنه