PDA

View Full Version : از بین رفتن خاصیت فونت RichTextBox بعد از تغییر خاصیت RighToLeft

sirvan-me
دوشنبه 18 دی 1391, 12:18 عصر
سلام به همه ي ىوستان همونطور که از عنوان سوال مشخصه وقتی یه سری از خواص RichTextBox رو تغییر میدیم قبلی ها از بین میره ... پطور می تونم مانع این کار بشم .... ؟

sirvan-me
دوشنبه 18 دی 1391, 18:20 عصر
كسي نيست جواب ما رو بده !!!!!!!!!!!!!!!

SHD.NET
دوشنبه 18 دی 1391, 18:24 عصر
آخه چیز عجیبیه ! تاحالا با این مشکل برنخوردیم !!

sirvan-me
دوشنبه 18 دی 1391, 20:02 عصر
شما يه بار امتحان كن يه RichTextBox بیار رو فرمت . بعد به صورت Runtime خاصیت فونت و اندازه ی متن درون RichTextBox رو تغییر بده ، بعد با استفاده از یه دکمه یا هر چی خاصیت RightToLeft متن RichTextBox رو تغییر بده . حالا می بینی که فونت متن به حالت Default برمی گرده !!!!!!

sirvan-me
سه شنبه 19 دی 1391, 16:04 عصر
یعنی خدایی یکی حتی امتحانم نکرد ؟!!!!!!!!

Mahmoud.Afrad
سه شنبه 19 دی 1391, 16:12 عصر
در حالت معمول نباید چنین اتفاقی بیفته.
یک بار دستورات را trace کنید ببینید کجا این تغییر انجام میشه.
کد هم قرار بدید بد نیست، هم کد تغییر فونت و هم کد تغییر direction.

sirvan-me
چهارشنبه 20 دی 1391, 10:54 صبح
این کد :

Body نام RichTextBox م هستش

Body.RightToLeft = System.Windows.Forms.RightToLeft.No;
Body.Select();

Body.Font = new Font("Comic Sans MS", 20);

mousa1992
چهارشنبه 20 دی 1391, 11:44 صبح
سلام
نیازی نیست کار خاصی انجام بدی یا حتما با خاصیت های خود کنترل کار مورد نظرت انجام بشه !! خودت این کارو کن
مثلا ی متغیر داشته باش که فونت انتخابی رو نگه داری کنه بعد از تغییر direction دوباره فونت رو به همون حالت اولیه برگردونه یا حتی میتونی براش طوری برنامه نویسی کنی که هنگام انتخاب زبان فونت خاصی انتخاب کنه مثل نرم افزار ورد اگه توجه کرده باشی فونت برای زبان اینگلیش انتخاب میکنی برا فارسی هم یکی دیگه و موقع تغییر زبان خودش تغییر میکنه
موفق باشی دوست عزیز

sirvan-me
چهارشنبه 20 دی 1391, 11:57 صبح
ممنون دوست عزیز ... اما ببینید دوست عزیز من کلی تغییرات رو RichTextBox می دم اما به محض اینکه RightToLeft اون رو تغییر می دم همهچی Default میشه ... فقط هم RightToLeft این مشکل رو داره ... حالا شما حساب کن ... اونوقت من بیام تمام این تغییرات رو جایی ذخیره کنم ؟!!!!!!

mousa1992
چهارشنبه 20 دی 1391, 12:04 عصر
نه عزیز تغییرات رو چرا ذخیره کنی فقط اخرین فونت انتخابی رو بریز تو متغیری و دقیقا بعد از تغییر direction فونت رو برابر با مقدار متغیر قرار بده
اگه چیزی که میخواین نیست بیشتر توضیح بده تا منظورتونو متوجه بشم