PDA

View Full Version : سئو - دو دامنه

AbiriAmir
سه شنبه 19 دی 1391, 14:39 عصر
با سلام خدمت دوستان
اولا عذر میخوام چون این بحثربطی به PHP نداره اما چون دوستان اینجا اکثرا طراح سایت هستن میپرسم
ببینید 1 سایت هست که به 2 زبان هستش...
بعد ما دامنه site.com رو برای زبان اول و دامنه site.de رو برای زبان دوم گرفتیم مثلا
راه درست اینه که سیستمی که برای سایت نوشته میشه 2 زبانه باشه اما خوب فعلا امکانش نیست چون وقت چنین تغییرات عمده ای رو ندارم
به همین دلیل میخوام دقیقا سیستمی که برای site.com نوشته شده رو برای site.de کپی کنم...
حالا سوالی که پیش میاد اینه که کدوم یکی از حالات زیر بهتره ( از نظر سئو و گوگل ) :
1- سایت site.com و site.de به همین صورت جدا از هم باشن و به هم لینک شن
خوبی این مورد اینه که مثلا عکس ها توی 2 تا دامین هستن و در واقع 2 بار توی گوگل ثبت میشن و بالا میان
2- دامنه site.de ریدایرکت بشه به site.com/de و در واقع سیستم رو برای بار دوم من روی site.com/de نصب کنم
خوب این مورد هم که دیگه مشخصه چه مزیتی داره اونم اینه که site.com از نظر محتوایی پر تر میشه و برای گوگل مفیده، همچنین چون بازدید 2 تاش میاد روی site.com الکسا هم بهتر میشه...

در کل خودم روش دوم رو ترجیح میدم چون مثلا خود گوگل هم دامنه gmail.com و بقیه دامنه ها رو ریدایرکت میکنه روی mail.google.com و اینجوری ترافیک میاد روی 1 دامنه...

حالا نظر شما چیه؟
ممنون