PDA

View Full Version : سوال: آيا به ادمين حق حذف گروه هاي خبري رو بديم؟

bftarane
دوشنبه 18 دی 1391, 16:04 عصر
سلام.
مي خواستم بدونم اين کار درستي هست که ما به ادمين امکان حذف کردن گروه خبري رو بديم؟
آخه هر گروه خبري ممکنه زيرگروه هايي داشته باشه و در هر زيرگروه هم طبيعتاً اخباري درج شده باشه.
در اين صورت فکر مي کنم اگه حق حذف گروه رو بديم
اون موقع بايد تمام زيرگروه ها و اخبار درج شده در اون زيرگروه ها رو هم حذف کنيم. درسته؟

alonemm
دوشنبه 18 دی 1391, 16:38 عصر
باسلام:

معمولا یک سیستم دارای یک یا چند Administrator یا مدیر کل سیستم میباشد که دارای بالاترین سطح دسترسی در سیستم را دارند.

باید دقت کنید که عملیات حذف به صورت کامل انجام پذیرد یعنی تمامی رکوردهایی که در جداول دیگر ارتباط به صورت مستقیم دارد و تمامی فایلهایی که در فضای درایو هست همگی حذف شود.

موفق باشید.

bftarane
دوشنبه 18 دی 1391, 17:08 عصر
من به جوابم نرسيدم يعني در سايت هاي خبري حق حذف گروه هاي خبري رو ادمين داره؟ يا فقط مثلاً مي تونه نمايش رو غيرفعال کنه؟ اين رو مي دونم که اگه يه رکورد بخواد حذف بشه بايد رکوردهايي که ريليشن دارن با اون رکورد هم حذف بشن.

alonemm
دوشنبه 18 دی 1391, 17:13 عصر
در راستای جواب شما :

من در تمامی CMS هایی که نوشتم این حق رو به مدیرکل سیستم داردم که عملیات حذف رو به هر دلیلی داشته باشه.
و در بیشتر CMS هاهم این امر وجود داره.

موفق باشید.

sh.eng
دوشنبه 18 دی 1391, 20:35 عصر
منم با نظر دوستمون موافقم... یک سایت خوب را به این صورت میتوان شناخت که کاملا داینامیک باشه... مدیرکل تمام اختیارها را داشته باشه. اگر گروه ای حذف بشه ممکنه اتفاق عجیبی در سیستم رخ بده (تمام اخبار مورد نظر حذف بشن) شما میدونید دو کار بکنید: یا یک اخطار به کاربر نمایش بدید و آن را از این اتفاق آگاه سازید و همه را حذف کنید، یا اینکه بعد از اخطار اخبار را حذف نکنید بلکه با یک زیرگروه دیگه (پیش فرض) جایگذین کنید... (یا هر دو روش با هم، به انتخاب کاربر)

اصلا بعضی وقتا این یک حسن به حساب میاد! مثلا من کاربر سایت شما، حالا میخوام تمام اطلاعات یک گروه خاص را به همراه آن حذف کنم. باید چکار کنم؟