PDA

View Full Version : یاد گیری تفکر و تجزیه وتحلیل برنامه نویسی C#

rezaamini46
سه شنبه 19 دی 1391, 14:44 عصر
با عرض سلام و خسته نباشیید من میخوام تفکر برنامه نویسی در c# داشته باشم و یا دید الگوریتمی داشته باشم و بتونم مسئله یا پروژههای که بهم می دهند تحلیل کنم و .......... باید چطوری تحلیل کنم و اینکه کتابی میشناسید که بهم معرفی کنید و اگه ممکنه راهنمایم کنید من دستورات سی شارپ رو بلدم ولی نمی تونم تحلیل کنم .

باتشکر

ordebehesht
سه شنبه 19 دی 1391, 14:55 عصر
فکر کنم باید مهنسی نرمافزار بدونی و در مورد الگوریتم تمرین راهشه

rezaamini46
سه شنبه 19 دی 1391, 15:04 عصر
من الگوریتم و فلوچارت رو بلدم منظورم الگوریتمهای ریاضی مثل اعداد زوج و ......... ولی نمی تونم برنامه های دیگه ای رو تحلیل کنم آیا باید مهندسی نرم افزار بخونم

f.beigirad
سه شنبه 19 دی 1391, 15:07 عصر
به نظر من تفکر و تجزیه و تحلیل یاد گرفتنی نیست که مثلا با خوندن یه کتاب بتونی یاد بگیریش.

اینا مهارت هایی هستن که هرکس با توجه به هوش و استعداد و از همه مهمتر با تکرار و تمرین یادشون میگیره.

البته این یه نظر شخصی بود.:لبخند::لبخند:

veniz2008
سه شنبه 19 دی 1391, 15:54 عصر
سلام. مباحث مهندسی نرم افزار مهم هستن ولی در این زمینه کدوم کتاب فارسی رو میخوای میخونی؟؟؟ کتاب پرسمن ترجمه جعفرنژاد؟؟؟؟؟؟؟
یه کتاب 700 صفحه ای ترجمه شده به زبان خیلی روان جناب جعفرنژاد به چه درد شما میخوره؟(یا هر کتاب آشغال و به درد نخور دیگه ای در این زمینه).
من باشم دنبال جزوه هایی از اساتید برتر این درس میگردم، چیزی که جمع و جور باشه و قابل فهم تر. یه چکیده خیلی بیشتر به شما کمک میکنه.
همچنین در تاپیک زیر جناب صادقیان همین موضوع رو بصورت پادکست (فایل صوتی-آموزشی) شروع کردن که میتونه خیلی مفید باشه.
http://barnamenevis.org/forumdisplay.php?200-%D9%BE%D8%A7%D8%AF%DA%A9%D8%B3%D8%AA-%D9%87%D8%A7-%28Podcasts%29
نکته بعدی اینه که شما در خلال پروژه ها و برنامه های مختلف میتونید نکات جدید رو یاد بگیرید و نقاط ضعفتون رو شناسایی و رفع کنید. این حرف یعنی زمان و این راهیه که همه ما طی کردیم (بعضی هامون که به منبع خوبی دسترسی نداشتیم زمان بیشتر و بعضی ها کمتر).
سعی کنید یک دوست پیدا کنید که در این زمینه تجربه داره و در ساخت بخش های مختلف پروژه تون باهاش مشورت کنید (از لحاظ ظاهر برنامه، نحوه چیدمان و دسترسی به بخش های مختلف و ...).
یادتون نره شما هنوز در این زمینه یک مبتدی(کوچولو!) هستید پس لقمه ای برندارید که تو گلوتون گیر کنه. از پروژه های کوچیک شروع کنید و سعی کنید مفاهیمی رو که یاد گرفتید در اون پیاده سازی کنید. هر وقت بخشی از پروژه رو انجام دادید میتونید تو همین سایت تحلیل هاتون رو بگید تا دوستان نقاط ضعف و اشتباهات شما رو گوشزد و تصحیح کنند.
موفق باشی.