PDA

View Full Version : نحوه خواندن 6 فایل اکسل با یک دکمه (کلیک)

mogh.computer
یک شنبه 17 دی 1391, 17:49 عصر
سلام عرض میکنم خدمت دوستان گرامی.امیدوارم به کمک شما بتونم مشکل را حل کنم.
سناریو بدین صورت هست که من 100 پوشه دارم و در هر پوشه 6 فایل اکسل هست.
میخواهم تک تک فایلها ی هر پوشه را بخوانم و پس از یک سرس عملیات پردازشی در دیتابیس ذخیره کنم.
حال سوالات بدین شرح است.
1- همانطور که ملاحظه میکنید تعداد فایل ها زیاد است(100*6=600 فایل)پس منطقی نیست کاربر یکی یکی آنها را وارد برنامه کند.پس باید فایلهای هر پوشه به صورت دسته ای (هر 6 فایل با هم) وارد برنامه شوند.چگونه این کار ممکن است؟
2- 6 فایل پس از ورود باید در 6 دیتا گرید قرار بگیرند و برای من مهم هست که فلان فایل اکسل یک پوشه باید در فلان دیتا گرید قرار بگیرد.یعنی هر فایل اکسل هر پوشه ، دیتا گرید مشخصی دارد که اطلاعات ان فایل اکسل باید در ان دیتاگرید قرار بگیرند (لازم به ذکر است که از اسم فایل اکسل نمی توانم استفاده کنم چون معلوم نیست کاربر جه اسمی برای هر فایل اکسل انتخاب کرده انتخاب میکند)

Mahmoud.Afrad
یک شنبه 17 دی 1391, 18:42 عصر
با لود یک فایل اکسل مشکلی ندارید که ؟ اگر نمیتونید اطلاعات را لود کنید ، قبلا بحث شده جستجو بفرمایید.

فقط کافیه نام و آدرس پوشه ها رو در یک لیست باکس بریزید.
6 تا کمبوباکس داشته باشید برای انتخاب فایل هر گریدویو.
با انتخاب هر پوشه از لیست باکس ، نام و آدرس فایلهای اون پوشه در کومبو باکس ها قرار بگیرد.
با انتخاب از هر کمبوباکس اون فایل در گریدویوی مربوطه لود بشه. (انتخاب فایل برای هر گرید به عهده کاربر هست).

mogh.computer
یک شنبه 17 دی 1391, 21:27 عصر
خیلی ممنون از پاسختان.امتحان میکنم امیدوارم حل بشه.

mogh.computer
دوشنبه 18 دی 1391, 08:32 صبح
مشکل بعدی به این صورت هست که ، این 6 فایل اکسل هر پوشه از 3 سیستم a,b,c تولید می شوند.هر سیستم 2 عدد فایل اکسل تولید میکند،که یک فایل در مورد موضوع X اطلاعات دارد و فایل دیگری در مورد موضوع Y اطلاعات دارد.هر 3 سیستم بدین صورت فایل تولید میکنند.حال من میخواهم فایل های اکسل سیستمهای a,b,c که در مورد موضوع X اطلاعات دارند را از فایلهایی که در مورد موضوع Y اطلاعات دارند جدا کنم و مثلا در 2 لیست باکس قرار دهم.(3 فایل در لیست باکس موضوع X و 3 فایل در لیست باکس موضوع Y ).
ممنون میشم دوستان راهنمایی کنند.